Чи повинні діти ЕКО знати біологічних батьків?

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » Чи повинні діти ЕКО знати біологічних батьків?

Етична проблема, чи повинні діти ЕКЗ знати біологічних батьків, хвилює багато сімей. Чи варто, треба говорити своєму нащадкові, що він народився в результаті ЕКЗ або сурогатного материнства? Як все непрості питання, він не має однозначної відповіді.

Одна точка зору і відгуки пацієнтів репродуктивних клінік свідчить, що малюки, зачаті від донорських репродуктивних клітин або екстракорпорального запліднення, повинні дізнатися про подробиці свого народження від батьків, перш ніж хтось сторонній випадково або має намір скаже їм, що вони – діти ЕКЗ.

Альтернативна – полягає в тому, що відповідно до чинного законодавства батьки офіційно не зобов’язані повідомляти своїм дітям, якщо вони народилися від донорських сперми і яйцеклітин.

дети эко дети экоВ обох ситуаціях батьки дітей ЕКЗ так само дбають і люблять їх, як і дітей, зачатих природним шляхом. Відгуки пацієнтів, готових народжувати і пройшли процедуру зачаття шляхом ЕКЗ, відображають індивідуальні думки та вподобання.

Методи батьківства в сучасному світі

Зростаючі проблеми з фертильністю і альтернативні сімейні структури змушують людей вибирати методи народження, відмінні від природного зачаття.

Завдяки розвитку наукового знання і медичних методик для потенційних батьків, включаючи пари з первинним і вторинним безпліддям, соло-батьків і одностатеві пари, нерідко шанс зачати можливий виключно за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, таких як ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) за допомогою донорських статевих клітин або сурогатне материнство.

Чи варто розповідати синові або дочці про кревність (ЕКЗ або від донора)

Психологи зазвичай рекомендують батькам пояснювати дітям, як ті знайшли сім’ю: чи були вони зачаті відмінним від природного чином або взяті під опіку (усиновлені) відповідно до особистих нюансами. У разі усиновлення однозначно рекомендується повідомити малюкові про це.

Как говорить с ребенком об ЭКО или суррогатном материнстве

Але в разі, якщо син чи донька народжуються після ЕКЗ або сурогатного материнства, і, якщо питання про біологічні коріння нащадка не зачіпається, необхідно інформувати їх про те, як вони були зачаті? Чи потрібно це?

Як така інформація відіб’ється на дитячій психіці?

Малюк, з урахуванням їх природної цікавості, у міру дорослішання починають задавати безліч питань, в тому числі і про те, як і звідки вони виникли, як народжуються у тата і мами. І причини, за якими вони зобов’язані все дізнатися різноманітні:

  • Медичні – корисно повідомити синові або дочці про їх біологічному і генетичне походження від донора. Коли малюк виросте, стане дорослим і після знайде самостійність, йому краще знати свій родовід, щоб легше простежити медичний спадковий анамнез. Зараз лікарі більш зацікавлені в повній інформації.
  • Психологічні – дітям краще пізнати про своє народження від батьків в підготовленій обстановці, перш ніж хтось скаже їм, випадково чи ні. Така інформація може виявитися недоречною, несвоєчасної і шокувати. Знання про те, що батьки приховували правду, може привести до недовіри і негативу у відносинах.

Як говорити з дитиною про ЕКЗ або сурогатне материнство

Должны ли дети ЭКО знать биологических отцов

У той час як все більше людей вибирають альтернативні методи народження дітей, це як і раніше залишається таємницею для останніх, через почуття емоційної незручності, сорому, неспроможності як батьків через використання донорської сперми або матки іншої жінки.

Почати розмову з сином або дочкою про інше методі їх народження доцільно після бесіди батьків з психологом, коли він самі зможуть вирішити проблему. Замість того щоб соромитися, батьки повинні пишатися тим, через що вони пройшли, щоб народити малюка.

Розмова з малюком про подробиці його появи в родині довгий, і краще починати його з раннього віку, але після першого року життя. Якщо повторювати цю історію неодноразово, обережно і тактовно, йому буде легше сприймати вагітність ЕКЗ або репродуктивне донорство абсолютно нормальне явище, не втрачаючи своє почуття ідентичності.

Завжди краще повідомити малюкові, як саме він став частиною його сім’ї, і зробити це з любов’ю, розумінням і емпатією. Хороші батьки зобов’язані не тільки розповідати синам і дочкам, як вони народилися, чому не дуже схожі на багатьох родичів, а й емоційно підтверджувати свою любов до них. Підростаюче покоління має знати, що всі ми – родина, чи схожі всі один на одного чи ні.

Синів і дочок насправді не турбує, нема звідки вони прийшли і чому не схожі на батьків і матерів, а то, що їх люблять без умов, адже вони глибоко пов’язані з сім’єю – кажуть психологи.

Синів і дочок насправді не турбує, нема звідки вони прийшли і чому не схожі на батьків і матерів, а то, що їх люблять без умов, адже вони глибоко пов’язані з сім’єю – кажуть психологи.

Стратегія банків сперми щодо народжених дітей

Інформація про походження народжених від донорської сперми або яйцеклітин дітей, може бути відриті чи ні – по досягнення повноліття, в залежності від умов договору, який був укладений батьками з кріобанку або репродуктивної клінікою. Прийняте рішення враховує і відгуки про банк сперми або клініці від їх клієнтів у відкритому доступі.

Цей етичний конфлікт лежить в області відповідальності дорослих, які укладають договір. Можливість відкрити інформацію про себе біологічному нащадку може вказати донор сперми, коли заповнює анкету для банку сперми. Батьки також можуть залишити за собою право відкривати дітям відомості про подробиці народження.

Назад

Чи буде донор сперми платити аліменти?

Американські вчені знайшли спосіб запобігти раку простати

Наступн.

Залишити коментар

*

code