F.A.Q.

Вилучені маткові труби після лапароскопії. Скільки потрібно час на відновлення щоб почати нову процедуру ЕКЗ?

2 менструальних циклу це необхідний мінімальний період для відновлення після лапароскопії. Ваш чоловік може здати сперму у свого андролога у зручний для нього час, і після її отримання ми готові до протоколу ЕКЗ.

Перед проведенням ЕКЗ можна дізнатися стать дитини?

Попередімплантаційна генетична діагностика (ПГД) заборонена для визначення статі ембріона. Можливо у Вас є які-небудь інші свідчення для проходження ПГД? Вам потрібно проконсультуватися зі своїм генетиком. Тому що в будь-якій складній процедурі є свої показання і протипоказання. Щоб максимально виключити останнім перед операцією ЕКЗ проводиться ретельне лабораторне обстеження. І після цього генетик робить висновок про безпеку проведення ЕКЗ в Вашому випадку.

Безпліддя 9 років. Після трьох спроб ЕКЗ і з хорошим шаром ендометрію зачаття не відбувається. У чому причина?

Ефективність ЕКЗ за статистичними даними становить 35%. Ембріон приживається після ПГД в 50% випадків. На жаль спостерігаються випадки, коли так при всіх відмінних аналізах вагітність не настає. Тоді генетикам дуже важко відповісти на питання – в чому причина? Якщо причина не в ембріоні і не в згортання системи крові, залишається тільки вивчити вікно імплантації за допомогою імуногістохімії. Методом допплерометрії показники кровотоку в малому тазу.

Чи можна проводити операцію ЕКЗ при рівні АМГ 0,72?

АМГ не є основним показником для проведення ЕКЗ.
Якщо проводити операцію ЕКЗ з власними ооцитами потрібно мати ще й результати УЗД органів малого таза. І інші гормональні складові.

Що включено в програму, для внутрішньоматкової імплантації спермою чоловіка?

Одноразова інсемінація спермою чоловіка:
В дану програму включено:
– одноразова внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка в одному менструальному циклі;
– підготовка сперми чоловіка для процедури;

Через 3 років безпліддя вирішили з чоловіком спробувати лікування або ЕКЗ. Чи потрібно на консультацію брати якісь аналізи?

Остаточний результат обстеження визначимо на особистому прийомі. Наявні у вас медичні аналізи, виписки та іншу документацію необхідно мати з собою.

На який день менструального циклу краще записатися до лікаря репродуктолога?

До репродуктологу бажано записатися на 5-12 день менструального циклу. При собі мати укладення всього пройденого раніше обстеження та лікування.

За страховим полісом обов’язково мені робити “вишкрібання”?

Умови виконання програми ЕКЗ по страховому полісу зобов’язують обстеження порожнини матки “на всякий випадок”.
У цьому ключі, оплачений пацієнтом поліс і програма, індивідуальна.

Чи виписується лікарняний лист на час проведення у Вас процедури ЕКЗ?

Лікарняний лист тимчасової непрацездатності оформляється з дня перенесення яйцеклітин терміном на 15 днів.

Чи можливо зробити ЕКЗ при низькому оваріальна резерві?

Процедура ЕКЗ це в першу чергу запліднення донорськими яйцеклітинами. Тому пацієнтам у яких оваріальний резерв слабкий або виснажений це єдиний вихід.

Діагноз генетичне безпліддя після виявленої біопсії. Чи можливо повторити обстеження заново?

Так, можливо пройти обстеження заново. Здати всі генетичні аналізи. Потім прийняти рішення про подальше лікування, з новим репродуктологом.

У чоловіка погана спермограма. Чи можливе проведення фізіотерапії перед перенесенням? Направлення на ЕКЗ є.

Так, можна. Якщо є напрям на процедуру ЕКЗ на найближчу дату.

Виявлений герпес в еякуляті може вплинути негативно на запліднення ембріона?

Так, впливає негативно. Герпес в еякуляті виявляється методом бактеріального посіву (методом ПЛР він не виявляється). Він може негативно вплинути на запліднення ембріона. У Вашому випадку обов’язково потрібно провести противірусну терапію.

