Як стати донором сперми?

| |

Главная страница » Статті » Для чоловіків » Як стати донором сперми?

Усвідомлене бажання допомогти з народженням дитини безлічі сімей з проблемами фертильності – благородна справа. Багато сімей, або дівчина без пари шукає, і не можуть зачати дитину природним шляхом внаслідок медичних або генетичних проблем. Знайти донора генетичного чоловічого матеріалу для зачаття на сайті стає виходом, і багато пар і самотні потенційні матері шукають, мають шанс знайти і беруть рішення у співпраці з банком сперматозоїдів і генетичного матеріалу.

Хто може стати донором?

Кто может стать донором спермыАнонімним добровільним донором може стати будь-яка людина, що володіє фізичним і психічним здоров’ям, його етнічна, національна та ін. Приналежність не мають значення. Якщо є внутрішньосімейне угоду, донорство може здійснити близький родич чоловіка або кандидат за угодою. Важливі виключно вік (від 18-19 до 35 років) і показники доброго здоров’я, в першу чергу, відсутність:

отклонений от нормальных морфометрических и фенотипических признаков,

 • відхилень від нормальних морфометричних і фенотипічних ознак,
 • вроджених, спадкових і соматичних захворювань, в тому числі ЗПСШ,
 • в біографії обліку в психдиспансері (потрібно надати довідку про відсутність обліку),
 • досвіду вживання наркотиків і стояння на обліку в наркодиспансері (потрібно надати довідку про відсутність обліку),
 • деяких інших важливих для якості сперми протипоказань, які можуть обговорюватися в ході обстеження.

Кандидати, у яких є зачата від них здорова дитина, зростання вище середнього, освіту та інші перспективні параметри, мають пріоритет в базі даних донорів.

Як стати донором сперми?

Якщо все обдумано і прийнято усвідомлене рішення, кандидат повинен звернутися до менеджерів обраного банку сперми або клініки репродуктивних технологій, залишити заявку (це можливо он-лайн через встановлену форму на сайті) і заповнити анкету. Все це абсолютно анонімно при повному захисті персональних даних.

Необхідним документом для вимог при здачі аналізів є посвідчення особи і медична документація, конкретику підкажуть менеджери, які зв’яжуться з претендентом на донорство сперми, використовуючи дані, які кандидат залишив на сайті в особистому кабінеті, при позитивному вердикті його дані внесуть в каталог.

Які аналізи потрібно здати?

Какие анализы нужно для этого сдатьЕтапи проходження відбору для укладення договору донора сперматозоїдів з банком сперми проходить в кілька стадій:

 • I етап: Спермограма – дослідження сперми, взятої природним шляхом за допомогою мастурбації, на рухливість сперматозоїдів і інші якісні і кількісні показники (клініки здійснюють це обстеження безкоштовно). При позитивних показниках (нормозооспермія) здійснюється також скринінг на морфологію еякуляту, а також МАР-тестування. Також за вимогами потрібно здати клінічний, біохімічний та загальний аналіз сечі і крові, аналіз на ТОРЧ інфекції, аналіз крові на каріотип, флюорографію, Результати – отримує відразу. Ціна обстеження для кандидата – безкоштовна.

Спермограма показує діапазон доброякісних показників еякуляту. При здачі матеріалу для цього тесту слід виконати наступні умови:

 1. 2-4 дня утримання, включаючи мастурбацію, перед здачею еякуляту для дослідження,
 2. не рекомендується відвідування лазні і сауни, через те, що підвищена температура може несприятливо впливати на якість сперми і рухливість сперматозоїдів.
 3. перед здачею аналізу виключити алкоголь і жирну їжу зі спеціями.
 4. взяття еякуляту відбувається природним шляхом за допомогою мастурбації без лубрикантів і сторонніх речовин.
 • II етап: За результатами позитивних прийнятних показників спермограми кандидат на донорство проходить огляд лікаря уролога-андролога, ембріолога і терапевта і дає висновок. Обстеження у лікаря проводиться з нульовою ціною (безкоштовно) для донорів, які пройшли перший етап з хорошими показниками спермограми;
 • III етап: Повне і детальне медичне обстеження з генетичним тестуванням (повноекзомним секвенацією генома на виявлення більше 85% генетичних захворювань) для внесення в базу даних донорів.

Інформація про минулі скринінг і прийнятих кандидатів вноситься в каталог донорів сперми. На підставі цих даних потенційні батьки можуть знайти донора сперми з бажаними параметрами.

