Що таке банк сперми?

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » Що таке банк сперми?

Для безлічі людей, які бажають завести дитину, природний шлях до цієї мети може виявитися важким простий або неможливим. Причини можуть бути різними: проблеми медичного характеру, такі як азооспермія або генетичні аномалії і ризики спадкових захворювань; бажання бути соло батьком або мати можливість зачати дитину в парі без чоловіка. Рішенням, яке може стати ідеальним виходом, буде звернення до сервісів донорства репродуктивного матеріалу, оптимальним варіантом стане використовувати кріобанки сперматозоїдів.

Що важливо знати про банк сперми?

Банк (кріобанк) сперми – особливий медичний центр, обладнаний для зберігання в контрольованих умовах низькотемпературного замороження в рідкому азоті, зберігається зібрані від донорів людські сперматозоїди, які потім будуть використані для штучного запліднення жінками, що бажають завагітніти, за допомогою методів допоміжних репродуктивних технологій:

 • Інсемінації
 • Екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Які бувають банки сперми?

Какое-количество-донорской-спермы-нужно-для-успешного-зачатия-ребенкаБанк донорів сперми може відрізнятися як медична організація:

 • Приватна,
 • Державна.

Також є відмінність по типу наданої інформації про донорство:

 • Відкритий – донор підтвердив згоду надати свої дані для контакту, якщо зачата від його біоматеріалу дитина, побажає цього після досягнення повноліття (18 років),
 • Анонімний – людина, що надав статеві клітини не згоден на відкриття даних про себе дитині.

Какие-процедуры-проводят-в-банках-спермыЯкі процедури проводять в банках сперми?

Основна діяльність таких установа полягає в наданні спектру послуг щодо подолання проблем з фертильністю:

 • Збір насіннєвого матеріалу від здорових обстежених донорів,
 • Широкий і доступ до повної бази даних профілів,
 • Зберігання як цілісного насіннєвого матеріалу, так і окремо біодоз сперматозоїдів, відокремленич від насінної рідини.
 • Генетичне тестування,
 • Постачання донорського чоловічого генетичного матеріалу окремим клієнтам або медичним установам – центрам репродуктивної медицини і клінікам.
 • Максимальна підтримка при виборі оптимального кандидата біоматеріалу по максимальному спектру критеріїв: фенотипу, групі крові, надання фотографій, записів голосу, відомостей про психологічні характеристики і т.д. без розкриття анонімності донора.

Також банк може зберігати заздалегідь взяті у чоловіка сперматозоїди перед медичними маніпуляціями з ризиком безпліддя або репродуктивних порушень (оперативні втручання, вазектомія, хімієтерапія і опромінення при новоутвореннях і т.д.) для подальшого запліднення його партнерки.

Як вибрати кріобанк сперми?

Перш за все варто орієнтуватися на ліцензію, досвід, авторитетність і репутацію банку, відгуки про нього, як від лікарів, так і клієнтів – то, що варто обов’язково вивчити. Потрібно детально ознайомитися і порівняти:

 • Відкриту інформацію про спектр послуг кріосховища і їх деталізацією,
 • звернути увагу на перевірку і відсів донорів, охочих здати біоматеріал,
 • оцінити, наскільки докладні і ретельні консультації з підбору донорів для клієнтів, що входить в підтримку.

Вартість послуг банків сперми?

Звернення в центр збереження репродуктивного матеріалу має на увазі комплексність послуг, і остаточна ціна складається з багатьох складових:

 • Вартість безпосередньо донорського матеріалу, це може бути як цілісна субстанція, так і відсепаровані від насінної рідини сперматозоїди,
 • Консультація медичних фахівців, які допоможуть визначитися з оптимальною стратегією результативною фертильності: гінеколог-репродуктолог, ембріолог, уролог, бактеріологічний аналіз, аналіз крові, УЗД органів малого таза, фолікулометрія, і цитологічні дослідження тощо.
 • Проведення процедур інсемінації і т.д.

Стоимость-услуг-банков-спермы

Тому остаточна вартість може варіюватися в широкому діапазоні до декількох тисяч гривень.

З позиції донора здачі матеріалу також важливо правильно оцінювати фінансовий потенціал здачі біоматеріалу, він може відрізнятися від центру до центру, приблизна вартість здати донорську порцію стартує від 250-300 грн. При укладанні тривалого договору з клінікою вона може збільшуватися. Варто враховувати, що супутнє медичне обстеження в багатьох банках сперми безкоштовне.

Чи безпечно використовувати донорську сперму?

Потрібно брати до уваги, що стати донором і здавати свій генетичний матеріал може далеко не кожен чоловік, потенційні учасники проходять ретельний відбір на пункті прийому біоматеріалу. Саме питання безпеки здоров’я є наріжним каменем. Тому при зверненні в ліцензований авторитетний банк донорської сперми можна розраховувати на повну і абсолютну гарантовану безпеку.

Для тих, хто має намір здати репродуктивний матеріал передбачений ретельний максимально детальний скринінг. Донор повинен відповідати ряду вимог, щодо віку і відсутності хвороб. В середньому лише 5% претендентів відповідають вимогам прийому в донори на тривалий контракт.