З якими аналізами йти до лікаря при трубному факторі і бажанні провести ЕКЗ?

Можливо попереднє дослідження спермограми і MAR-тест чоловіки. Крім того, жінці необхідно проаналізувати і підготувати наявну медичну документацію по оперативних втручань, даними гістологічних досліджень, виписки по проведеним програмам ЕКЗ і ембріологічні виписки. Остаточний обсяг обстежень визначається за результатами очного прийому у репродуктолога.

При кріоконсервації відбирають найкращих сперматозоїдів і якісних або просто заморожують всю сперму? Як дізнатися, що у мене в спермі є живі і хороші сперматозоїди заморожені?

Консервують всю сперму. Якість зданої сперми можна дізнатися у ембріологів.

Чи можна робити ЕКЗ з донорським ембріоном, у якого позитивний резус?

Звичайно можливо зробити ЕКЗ і з резус-позитивним ембріоном і далі бути під контролем лікаря (здавати аналізи на резус-антитіла) і вчасно ввести імуноглобулін.

Чи роблять ви ЕКЗ з високим показником ФСГ?

Кожен випадок індивідуальний і вимагає оцінки багатьох аналізів. В цілому, програма ЕКЗ можлива, але вибір методу підбирається індивідуально. Можливо будуть запропоновані донорські ооцити.

На який день циклу краще записатися до репродуктолога так, щоб і узі відразу зробити?

Бажано записатися на 5-7 день циклу.

Поставили діагноз синдром клітин Сертолі, невже воно ніде в світі не лікується?

Синдром клітин Сертолі не лікується, сперматіди не розвиваються спочатку.

Чи є ПГД при ЕКЗ профілактикою міхура занесення?

При проведенні СМТ (Попередімплантаційна генетичного тестування) методом NGS або arrayCGH визначення повного міхура занесення (каріотип 46, ХХ) і часткового міхура занесення (каріотип 69, ХХХ) неможливо.
Визначення даних патологій можливо методами КФ-ПЛР та FISH.

Вагітність не настає протягом 8 місяців. Я і чоловік обстежені повністю за стандартами, діагноз безпліддя виключений. Чи може щось допомогти в даній ситуації?

Діагноз безпліддя виставляється, якщо у подружньої пари не настає вагітність протягом року статевого життя без запобігання. Бувають випадки і, так званого, ідіопатичного (психологічного) безпліддя, коли у подружжя все аналізи і показники в нормі.

Як довго лікуватися ендометрит, коли я зможу пробувати знову вагітніти?

Підхід до лікування хронічного ендометриту залежить від вираженості процесу. Використовується антибактеріальна терапія, фізіотерапевтичне лікування на область малого тазу, при необхідності гормональне лікування. План лікування повинен скласти спостерігає вас гінЕКЗлог, враховуючи вашу індивідуальну ситуацію за станом здоров’я.

Скільки часу займе вся процедура ЕКЗ і все обстеження і коли треба записатися на прийом?

З приводу обстеження точних термінів немає, все можна здати за 1-2 дня, але деякі аналізи готуються до 7 днів. Сама процедура ЕКЗ займає в середньому від 14 до 21 дня. Краще записуватися за тиждень до початку нового циклу. Але в будь-якому випадку є ймовірність, що відразу в програму вступити не вийде.

На який день циклу мені необхідно записатися на фолікул метрию і подальші процедури?

Так, впливає негативно. Герпес в еякуляті виявляється методом бактеріального посіву (методом ПЛР він не виявляється). Він може негативно вплинути на запліднення ембріона. У Вашому випадку обов’язково потрібно провести противірусну терапію.

При підготовці з ЕКЗ у чоловіка сеча з кров’ю, що робити в такому випадку?

Необхідно зробити УЗД нирок, сечового міхура і простати, огляд уролога.

Можна ліделать процедуру ЕКЗ якщо у чоловіка гепатит В і чи потрібна довідка від інфекціоніста і що повинно бути написано в цій довідці?

