Уролог або андролог: до кого звертатися на прийом при безплідді?

| |

Главная страница » Статті » Для чоловіків » Уролог або андролог: до кого звертатися на прийом при безплідді?

Безпліддя у чоловіків, симптоматика і терапія

Проблеми з репродуктивними органами приводять до безпліддя спостерігаються у чоловічого населення останнім часом досить часто, і становить приблизно 35-40% від загального числа що встановлюються фактів. В процесі діагностики і терапії залучені медпрацівники деяких спеціальних медичних напрямків. При діагностиці безпліддя важко визначити точну причину, ще складніше її усунути.

До останнього моменту превалювала теорія жіночого начала, тобто у випадках відсутності вагітності, винність лягає на жінку. І як виявилося, в процесі розвитку медичного досконалості ця теорія виявилася глибокою помилкою. Статистичні дані показують, що діагностуються випадків чоловічого безпліддя спостерігаються не частіше, ніж випадки жіночого безпліддя. Якщо не вдається домогтися успішного зачаття малюка протягом дванадцяти місяців, за умови повноцінного статевого контакту без засобів контрацепції, то ймовірно, що проблема з репродуктивними органами може бути тільки у її партнера. У процентному співвідношенні це може становити приблизно 40%.

Коли треба звернутися до лікаря?

Бесплодие у мужчин, симптоматики и терапия

Перед початком лікування, обидва чоловіки приходять на прийом. Це важливо, тому що необхідність для обстеження існує в однаковій мірі, для виявлення причини безплідності. Після визначення можливої ​​причини безплідності, фахівці в цій галузі медицини будуть шукати можливість її усунення. Прикладом може служити проблема із зачаттям коли заважає спайка в матковій трубі, і коли це можна виправити тільки за допомогою хірургічного втручання. Якщо проблема в заниженому числі сперміїв в еякуляті, то пацієнт підлягає проходженню відповідного лікування.

Чоловічі здатності до репродукції повністю залежать від якісного та кількісного складу сперматозоїдів, а не від сексуальних активностей партнера, як прийнято говорити в суспільстві. Чоловічий організм виробляє більше двох тисяч сперміїв щомиті. Відлік починається від віку коли вже настало статеве дозрівання і до самого закінчення життєвого циклу, це відтворення сперматозоїдів не переривається. Весь процес спрямований на те щоб під час запліднення, рух найшвидшого і життєстійкого сперматозоїда, закінчилося в матці жінки і відбулося зачаття. По ходу руху сперматозоїда існують перешкоди, у вигляді безлічі захворювань і простого несприятливого фактора, здатних спровокувати збій в ході запліднення.

Який лікар веде прийом?

Причина безплідності різноманітна, сімейна пара повинна бути готова до того, що для обстеження будуть потрібні послуги кількох медичних лікарів.

Вона приходить на консультацію до фахівця гінеколога – ендокринолога, а він консультується з лікарем урологом – андрологом. Якщо є необхідність вони обидва консультуються з лікарем ендокринологом, дієтологом, репродуктологом. Завдяки спільній діяльності таких вузьких фахівців можливо досягнення бажаного результату.

Під час консультування фахівець порекомендує можливості комплексного обстеження: процедуру УЗД для з’ясування розподілу кров’яного струму в області мошонки і статевого члена, а також в якому стані знаходиться передміхурова залоза. Для більш точної картини проблематики лікар призначає аналіз для спермограми, гормональних обстежень і проходження онкомаркерів.

Чоловічим безпліддям займається фахівець з урології безпліддя, яке полягає в пошуку причинності безплідності. Іноді просто змінивши звичний образ життєдіяльності та умови трудової діяльності, буде достатньою мірою для відновлення нормального репродуктивного стану.

До уролога або андролога?

К урологу или андрологу?

Спочатку бажано проконсультуватися з лікарем урологом або андрологом (за часту це один і той же фахівець). Якщо чоловіче здоров’я не викликає сумнівів, то причина безплідності спостерігається у його партнерки.

Безліч чоловічих захворювань лікар уролог андролог виліковує використовуючи консервативне лікування, а такі хвороби, як крипторхізм, проблему з тестикулярним викручуванням, варикоцеле, і інші види причин безплідності піддають хірургічному втручанню. Професійно підібраний метод відновлення безпліддя призведе до бажаної вагітності.

Пересічний громадянин стикається з пошуком професійного фахівця в області урології та андрології. Адже присвоєний диплом або сертифікат частенько не відображає необхідного професійного якості фахівця.

Перед зверненням до фахівця лікаря-уролога андролога, ми орієнтуємося за відгуками і думок близьких друзів і родичів. Тому саме їм задаємо свій наболіле питання: «не чули про нормального лікаря?», “сарафанне радіо” дає шанс знайти професійного фахівця. За порадою друзів тільки той уролог андролог стане Вашим близьким рятівником, відгук про який Вам здасться самим позитивним і переконливим.

Чому важливий прийом андролога?

Щоб знизити можливість появи безплідності бажано раз в півріччя бувати на прийомі у лікарів урологів і андрологів. Це дозволяє виявляти передчасний патологічний процес і привести до мінімальних наслідків можливі ускладнення.

