Непрохідність маткових труб

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Непрохідність маткових труб

Непрохідність маткових труб – це перш за все одна з різновидів гінекологічних захворювань жіночих статевих органів, при яких спотворюється доступність, і виникає дисфункція двох або однієї фаллопиевой труби. Маткові труби – це шляхи руху яйцеклітин з яєчника в матку. У ампулярних частинах дітородного організму відбувається процес запліднення, в ньому зливаються ооцити з чоловічими сперматозоїдами. Так зване зачаття, в результаті якого з’являється ембріон, який далі просувається і імплантується в матку. Процес просування можливий тільки при нормальній прохідності труби. Прі не нормальної прохідності – стані, неможливості переміщення ооцитів з яєчників в матку через звуженого або закритого проходу в фаллопієвій трубі.

Яєчники з’єднуються з ампулярною порожниною матки, матковою трубою, по ній яйцеклітина протікає з яєчника в саму матку. Здорові проходи маткових труб мають допустимий просвіт, і ембріон без проблем потрапляє в порожнину матки. Якщо ширина доступу всередині труби звужена або закрита зовсім, то яйцеклітини не можуть фізично потрапити в матку – це дає неможливість зачаття.

Гінекологія розглядає непрохідність як не самостійне захворювання, а як результат попередніх захворювань статевої системи жіночого організму.

Причини непрохідності трубних шляхів

Причины непроходимости трубных путей

Для виявлення причини непрохідності маткової труби розглянемо сам фізіологічний процес. Трубні шляхи по яких рухаються яйцеклітини невеликого діаметра, найвужча частина проходу дорівнює одному або двом мм. Рух яйцеклітин по шляхах можливо загальмується через наявність спайок в трубі. Спайка – тонка, міцна нитка, яка перебуває в самій трубі або на її поверхні.

Спайкове охоплення поширюється одночасно на два або три репродуктивних органів. Цю дію найчастіше ініціюють:

 • Запальний процес, викликаний статевим інфекційним захворюванням.
 • Аборт, зроблений на останніх тижнях за допомогою вискоблювання. Таке переривання викликає запальний процес, наслідком якого є трубна непрохідність.
 • Хірургічні втручання, не тільки на жіночих статевих органах. Такими можуть бути звичайна операція з видалення апендикса.
 • Ендометріоз – патологія, при якій клітина ендометрії проникає за межі маткової порожнини. У дні менструацій вона починає виділяти кров, створюючи порожнину, наповнену кров’ю – “шоколадну кісту “.
 • Викидень, ускладнені пологи і післяпологові наслідки, що йдуть поруч із запальним процесом в статевих органах.

Симптоми непрохідності маткових труб

Симптомы непроходимости маточных труб

Протягом життя жінки не стикаються з проявом такого явища як, непрохідність маткових труб, до появи проблемних питань при зачатті. Якщо в продовженні десяти місяців регулярних, активних спроб завагітніти закінчуються безрезультатно, необхідно звернутися до гінеколога.

Непрохідність маткових труб супроводжується мало помітною специфічною симптоматикою. Наслідки якої не варто не помічати.

Виявлено наступні ознаки непрохідності маткових труб :

 • невиражена тягне біль в районі тазу;
 • неприємні виділення з вагінальної промежини;
 • нерегулярність менструальних циклів (що виникають затримки, скупі або, сильні виділення);
 • вагінальний некомфортний стан.

Найвірнішим і ознакою патології такий як, непрохідність маткових труб називається неможливість запліднення. В здоровому репродуктивному організмі ооцит і спермій стикаються в жіночому трубному матковій просторі, або по іншому назвою фаллопієвій трубі. У разі успішного зачаття, запліднена клітина не зможе просунутися по трубному простору всередину матки для майбутнього зростання ембріона.

Іншою відмітною ознакою захворювання визначається як, непрохідність маткових труб є:

 • прояв вагітності за межами порожнини матки.
 • больові відчуття під час статевого акту, які відчуваються в середині тазу.
 • больові відчуття під час сечовипускання.
 • кров’яні прояви після закінчення циклу або сексу.
 • наявність специфічних рідких проявів з піхви, жовтого або зеленого відтінку.

Інформація, статті по виникненню освіти непрохідності частково можна дізнатися на сайті клініки пропонує відповідні медичні послуги. Потрапити на прийом до фахівця і отримати консультацію в клініці, де проводяться спеціалізовані аналізи і діагностика органів малого тазу, слизової оболонки. Визначаються ознаки і симптоми, а також діагностують функцію ампулярних органів, що стала причиною болів внизу живота і загрожує безпліддям. А також з’ясувати чому небезпечно заразитися інфекціями в період статевого дозрівання

Діагностика непрохідності маткових труб

Диагностика непроходимости маточных труб

Діагностування патології класифікується як непрохідність маткових труб у лікаря гінеколога починається з анамнезу (усного збору даних можливої картини захворювання). Лікар ознайомлюється з історією звернень до спеціалістів раніше, розпитує про можливі хірургічних операціях проводяться попередні роки. Фіксує про можливі запалення органів черевної порожнини і тазу протягом останніх п’яти років життя. Спеціаліст по гінекології вивчає, можливі раніше хвороби жінки, таким захворюванням як туберкульоз легенів або кишечника, виявлялися симптоми ендометріозу. Після складання загальної словесної картини симптоматики проводять лабораторні дослідження, на предмет виявлення інфекційних вірусів. Пацієнт здає загальний аналіз крові з визначенням кількості лейкоцитів. Аналіз дозволяє виявити маркер запалення, так званий C-реактивний білок. Після всіх проведених обстежень гінеколог може визначити непрохідність маткових проходів, або іншу можливу патологію.