Так, можна. Довідка потрібна обов’язково, в ній має бути висновок про ступінь активності гепатиту В і відсутність протипоказань для участі в програмі ЕКЗ. Довідка дійсна 1 рік.

Чи можливо лікування зубів зараз при процедурі стимуляції в процесі ЕКЗ або краще почекати закінчення?

Під час стимуляції овуляції не бажано використання будь-яких лікарських речовин, не передбачених рамками програми ЕКЗ.

Коли варто здавати аналізи подружжю на прогремме ЕКЗ?

Всі аналізи необхідно подивитися перед програмою ЕКЗ, тобто за тиждень до запланованого початку циклу ЕКЗ. Лікар повинен буде оцінити всі результати вашого обстеження.

Підкажіть будь ласка, перед протоколом ЕКЗ, чи є необхідність робити аналіз крові на hla типування, якщо збираємося зробити ПГД? Якщо так, то чому?

Згідно з рЕКЗмендаціями ESHRE (Європейського товариства репродукції людини і ембріології) від 2017 року, дослідження збігів локусів HLA не рЕКЗмендоване через суперечливу зв’язку та відсутністю прогнозу і лікування. Для визначення показань до СМТ, обсягу обстеження, вибору методу дослідження потрібна консультація лікаря-генетика

Скажіть, за який час слід виключити алкоголь, ліки і хамам (парову баню), якщо планую ЕКЗ (ІСО) зі стимуляцією без переносу? Також, якщо у партнера була вірусна інфекція (герпес) скільки часу має пройти?

Добрий день! Виняток впливу всіх вами перерахованих факторів для жінки має бути за 3-6 місяців (краще навіть за 6 місяців), для чоловіка – після закінчення лікування повинно пройти не менше 3 місяців

Поставлено діагноз азооспермия. При біопсії сперматозоїди беруться і 2 рази проводили ЕКЗ. У дитинстві були 2 пахові грижі, 1 раз було природне запліднення дружини. При запису на прийом з якими аналізами необхідно приїхати для отримання консультації і допомоги в подальшому?

Необхідно мати при собі результати спермограми терміном не більше року, каріотип, AZF, муковісцидоз (здаються один раз в житті, гормони свіжі (тестостерон, пролактин, ФСГ, ЛГ, ингибин В, естрадіол, інсулін , ТТГ), ГЗСС, глюкоза, холестерин, вітамін Д, РЕА, ПСА (загальний, вільне володіння).

Підкажіть, будь ласка, наскільки необхідні імуногістохімічні дослідження та УЗД малого таза з допплером після проведеної гистероскопии з видаленням поліпа перед новим ЕКЗ? На що ці дослідження впливають і наскільки вони інформативні?

Результат будь-яких досліджень потрібно співвідносити з клінічною ситуацією, анамнезом, даними інших обстежень і результатами раніше проведеного лікування. Жодне обстеження у відриві від загальної картини не буде інформативним. Є свідчення до тих чи інших досліджень чи ні – може вирішити доктор на очному прийомі, проаналізувавши всі вищеописані дані. Що стосується доплерометричного дослідження – воно проводиться методом УЗД, не має побічних ефектів і дасть інформацію про те, н скільки добре матка і яєчники кровоснабжаются. Якщо відхилення будуть сильно виражені – обговорюється призначення різних видів фізіотерапії, гірудотерапія, прийом препаратів, що поліпшують кровообіг в малому тазу. Що стосується ІГХ – це інвазивна процедура, проводиться в різні дні циклу і після певної підготовки, робити її чи ні – питання більш серйозний, який потрібно обговорювати з лікарем.

Здравствуйте! Чи можна завагітніти і виносити дитину з діагнозами аденоміоз, хронічний ендометрит, рубець на матці? Уже проводилося ЕКЗ тричі, але позитивного результату не було?

Одна лише формулювання діагнозу не дозволяє відповісти на питання, так як можливі різні клінічні варіанти кожного зі складових вашого діагнозу.

Коли можна проводити нову процедуру ЕКЗ після видалення маткової труби під час позаматкової вагітності?