Проведення регулярних урогенітальних скринінгів допомагають обчислити зародження гострих або вже хронічних запалень.

Виключити безладні статеві зв’язки, яке зменшує шанс отримання інфекційних збудників передаються статевими шляхами.

Необхібні аналізи

Почему важен приём у андролога?

Запальне захворювання репродуктивних органів призводить до утворення в них спаєчних процесів, яке може спричинити за собою появу екскреторної безплідності. Постійна наявність стороннього тіла може створити умову для формування безплідності аутоімунної форми. З огляду на поширення різного венеричного захворювання призначається дослідження, яке дозволить знайти можливий збудник венеричної інфекції, отриманий в результаті статевого контакту.

Призначається урогенітальний скринінг з урахуванням подальшого контролю терапії. Він застосовується для попередження того, що лікування не полягає загасання запального процесу і не переходить у хронічний процес.

Призначається обов’язкове проведення бактеріологічного посіву еякуляту, на предмет виявлення бактеріальної інфекції. Далі лікуючий фахівець на підставі статті пройдених аналізів вирішує про подальші методи лікування чоловіка.

Причини безплідності і методи терапії

  • Проблема з яєчком, вірніше з венозними протоками в сім’яного канатика (спеціальний канал для виходу сперматозоїдів). Внаслідок чого утворюється варикоцеле підвищує температурний режим в яєчку, утворюється відхилення в їх роботі, і як наслідок пошкодження сперміїв.
  • Придбане травмування та вроджені патології статевої системи чоловіка (пов’язані з опущеними і перекручування яєчка) 15-20%.
  • Інфекційне захворювання (15% фактів). У числі яких збудники гонореї, сифілісу, хламідіозу, трихомоніазу і т.д. Але сильніше вірусних збудників статевої інфекції впливає на чоловічу репродуктивну систему просте дитяче захворювання типу «свинки».
  • Запальні вогнища в сечостатевому органі, прикладом є заліза уретра.
  • Букет сексуальних порушень: проблеми з порушенням ерекції, з передчасним сім’явипорскуванням і інші.
  • Імунологічне порушення: придбане в результаті збою імунної системи організму, що поклала початок утворенню речовини, здатного зашкодити оболонку сперміїв.
  • Вроджене гормональне спотворення. Прикладом служить нестача чоловічих статевих гормонів, іменованих тестостероном.
  • Безплідність ініціюється і зовнішніми впливами: вживання психоактивних речовин, і деяких психотропів),
  • Несприятлива екологічна обстановка (підвищений радіаційний фон, надлишок пестицидів, брак вітамінів).

Терапія

Причины бесплодности и методы терапии

Якщо виявляється інфекційний збудник, застосовуються всі заходи по його ерадикації, за допомогою антибактеріального знезараження з контролюючим ефектом і подальшим лікуванням.

Щоб досягти хороших результатів у лікуванні безпліддя чоловіка чекає позбутися шкідливого впливу зовнішнього середовища, зупинити вживання понижуючих фертильні здібності лікарські препарати. Зниження кількості спиртних напоїв підвищує шанси очікуваного результату в лікуванні.

Стимулюючим вироблення сперматозоїда є призначення прийом курсу полівітамінів, препаратів що містять цинк.

У випадках виявленої проблеми з ендокринними процесами як причиною безплідності призначається курс гормональних препаратів. Приймати гормональні препарати актуально і при наявності аутоімунного безпліддя. Гормональний курс прийому повинен проходити під наглядом лікаря.

Хірургічний метод відновлення безпліддя обмежений за своїм впливом, в зв’язку з відновним періодом прохідності сім’явивідних шляху, лікування помилкових аспектів в асперматизм і варікоцеле.

З числа допоміжних заходів застосовуваних при неефективному лікуванні вищезгаданого списку методологій, використовується високо технологічний метод репродуктивної технології. Який полягає у введенні в матку заздалегідь підготовлених сперматозоїдів, цей метод називається ЕКО. Інший метод ендоплазматична ін’єкція сперматозоїдів (використовувана при поганій аналітиці показників спермограм, самий живий зразок сперматозоїда поміщається в жіночу клітку в лабораторних умовах). У випадках відсутності ефективного результату проводиться зачаття за допомогою використання біоматеріалу донора сперми, який зберігається в банку сперми.

Лікування чоловічого безпліддя в клініці фахівцем андрологом включає встановлення діагнозу аномалії, пошук причини чоловічого безпліддя. Якщо основна інформація в діагнозі підтверджує чоловічий фактор у зміні якості сперми, призначається план лікування. Іноді потрібно провести процедури окремого генетичного дослідження, обстежити пацієнта на наявність у нього в яєчках варикоцеле. А також перевірити чи немає певних проблем з сім’явивіднми каналами. Коли Вам чимало років життя і бажання завести нових дітей дуже велике, чоловік згоден на біопсію яєчок.

Назад

Аналіз фрагментації ДНК сперматозоїдів

Чи небезпечний герпес при використанні донорської сперми і яйцеклітин?

Наступн.

Залишити коментар

*

code