УЗД

Під інструментальним дослідженням, розуміють ультразвукове обстеження репродуктивних органів пацієнтки. Проводять його з застосуванням трансвагінального (розміщується всередину піхви) спеціального приладу. Якщо отримані знімки від УЗД недостатні для підтвердження діагнозу, пацієнтку направляють на МРТ. Магнітно-резонансна томографія виявляє запальний процес і розмір ущільнень в органах придатків, мінливість контурів труби, а також наявність води в малому тазостегновому відділі.

У разі підозри наявності туберкульозу обов’язковим є проходження рентгенографічних знімків органів нижньої черевної порожнини. МРТ допомагає розпізнати кальцинати в яєчниках , лімфовузлах, зміщення матки через спайок.

Гістеросальпінгографія (ГСГ)

Дане обстеження роблять з метою визначення реальної картини діагнозу на прохідність. Для проведення такого процесу в матку за допомогою тонкого катетера вколюють рентген відчувається контрастний субстрат. Він охоплює всі можливі порожнини органів і потрапляє в порожнині маткових проходів. В цей час робляться рентген відбитки на фотоплівці , яка б показала прояви спотворення в заповненні порожнини маткової труби, і навіть їх закупорку. Таке втручання в органи пацієнтки загрожує можливими наслідками:

 • алергія на контрастний субстрат;
 • запальним процесом на слизову;
 • запалення – дефектація цілісності стінок матки.

Операція (лапароскопія)

лапароскопияДіагностику із застосуванням лапароскопії застосовують, у випадках неефективності попередніх обстежень. Це малотравматична хірургічна процедура дозволяє крізь невеликий розріз на тілі пацієнтки ввести катетер з оптичною системою в область тазу. Маніпулюючи джойстиком на комп’ютері можна дозволити собі подивитися всю область низу живота де розташовані маткові проходи. А також при потребі вибрати зразок тканини для обстеження. За допомогою лапароскопії можна обчислити ендометріоз. Подивитися на скільки змінилася довжина і кривизна, побачити спайку, і зробити висновки про порушення просування, активність в трубі. Під час діагностичних дій лапароскопії застосовують комплекси терапевтичних маніпуляцій.

Повна і часткова непрохідність маткових труб

Повна непрохідність маткових труб не надає можливості зачати дитину.

При частковій непрохідності можна, якщо це пов’язано з дефектом в єдиній трубі залишилася після операції внаслідок позаматкової вагітності або іншого хірургічного втручання в області низу живота. А також у випадках виявлення аномалії в розвитку – вроджений дефект відсутності труби. Завагітніти в цих випадках можна тільки при деяких залишилися ситуаціях:

 • наявності одного залишився яєчника;
 • присутності здорової труби;
 • якщо відбуваються регулярні овуляторні цикли;

Лікування непрохідності маткових труб

Лечение непроходимости маточных труб

Вибрати спосіб лікування непрохідності труб правильно, якщо виходити з обумовленою причини захворювання.

При перебігу запального процесу і зміні гормонального фону лікар призначає медикаментозну терапію. До неї рекомендується одночасно проводити фізіотерапевтичні і загальнозміцнюючі процедури.

Фізіотерапевтичні процедури це: сеанс електрофорезу, міостімулюючі масажі, поживна ванночка, гінекологічні масажні дії. Метод фізіотерапії хороший для лікування запального процесу і для виправлення порушення іннервації тканин. У випадках вродженого дефекту, при безлічі спайок, а також посттравматичних наслідках відновити пересування в трубі можна тільки за допомогою хірургічної операції. Такі хірургічні втручання поділяють на два способи:

– часткова ліквідація пошкоджених поверхонь і заміна їх на синтетичні матеріали, що застосовуються для заповнення ділянки маткової труби.

Сучасна гінекологічна практика дозволяє проводити хірургічні процедури з реконструкції прохідності маткових труб лапароскопічним методом. Перевагами цього методу є його мала травматичність і швидкий процес відновлення.

ЕКЗ

Як завагітніти при непрохідності маткових труб? Теоретично можна застосовувати всі прогресивні методи терапії, аж до малоінвазивних хірургічних втручань.

Якщо це не призводить до потрібного результату, і не відновлюється прохідність маткової труби, звертаються до методу штучного запліднення. Під час проведення ЕКЗ яйцеклітини вибирають з яєчника і запліднюють їх лабораторії клініки репродуктології, після відібрані фахівцями ембріони вводять в порожнину матки.

ЕКЗ можна скористатися, у випадках захворювань стосуються виключно маткової труби, при здоровій матці. Для зачаття і нормального протікання вагітності, інше додаткове лікування не застосовується. ЕКЗ знімає деякі питання пов’язані з таким визначенням як непрохідність маткових труб як завагітніти.

Ускладнення

Прогнозувати ускладнення такої патології можна тільки розглядаючи його причину. При наявності запального процесу здоров’я пацієнтки буде тільки слабшати, посилюватися хворобливі відчуття і з’являтися відповідні виділення.

При протіканні пухлинного процесу ускладнення можуть бути набагато небезпечніше. Якщо не контролювати розмір пухлини, можливо переродження новоутворення з доброякісною в злоякісну. Що веде до летального результату.

У випадках відсутності належної терапії трубної непрохідності, з високим ступенем ймовірності зачаття природним способом стає неможливим.

Назад

Протипоказання ЕКЗ у жінок

Вагітність після тривалого безпліддя

Наступн.

Залишити коментар

*

code