Новий протокол ЕКЗ проводиться не раніше ніж через 2 менструальних циклу. Якщо немає ніяких ускладнень після операції можна починати нові процедури ЕКЗ. Попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Скільки часу має пройти щоб почати новий протокол ЕКЗ після операції лапароскопії?.

Період часу після проведеної операції і до початку нового протоколу ЕКЗ визначається після вивчення готового діагнозу. Розглядаються нюанси діагнозу і обсяг хірургічного втручання. Необхідно вивчити висновок хірурга проводив цю операцію.

Перед початком ЕКЗ скільки повинно пройти часу після лікування інфекції генітального герпесу?

Після закінчення лікування герпесвірусної інфекції має пройти не менше 6 місяців для жінки. Для чоловіка – такий період займає не менше 3 місяців.

При діагнозі азооспермия, які необхідні аналізи для первинної консультації і допомоги від репродуктолога?

Для першого прийому у нашого репродуктолога бажано мати результати спермограми терміном не більше року, каріотип, AZF, муковісцидоз (здаються один раз в житті, гормони свіжі (тестостерон, пролактин, ФСГ, ЛГ, ингибин В , естрадіол, інсулін, ТТГ), ГЗСС, глюкоза, холестерин, вітамін Д, РЕА, ПСА (загальний, вільне володіння).

Чи можливо стати донором сперми якщо я лікувався від гепатиту C?

Ні не можете. Якщо у Вас незалежно від часу, коли то був гепатит C. Його носійство є протипоказанням для здачі будь-якого біоматеріалу.

Чому у нас з чоловіком не виходить завагітніти? У нас безпліддя?

Діагноз безпліддя визначається, якщо у подружньої пари не настає вагітність протягом року статевого життя без запобігання. Бувають випадки і, так званого, ідіопатичного (психологічного) безпліддя, коли у подружжя все аналізи і показники в нормі.

Після року лікування простатиту, наявність сперматозоїдів не підтвердилося. Чи є сенс продовжувати лікування далі?

Необхідно пройти додаткове обстеження, в кращому випадку провести біопсію яєчок.

Перед проведенням нової процедури ЕКЗ необхідно імуногістохімічне дослідження (ІГХ) і УЗД діагностика малого таза?

ІГХ – це інвазивна процедура, проводиться в різні дні циклу і після певної підготовки, робити її чи ні – питання серйозне, його потрібно обговорювати з лікарем УЗД діагностика не має побічних ефектів і дає інформацію про матці і яєчниках, як вони кровоснабжаются. Якщо відхилення є – призначається фізіотерапія, гірудотерапія, прийом препаратів, що поліпшують кровообіг в малому тазу.

Після видалення поліпа за допомогою операції гистероскопии потрібно допплерометричне дослідження. Що це за аналізи?

Результати досліджень потрібно аналізувати з клінічної ситуацією, анамнезом, даними інших обстежень і результатами раніше проведеними. Жодне обстеження у відриві від загальної ситуації не буде об’ектівним.Что стосується доплерометричного дослідження – воно проводиться методом УЗД.

Після переривання протоколу ЕКЗ можливо провести повторне ЕКЗ на мою чоловічому фактору?

Так можливо. Для цього Вам необхідно підійти з 7-го по 11-ий день менструального циклу. Бажано при собі мати висновок від попереднього лікаря і свіжі аналізи. Висновки пройденого обстеження.

При діагнозі аденомиозе і хронічному ендометриті чи можна виносити дитину, коли були проведені ЕКЗ двічі з негативним результатом?

Назва діагнозу не допоможе відповісти на це питання. Можливі різні варіанти клінічних складових кожного діагнозу. Для того щоб професійно відповісти на нього, потрібно відвідати лікаря.

Коли можна проводити нову процедуру ЕКЗ після видалення маткової труби під час позаматкової вагітності?

Новий протокол ЕКЗ проводиться не раніше ніж через 2 менструальних циклу. Якщо немає ніяких ускладнень після операції можна починати нові процедури ЕКЗ. Попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Скільки часу має пройти щоб почати новий протокол ЕКЗ після операції лапароскопії?.