Яку винагороду отримує донор сперми?

Витрати медичного обстеження в комплексі компенсуються тільки при нормальних показниках при укладенні договору на природне донорство сперми. Всі дані виробника, його анонімність і права захищені. Матеріальна винагорода, скільки платять донору, також залежить від терміну укладеного договору, який продовжується до тих пір, поки донор залишатиметься активним. Криобанк також надає генетичний скринінг.

І клініки / банки сперми, і донори зацікавлені у тривалій співпраці. Вимоги продовження співпраці нескладні:

 • Вчасно проходити регулярні обстеження і не порушувати заборону на вживання алкоголю і нікотину перед забором порції сперми. А також повна заборона на вживання наркотиків.
 • Якщо ви стали регулярним донором, то необхідно буде проходити медичний огляд кожні шість місяців (карантинний період) і повідомляти про будь-які зміни стану здоров’я.

Ціна порції донорської сперми – величина варіативна, і залежить від умов конкретного банку сперми. Початкова межа – від 250-300 грн. Банк або клініка не шукає полегшених сценаріїв і не платить донору за успішне запліднення його біоматеріалом. Така інформація є конфіденційною і не повідомляється донору, не вноситься в каталог і відкриту базу даних донора.

Як стати донором сперми?

Як часто можна здавати сперму?

Донор має можливість здавати біоматеріал на протязі всього терміну договору, але не частіше ніж один раз на тиждень. При здачі матеріалу потрібно дотримуватися обумовлені умови: відсутність мастил-лубрикантів, використовувати тільки наданий стерильний контейнер, не можна зібрати сперму будинку і привезти з собою або запрошувати для допомоги при зборі зразка дівчину в якості асистента (здача еякуляту – виключно індивідуальна робота). А також варто за 3 дні до збору біоматеріалу обмежити жирну їжу і перестати приймати не життєво необхідні лікарські препарати.

Навіщо донорам потрібно повторно здавати аналізи?

Зачем донорам нужно повторно сдавать анализыРегулярне обстеження донора сперми необхідно:

 • для гарантії здається безпеки донорського матеріалу,
 • для виключення інфекцій, як виникли в результаті подальшого зараження, так і не розпізнаних при первинному обстеженні, в зв’язку з знаходженням їх в інкубаційному періоді.

Якщо донор проігнорує обстеження, наслідки можуть бути вкрай сумною. Щоб цього уникнути варто:

 • кожні 3 місяці беруть аналіз крові на ЗПСШ (сифіліс, ВІЛ) та гепатити В і С;
 • кожні 6 місяців беруть мазок з уретри – ПЛР на хламідіоз, гонорею, уреа- і мікоплазмоз.

Що мається на увазі під анонімністю при здачі донорської сперми?

В Україні законодавство таке, що донори сперматозоїдів зберігають гарантовану анонімність тільки для жінки / дівчата, що одержує біоматеріал. Також можливі два варіанти:

 • Двостороння анонімність по відношенню до зачатої за допомогою цих донорських статевих клітин дитині, тобто, ніхто не має права ить інформацію, ні донор про народжених від свого біоматеріалу дітей, ні такі діти, навіть після досягнення ними 18 років.
 • Одностороння анонімність – донор не має даних про народжених від його сперматозоїдів дітей, але вони після досягнення повноліття можуть при бажанні отримати можливість зв’язатися зі своїм біологічним батьком і простежити своє походження.

Обидва ці сценарії обговорюються заздалегідь «на березі», потенційний донор, підписуючи договір про співпрацю з банком сперми, визначає ступінь своєї анонімності. Також він може отримати консультацію у експерта з даного питання, щоб прийняти усвідомлене рішення. Дівчина або жінка, яка приймає рішення про зачаття від донорського матеріалу також повинна враховувати викладені обставини.

Что имеется в виду под анонимностью при донорской сдаче спермы

Чи несе донор сперматозоїдів будь-яку відповідальність за дітей, яким він допомагає народитися?

Ні, він не несете жодної юридичної, фінансової або будь-якої іншої відповідальності ні за якого, народженого від його сперми дитини. І чи не є батьком дитини. Донорство біоматеріалу в авторитетному ліцензованому банку сперми дає упевнену можливість надати репродуктивну допомогу з потрібним ступенем анонімності.

Назад

Що таке ЕКЗ?

Банк донорської сперми (кріобанк): умови, ціни, аналізи, заробіток

Наступн.

Залишити коментар

*

code