Протипоказання ЕКЗ у жінок

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Протипоказання ЕКЗ у жінок

Розрізняють декілька видів протипоказань з боку жінки. Перше це абсолютні протипоказання. Друге це відносні протипоказання. До абсолютних відносять загальний стан організму, і її наявні хронічні захворювання, які можливо не приведуть до очікуваних результатів екстракорпорального запліднення. Але надія на результат від цих старань є. В цьому випадку процедура ЕКЗ переноситься на більш пізній проміжок часу. За цей часовий відкладений період до майбутньої породіллі буде затребуване зусилля для лікування і оздоровлення. Цей відкладений час буде необхідний для проведення курсу лікування під наглядом лікарів, для реабілітації та підготовки до можливого майбутнього материнства.

Абсолютні протипоказання ЕКЗ у жінок

Абсолютні протипоказання до ЕКЗ у жінок включає в себе: соматичні важкі патології становлять небезпеку для здоров’я і життя майбутньої матері і її дитини. Сюди входять пороки серця, печінкова недостатність, виразкові коліти а також ниркова недостатність. Злоякісні новоутворення, в тому числі в анамнезі. Аномалії статевих органів, які впливають на неможливість виношування плоду або унеможливлюють настання вагітності. Цукровий діабет, його важка форма. Психічні розлади.

Абсолютні протипоказання для проведення ЕКЗ, медичної процедури з донорським матеріалом, є і серйозними протипоказаннями до природної вагітності і виношування плоду.

У чоловіків все простіше. Так, протипоказання до ЕКЗ у чоловіків існують, але вони все відносні. Проблеми зі здоров’ям у чоловіків можуть бути виправити. Навіть якщо патології викликані спадковим фактором, або придбані в процесі життя.

Сучасна медицина дозволяє корекцію таких чоловічих проблем як:

  • погана спадковість на генетичному рівні, існує ризик передати цю генетичну ваду майбутньому спадкоємцю. Результатом може бути порок серця або переривання вагітності в слідстві її невиношування. Вирішується ця проблема таким чином. Перед перенесенням в матку запліднених ембріонів виявляють ПГД бластоцисти перед заплідненням. Відповідно переносяться тільки здорові ембріони.
  • статеві інфекційні захворювання (сифіліс, гонорея та ін.).Попередньо чоловік проходить курс лікування виявленого інфекційного захворювання. Після повного одужання і висновку лікаря можна здавати генетичний матеріал у банк сперми для процедури або відбору у донори сперми.
  • низькі якісні характеристики насінної рідини, що призводять до мінімальної ймовірності зачаття плоду.Сучасні методи ІКСІ обходять це питання з мінімальними зусиллями
  • відсутність сперматозоїдів в еякуляті (азооспермія). Потрібно біопсія яєчка.
  • онкологічні захворювання та поточні лікувальні процедури за програмою хіміотерапії, і курсу променевої терапії. Лікарями репродуктологами проводиться оцінка здоров’я чоловіка перед прийняттям ним рішення про проведення корекції по репродуктології. Виявлене захворювання дозволяє здати сперму до початку лікування.

Навіть повна відсутність вироблення сперматозоїдів в яєчку, не є категоричним протипоказанням для чоловіка. Програма екстракорпорального запліднення дозволяє застосування донорського чоловічого генетичного матеріалу. В ході підготовки до виявляються протипоказання як з боку жінки, так і з боку чоловіка. Фахівці клініки підкажуть правильне рішення в ліквідації виявлених причин до неможливості проведення процедури. В майбутньому після нетривалого лікування пара може вступити в протокол.

ЕКЗ і обмеження у віці

ЭКО и ограничения в возрасте

Це питання турбує багатьох жінок. Попередньо можна назвати кордон ЕКЗ обмежень – це від 18 і до 60 років. Статистика проведення таких процедур говорить про те, що до 35 років можлива 50 процентна вірогідність успішного зачаття дитини . У жінок, які досягли 40 річного віку така можливість знижується до 25 відсотків. Цифри статистичних даних говорять про те, що вік грає не малу роль в результатах проведення ЕКЗ. Оптимістичні дані статистики розкривають відомі в репродуктології випадки настання вагітності після проведення ЕКЗ у жінок, які досягли 60 річного віку. Вік є протипоказанням до ЕКО у жінки.