Період часу після проведеної операції і до початку нового протоколу ЕКЗ визначається після вивчення готового діагнозу. Розглядаються нюанси діагнозу і обсяг хірургічного втручання. Необхідно вивчити висновок хірурга проводив цю операцію.

Які здаються аналізи при діагнозі “завмерла” вагітність “на сьомий-восьмий тижні?

Попередньо можна сказати – це дані УЗД. Інші аналізи будуть залежати від анамнезу та огляду лікарем. Він визначає повний перелік необхідних аналізів.

У віці 53 років немає ерекції. Чи можливе застосування будь-яких препаратів-інгібіторів для лікування?

Можна застосувати інгібітори останнього покоління ФДЕ5. На сьогоднішній день вони є найбільш прогресивними в лікуванні і стимуляції. Лікування займає від восьми днів до одного місяця. Далі триває прийом препаратів за місцем проживання самостійно. Тривалість лікування до 1 року. Інгібітори приймаються за призначеною лікарем схемою.

Після вдалої спроби ЕКЗ і народження дитини ми з чоловіком плануємо другу спадкоємця. Коли можна починати нову спробу інсемінації?

У разі самостійних пологів починати можна не раніше ніж через рік, якщо закінчилася лактація. Якщо у Вас було кесарів розтин, то починати щось планувати можна тільки через два роки.

Після невдалих спроб завагітніти, з минулого місяця не починається менструальний цикл. У чому причина наших невдач з чоловіком?

Діагноз безпліддя визначається, якщо у подружньої пари не настає вагітність протягом року статевого життя без запобігання. Бувають випадки і, так званого, ідіопатичного (психологічного) безпліддя, коли у подружжя все аналізи і показники в нормі.
Бажано записатися на прийом до гінЕКЗлога. Взяти з собою все все записи попередніх прийомів у гінЕКЗлога. Вивчивши їх, фахівець зможе пояснити причину Ваших невдалих спроб, і причину порушення менструального циклу і його відновлення.

Результатом спермограми є олігоастенозооспермія. До якого фахівця краще записатися на консультацію? До андролога або до репродуктолога?

У цьому випадку краще записатися до репродуктолога дружині, а чоловіка записати до андролога. Після помінятися фахівцями для повної картини.

Відсутність вагітності після операції на яєчнику протягом 9 місяців. Вилучені дві кісти, в чому може бути причина?

Минуло мало часу для зачаття дитини. Якщо протягом року не виходить вагітність, можна провести обстеження, і з’ясувати причину його відсутності. На поточний момент можна здати аналізи в поліклініці, які здаються перед планованою вагітністю. Додатково здайте аналіз крові на Антимюллерів гормон. Чоловікові бажано здати спермограмму, плюс пройти mar-тест. З цими результатами проконсультуйтеся з гінЕКЗлогом.

Чи можливо імплантація двох донорських ембріонів для збільшення шансів вагітності у віці 41 рік?

Програми ЕКЗ з донорськими ембріонами не схильні до такого віку. Чи не рЕКЗмендуємо переносити відразу два ембріона. Можливий ризик багатоплідної вагітності.

Чи можна провести комп’ютерну томографію і рентген тазостегнового суглоба за 2 місяці до початку процедури ЕКЗ?

За 1-2 місяці до початку протоколу ЕКЗ робити дані дослідження можна.

Після “завмерла” а також патології головки і шийки матки які потрібні аналізи, щоб почати нову процедуру ЕКЗ?

Для початку нової процедури ЕКЗ, з патологією матки зробіть МАР – тест, і аналіз на спермограмму чоловіка. І по можливості фрагментацію ДНК сперматозоїдів.

При відсутності статевого партнера чи инсеминация донорською спермою у віці 34 року, і скільки для цього треба часу?

Можливо. 34 роки не межа. Для штучного запліднення спермою донора, буде достатньо 10 днів. Можна планувати прийом у репродуктолога в клініці за 7 днів до овуляції. Визначаєте дату першого візиту за 20 днів до початку менструального циклу. Провести необхідне обстеження перед початком вагітності потрібно.

