Чи буде донор сперми платити аліменти?

| |

Главная страница » Статті » Для чоловіків » Чи буде донор сперми платити аліменти?

Донорство сперми, не має значення, з фінансових чи або філантропічних мотивів – серйозна діяльність, вона має медичні та юридичні аспекти, певні умови і правила, і як наслідок, юридичний захист для всіх людей, які уклали угоду:

  • Батьків, які виховують народженого від донорського матеріалу дитини,
  • Донора, який побажав здати сперму і підписала договір з клінікою або банком сперми на анонімне використання своїх статевих клітин.

Угоди з донорства сперми на увазі ряд правил і вимог від все учасників процесу. Законні права батьків дітей і донорів сперми в Україні захищає закон і цивільний кодекс.

Гарантії юридичного захисту прав батьків дитини

Використання репродуктивних клітин (яйцеклітин і сперматозоїдів) сторонніх анонімних донорів не дає їм жодних юридичних прав на дитину. Закон шанує анонімність батьків (пар з проблемною фертильністю або самотніх жінок) і дитини. Адже не дарма кажуть, що батьками стають, не ті, хто народили, а ті, хто виховали.

Донори не можуть знати, хто народився від їх гамет, де живе сім’я і дитина, не мають права вирішувати питання виховання і освіти, приймати фінансові рішення і т.д. Але все це працює тільки в разі, якщо батьки звернулися в банк сперми, уклали договір відповідного зразка, який гарантує їх повну анонімність. Конфіденційність наданих ними відомостей дотримує банк сперми, таємниця інформації підтверджується його репутацією і авторитетом.

Підбір постачальника чоловічого біоматеріалу в солідному банку донорської сперми або репродуктивній клініці – найбільш безпечний і безпроблемний варіант за умови анонімного використання і вживання обумовленим способом. Майбутні батьки зможуть дізнатися з анкети лише ту інформацію, яка уточнить, чи підходить донор за критеріями здоров’я і зовнішності: колір очей і волосся, вік, соціальний статус і освіту, національність, фото – тільки дитячі, за якими можна зрозуміти на кого може бути схожим дитина, але не можна ідентифікувати самого біологічного батька.

Це робиться, щоб убезпечити конфіденційність донора: неможливо буде відшукати його і зажадати будь-яких дій (аліменти або усиновлення). Жоден суд такі вимоги не задовольнить. Закон повністю захищає права обох сторін від випадковостей і свавілля.

Правила донорства сперми

Как сдать сперму в банк на хранение

Багатьох чоловіків, охочих стати донором сперми для кріобанків (банків здачі донорської сперми) або репродуктивних клінік і центрів, хвилюють пов’язані з цим питання:

  • скільки коштує донорство сперми,
  • які у донора права і зобов’язання щодо біологічних дітей, народжених від його чоловічого генетичного біоматеріалу,
  • скільки коштує медичне обстеження, аналізи,
  • скільки разів потрібно здавати сперму і т.д.

Більшість акредитованих банків сперми мають жорсткі вимоги щодо процесу донорства, розгляд кандидатури донора може зайняти місяці (до 1 року).

Донор сперми, перш ніж офіційно стати таким,

  1. повинен відповідати певним критеріям здоров’я, мати повнолітній вік від 18 до 40 років, народженого від нього хоча б одного здорової дитини, сімейний анамнез на 3 покоління без ризику спадкових хвороб, а також, бажано, приємну зовнішність, високий ріст, гарну освіту і інші мають в своєму розпорядженні якості, які батьки хотіли б бачити у дитини.
  2. зобов’язаний пройти всебічне медичне обстеження, бере на себе витрати на діагностику банк або репродуктивна клініка, куди кандидат подає заявку.

Таке тестування включає необхідні докладні аналізи крові на біохімічні показники, маркери інфекцій, в т.ч. ІПСШ, ВІЛ, гепатит, мононуклеоз та ін. Генетичний скринінг, щоб переконатися, що кандидат не передасть успадковані патології, здати спермограму (кількістю сперматозоїдів не менше 120 млн./мл) і кріотест насінної рідини (життєздатність при заморожуванні).

Саме обстеження займає від 1 дня і більше.

Гарантии защиты юридической защиты прав для мужчин -доноров

Чоловічі статеві клітини знаходяться в карантині кілька місяців перед остаточною перевіркою, щоб точно виключити ймовірність будь-яких патологій і захворювань.

Тільки в разі схвалення за всіма критеріями донор після підписує контракт, що забезпечує його винагороду (в середньому, близько 250-300 грн. за порцію), анонімність, юридичні права і обов’язки (потрібно здавати насінну рідину з обумовленою періодичністю, вести здоровий спосіб життя, виключить алкоголь і наркотики тощо.).

Гарантії захисту юридичного захисту прав для чоловіків донорів

Сімейний кодекс говорить, що донори сперми не зважають законними батьками дітей, зачатих від їх насінної рідини, переданого в сховищк або використовуваний в клініці в рамках програми донорства сперми за укладеним договором з відповідною анонімністю застосування чоловічих гамет. Коли донор буде схвалений в якості відповідного за всіма медичними та іншим параметрам, він підпише докладний контракт, який прямо захищає конфіденційність даних про нього.

Донор не знає і не має можливості дізнатися,хто скористається його репродуктивними клітинами, що гарантує, що в майбутньому він не зможе раптово і нав’язливо з’явитися в житті сім’ї і вимагати участі в житті дитини. Донор автоматично не несе ніяких юридичних або фінансових зобов’язань по відношенню до потомства, народженого від нього, і це захищене договором донорства, а також у нього немає ніяких батьківських прав на майбутню дитину і обов’язку сплачувати аліменти.

Ніяких грошей донор платити не зобов’язаний, якщо:

  • їм був укладений контракт зі сховищем – банком донорських репродуктивних клітин, і на цій основі батьки отримали сперматозоїди,
  • він бере участь в програмі здачі статевих клітин як анонімна особа.

Програми фінансових бонусів за донорство статевих клітин варіюються в залежності від країни і умов банку, це не безкоштовно і винагороджується відповідно до умов контракту.

Назад

Чи можна завагітніти під час клімаксу?

Чи повинні діти ЕКО знати біологічних батьків?

Наступн.

Залишити коментар

*

code