ЕКЗ і відносні протипоказання до нього

относительные противопоказания эко

До відносних протипоказаннь для проведення процедури ЕКЗ вважаються захворювання, які є залишковими явищами після лікування або корекції виявлених раніше захворювань. При наявності таких діагнозів які належать до відносних протипоказань, проведення екстракорпорального запліднення можливо. Але проводити його треба тільки після ретельної діагностики за допомогою лабораторних досліджень та стабілізації здоров’я пацієнтки.

ЕКЗ і патологія матки

Існує таке поняття як “дитяча” або її ще називають дворога матка. Орган в якому присутні повна або часткова перегородки. Успішність проведення штучного запліднення в разі, такої патології залежить від форми фізичних змін органу, і тяжкості захворювання самої жінки. Лікарі репродуктологи на підставі останніх досліджень прийшли до висновку, що після відповідних хірургічних коригувань такого органу, можливість зробити процедуру стала позитивним результатом в ліквідації безпліддя. Дану причину можна розглядати не як “абсолютні протипоказання для ЕКЗ ”

Доброякісні новоутворення у жінок

Міома матки і кіста яєчників діагностується як доброякісні новоутворення. У дітородному віці у жінок останнім часом часто діагностується міома матки. Якщо розмір досягає до 2 см майбутня мама може успішно зачати, виносити і народити дитину. Якщо у жінки міома прогресує в більші міоматозного вузли, вони можуть перешкодити імплантації ембріона в матку. У цьому випадку перед процедурою їх видаляють. Репродуктологи в процесі обстеженні пацієнтки враховують можливість розвитку, впливу гормональних препаратів, що приймаються під час процедури, спровокувати зростання доброякісних новоутворень.

Загострення хронічних захворювань

Особливу проблему для штучного запліднення викликають загострення таких захворювань такі як інфекційні та паразитарні. До них відносять гепатити всіх видів, туберкульоз, сифіліс та ВІЛ-інфекція. У випадках з гепатитом і туберкульозом протипоказання не є категоричними обмеженнями, після їх терапії. З варіантом ВІЛ-інфекції є можливість отримати максимально низький ризик народження ВІЛ позитивного дитини . Перед підсадки ембріона насіннєва рідина піддається спеціальному очищенню адсорбуючим матеріалом.

Цукровий діабет, як протипоказання

Протипоказання при діабеті може бути віднесено до категорії абсолютним. Рішення приймається індивідуально, з лікарем репродуктологом. Воно залежить від вищої міри розвитку цукрового діабету протягом останніх трьох років, а також від можливих супутніх захворювань і їх впливу на здоров’я майбутньої матері.

Епілепсія і вагітність

Можливість проведення ЕКЗ при наявності епілепсії рівносильне прийняттю рішення про природній вагітності. Такі питання вирішуються на прийомі у лікаря гінеколога індивідуально.

Періоди після операцій

Рішення про проведення процедури екстракорпорального запліднення після перенесеної операції приймається після обов’язкового укладення лікуючого лікаря. У випадках відсутності післяопераційних ускладнень фахівець не один, а колегіально приймає рішення в проведення операції. І воно абсолютно можливо будь-яким пацієнтам.

Генетичні захворювання

При прийомі в клініку репродуктивних технологій на сайті клініки потрібно обов’язково заповнити опитувальник. В якому вказують про наявність спадкових генетичних захворювань і використання ними методів їх діагностики. Деякі з них не дозволяють проводити таку процедуру через можливих наслідків, пов’язаних з дуже великою вагою генетичних відхилень у мами чи тата.

 

Назад

Скільки можуть зберігатися заморожені ембріони?

Непрохідність маткових труб

Наступн.

Залишити коментар

*

code