Перед процедурою ЕКЗ які здаються аналізи, якщо у мого чоловіка поставлений діагноз олігоастерозооспермія і варикоцеле. Вік мого чоловіка 42 року, мені 29 років.

Для проведення протоколу ЕКЗ потрібно виписка за результатами аналізів андролога. Необхідно принести на прийом результат мазка на онкоцитологию і мазок на інфекції, УЗД молочних залоз, аналіз крові на TORCH-комплекс і гормони крові (ФСГ, ЛГ, АМГ, ТТГ, пролактин) і всі попередні аналізи, які є на руках. День циклу не є принциповим.

Перед початком процедури ЕКЗ чи можемо ми познайомитися з біографією донора і подивитися його дитячі фотографії?

При виборі донорів сперми надаються всі дані які є, в тому числі і дитячі фотографії.

Біологічний резус-конфлікт з моїм чоловіком гомозіготеном. ЕКЗ програма сурогатної мами чи можлива в такому випадку?

У даному конкретному випадку плід буде мати позитивний резус фактор. Отже виношування буде сурогатною матір’ю з позитивним резусом. Резус конфлікт в такому випадку буде виключений.

У мене фіброаденома м.ж 2 см. Чи можливе проведення ЕКЗ?

Репродуктологи не приймають рішення про можливе проведення програми ЕКЗ.Заключеніе про можливе застосування такої програми може дати тільки лікуючий лікар онколог або мамолог на особистій консультації.

Після викидня в 2020 році, можливо нове зачаття після завершення курсу прийому протизаплідних таблеток?

Викидень може бути проявом природного природного відбору. Якщо вагітність формується неповноцінно, то організм сам зупиняє таку вагітність і відбувається викидень. При повторних спробах протягом року, якщо зачаття не відбувається є привід для звернення до гінЕКЗлога. Можна порадити здати наступне аналізи: обстеження на цитологію, інфекції, гормони крові (ТТГ, пролактин, прогестерон у другу фазу), аналіз крові на TORCH-комплекс, узі молочних залоз. Вашому чоловікові – здати спермограмму, MAR-тест. Якщо проблем не виявиться не виявиться, наступним кроком потрібно буде дивитися прохідність маткових труб методом ЕХОГСГ.

В мої 43 роки можна скористатися процедурою ЕКЗ, якщо у нас з чоловіком вже є двоє дітей?

Процедура ЕКЗ має методи для запліднення жінок будь-якого віку. Якщо буде потрібно, є в тому числі і варіант лікування із заплідненням яйцеклітинами донора.

Відсутність місячних після того як 3 місяці тому закінчила годувати грудьми. Що мені робити?

Спробувати приймати дюфалак. Для точної відповіді на питання потрібна консультація на прийомі у фахівця. Можливо знадобиться здати деякі аналізи.

Після сильного запалення яєчника вирізали маткову трубу. Чи можна в такому разі скористатися програмою ЕКЗ?

Для початку треба бачити тест по гормонам. Потрібно в першу чергу АМГ. Період часу після проведеної операції і до початку нового протоколу ЕКЗ визначається після вивчення готового діагнозу. Розглядаються нюанси діагнозу і обсяг хірургічного втручання. Необхідно вивчити висновок хірурга проводив цю операцію.

Чи є ризик проведення ЕКЗ в мої 32 роки позаматкової вагітністю при наявності однієї лівої труби? Відсутність вагітності більше 2 років після операції на яєчнику.

Програма ЕКЗ в даному випадку може бути проведена. Якщо немає протипоказання до стимуляції і переносу. З лівого трубою позаматкова вагітність має шанс бути. Для більш конкретної відповіді необхідна особиста консультація з репродуктологом. На прийом необхідно взяти з собою все результати обстежень і виписки після операції.

При наявності кісти на яєчниках можна в мої 40 років завагітніти за допомогою програми ЕКЗ, або провести курс лікування яєчників?

Якщо є результати обстеження яєчників на предмет наявності і причини утворення кісти, можливий повний і чіткий відповідь.
Якщо це функціональні кісти – за ними спостерігають 3 циклу і проводять лікування, потім на цьому тлі кісти розсмоктуються.
Якщо це – ендометріоїдні кісти, тератоми, дермоїдна кісти – в такому випадку такі освіти потрібно видаляти, і далі планувати вагітність.

Які варіанти ЕКЗ можливі в мої 47 років, якщо була 3 роки тому невдала спроба ЕКЗ з одним ембріоном і зі стимуляцією?

Для такого віку в можливо провести процедуру ЕКЗ з донорською яйцеклітиною. У жінок старше 43 років навіть при наявності фолікулів в яєчниках практично в 100% випадків яйцеклітини неповноцінні генетично. Для повноцінного виношування дитини в такому віці пропонуємо пройти обстеження у терапевта, кардіолога, щоб оцінити стан серцево-судинної системи. Донорські клітини можна вибрати з кріобанку. Це прискорює процес, і не потрібно чекати донора і витрачати на це дорогоцінний час.

Чи є ризик для наступної вагітності після перенесеної “завмерла” і брак сьомий і восьмий хромосоми?

Так, ризик для вагітності існує на загальних підставах. Брак хромосом можна вважати випадковою подією через нерозходження при розподілі статевих клітин.

Після видалення поліпа ендометрія 3 місяці тому не можу забеременеть.В чому може бути причина?

Імовірно поліп був не єдиною проблемою, що заважає настанню вагітності. Відсутність вагітності можливо з за багатьох причин. При більш детальному описі про себе: вік, характер циклу, відбувається овуляція, результати гормонального обстеження, чи проводилося дослідження прохідності маткових труб, показники спермограми можливо дати більш конкретну відповідь.

Після гістероскопії і виявленого діагнозу “однорога матка” і видалення поліпа досі немає самостійної овуляції. У чому причина?

Поставлене запитання треба аналізувати з клінічної ситуацією, анамнезом, даними інших обстежень і результатами раніше проведеними. Жодне обстеження у відриві від загальної ситуації не буде об’ектівним.Что стосується результатів видалення поліпа потрібно допплерометричне дослідження – воно проводиться методом УЗД.
У такому складному діагнозі підхід тільки індивідуальний.

Можна мені в моєму віці 45 років завагітніти за допомогою методу ЕКЗ? Я девствініца, з гормонами все нормально.

Даний випадок не єдиний. Але для того, щоб проаналізувати всі “за” і “проти” необхідний очний прийом у фахівця. Дуже важлива оцінка стану всього організму. Якщо є які-небудь обстеження раніше необхідно їх вивчити для професійного відповіді.

Чи може бути причиною чоловічого безпліддя цукровий діабет 1 типу?

Так. При цукровому діабеті у чоловіків може розвиватися ангіопатія і нейропатія. Це може привести до порушення харчування тканин яєчника. Діабет може порушити гормональний фон. Необхідно звернутися до свого ендокринолога і поспостерігати у андролога. Процес може бути тривалий. Також радимо здати сперму для спермограми.

Мені з чоловіком 51 і 53 роки відповідно. Ми хочемо мати сина. Це можливо?

З урахуванням вашого віку можна скористатися програмою ЕКЗ із застосуванням донорських яйцеклітин. Для планування такого відповідального кроку бажано отримати консультацію фахівця репродуктолога. Після огляду а можливо і здачі аналізів можливий результат з даного питання.

Не можу завагітніти після вимушеного аборту і лікування демодекса. Чи можливе проведення ЕКЗ в мої 32 роки при нерегулярних місячних?

Так. Можливо. Імовірно спостерігаємо гормональне порушення. Необхідно провести тестування на гормони і зробити УЗД дослідження органів малого таза.

Чи є шанси на штучну инсеминацию при хронічному простатиті? Лікуюся у уролога.

Є всі шанси. Перед інсемінацією бажано ще раз обстежити стан передміхурової залози, насінних бульбашок на предмет відсутності віскозіпатія і варикоцеле. Спробувати провести повторно спермограмму.

Морфологія сперматозоїдів по Крюгеру 4,5%. Фертильність знижена, вірогідність зачаття природним шляхом можлива?

Так можлива, якщо морфологія по Крюгеру 4,5%. Це вважається нормою. Якщо інші показники в нормі, то природне зачаття можливо.

При моєму діагнозі “первинний гіпогонадизм неясного характеру” можна завести мені дитину в мій вік 33 роки?

Треба дивитися спермограми з укладенням від репродуктолога. А також результати по нормоспермія, азооспермія. Після можна визначиться на особистому прийомі у репродуктолога.

Моєму чоловікові поставили діагноз азооспермия. Які треба здати аналізи додатково, перед проведенням ЕКЗ?

Якщо є така можливість, можете зробити для чоловіка наступні аналізи АZF, Каріотип, CFTR
ПСА (загальний, вільний, співвідношення), РЕА, ЛДГ, АФП, β-ХГЛ

При високому гормоне ФСГ – 52, АМГ – 0,41. Чи можна знизити його і завагітніти без допомоги ЕКЗ?

Знизити ФСГ можна. Відсутність клітин не виправити. Високий рівень ФСГ сигналить про те що в яєчнику припинилася вироблення яйцеклітин для вагітності. На жаль робота яєчника не відновлюється. Ваш варіант з вагітністю можливий тільки з проведенням процедури ЕКЗ, із застосуванням донорських жіночих фолікул .т.к. ваші яйцеклітини отримати вже, на жаль, не вдасться.

Після біопсії виявлено діагноз азооспермия при пізньої блокаді дозрівання. Чи можливе проведення процедури ЕКЗ?

Можна провести гонадотропну терапію, а також провести біопсію яєчника під мікроскопом. Якщо не допоможе, потрібно хірургічна операція. Якщо операція пройде успішно, можливе застосування ЕКЗ з донорським матеріалом. На позитивний результат на вашу лікуванню сподіватися можна.

Можливо ЕКЗ зі своєю яйцеклітиною при АМГ 0.13 у віці 34 року?

Питання короткий але непростий. Крім АМГ дуже важливі й інші показники: Ваш вік, дані УЗД малого таза а також рівень гормонів і регулярність менструального циклу. У перспективі отримати свою яйцеклітину з низьким рівнем АМГ дуже малоймовірна. Якщо після двох місячних циклів отримати яйцеклітину не вийде, доведеться використовувати донорські ооцити.

Що краще проводити ЕКЗ або ІКСІ? У чоловіка безпліддя, діагноз “астенозооспермия”.

У першу чергу рЕКЗмендується чоловікові звернутися до лікаря андролога уролога для додаткового обстеження. Після зробити контроль показників спермограми. Тільки після дообстеження і якщо необхідно, лікування можна буде конкретно відповісти на ваше запитання

При діагнозі “безпліддя неясного генезу 1 ступеня” в мої 28 років є шанси для проведення процедури ЕКЗ? Якщо мені вже робили штучну инсеминацию і результат негативний.

Потрібно бачити результати обстеження. Ваш вік дозволяє, але треба аналізувати хід проведення діагностичних або лікувальних заходів. Щоб оцінити шанси, необхідно знати більш детальну інформацію.

Чи можлива інсемінація спермою донора? Якщо у чоловіка діагноз синдром Клайнфельтера, А у мене вишкрібання порожнини матки.

Так, можливо провести внутрішньоматкову інсемінацію спермою донора. З таким діагнозом необхідно провести додаткове обстеження. Буде потрібно інформація про проведену гистероскопии і гістологічного дослідження. Обстеження одного ендометрія нам недостатньо.

Сильний токсикоз під час вагітності після ЕКЗ. Чи можна провести нове ЕКЗ і виносити без токсикозу в мої 40 років?

Так. Збереження в стаціонарі це єдиний варіант. В основному пацієнтки після проведеної процедури ЕКЗ спостерігаються в стаціонарі. Проблеми з токсикозом, а також профілактика невиношування вагітності проводяться під наглядом лікуючого врача.С ранніх строків і до кінця вагітності можна і краще спостерігатися в акушерській палаті для породіль.