Критерії відбору такі:

 • Очевидна приналежність до чоловічої статі – найпростіша градація, у міру просування питання ускладнюються.
 • Ідеальний вік – від 18 до 35 років, максимально прийнятний вік – 40 років.
 • Відсутність захворювань: ІПСШ і спадково передається патологій.

Как-выбрать-криобанк-спермы

Процес обстеження в медичному пункті прийому репродуктивного матеріалу досить ретельний і докладний, може зайняти до трьох тижнів і кілька відвідувань, і включає в себе розгорнуте анкетування – детальні питання про особисте медичному і сексуальному анамнезі, питання історії хвороб в сім’ї, включаючи батьків, братів і сестер , бабусь і дідусів, тіток і дядьків, а також двоюрідних братів і сестер протягом декількох поколінь. Це допомагає визначити наявність / відсутність генетичних захворювань схильностей, алергічних реакцій, впливу радіації і т.д.

Автоматично дискваліфікуються кандидати, у яких в анамнезі був коли-небудь секс досвід одностатевих сексуальних контактів або внутрішньовенного вживання наркотиків.

Донори проходять повний медичне обстеження – поряд з фізичним оглядом у лікаря в т.ч. статевих органів, він включає в себе лабораторні аналізи сечі і крові для виявлення ВІЛ, гепатитів А і С та інших інфекційних захворювань і генетичні тести. Авторитетні центри надають можливість безкоштовного скрінінгу для донорів.

Якщо попереднє обстеження не виявило протипоказань, кандидат на донорство здає зразок сперми для аналізу. Тест визначає:

 • кількість сперматозоїдів,
 • їх рухливість,
 • морфологію (загальний стан сперматозоїдів).

Тестовий зразок при позитивному результаті не оплачується.

Як вибрати донора сперми?

Хоча потенційні батьки не мають права зустрічатися з обраним донором сперми особисто, можна багато чого довідатися про донора з докладно складеного профілю, який надає максимум можливої ​​інформації, щоб допомогти вибрати найбільш відповідний варіант.

Хоча існує безліч критеріїв для вибору, неможливо сказати, який з них стане вирішальним, це повністю залежить від конкретних переваг. З анкети можна отримати детальну інформацію про вік і тип зовнішності донора, етнічне походження, стан здоров’я за підсумками медико-генетичного обстеження, групі крові і резус-факторі, освіті, кар’єрі і багатьох інших даних. Вона допоможе підібрати певні фізичні і генетичні особливості, які будуть передані дитині. Вибрати по росту, кольору волосся, кольору очей чи багатьом іншим характеристикам. Зрозуміло, можна вибрати донора, схожого на вас або партнера. Однак важливо пам’ятати, що навіть якщо буде обраний кандидат максимальної схожості, неможливо знати точно, як буде виглядати дитина, коли виросте.

Риси особистості та інші психологічні особливості (емоційність, почуття гумору, таланти, інтелект та ін.) Донора вносяться в базу після ретельної і всебічної співбесіди зі співробітниками банку сперми. Кожен донор описує характеристики своєї особистості, темпераменту, сімейної історії та життєвого досвіду, записує аудіоінтерв’ю, надає дитячі фотографії.

Варто в першу чергу звернути увагу на ті риси, що максимально важливі і принципові, це допоможе з самого початку звузити пошук і надасть більше можливостей.

Как-выбрать-донора-спермы

Які донори краще: українські чи закордонні?

Зразки зарубіжних і українських донорів за якістю сперми не відрізняються. Вибір конкретного кандидата залежить від особистих переваг потенційних батьків дитини. З точки зору якості репродуктивного біоматеріалу родовід донора не має ніякого значення.

Яка кількість донорської сперми потрібно для успішного зачаття дитини?

Одиницею репродуктивного матеріалу служить кріовіала (порція, що зберігається при наднизьких температурах в спеціальному флаконі, концентрацією 10 млн. Сперматозоїдів на 1 мл). Цієї порції досить для однієї процедури внутрішньоматкової інсемінації (ВМІ) або однієї спроби ЕКЗ (матеріал однієї кріовіали використовується для запліднення всіх взятих яйцеклітин).

Скільки може зберігатися донорська сперма?

Терміни зберігання «вкладів» в такому банку розраховані на тривалий період, в середньому, порція донорського матеріалу може нормально зберігатися 3 роки кріоконсервації. Пункт здачі сперми сам ретельно контролює умови зберігання.

В яких умовах зберігається донорська сперма?

Медичний центр репродукції відповідає своєю репутацією за якість, тому зберігає донорську сперму в захищених резервуарах з рідким азотом при -195-200 ° С. Спеціальна технологія швидкісної заморозки, ретельний контроль температури і інших параметрів забезпечує достатність виживання сперматозоїдів.

Чим відрізняється заморожена сперма від звичайної?

Нічим, правильно заморожена сперма / сперматозоїди без насінної рідини повністю відповідають за дотримання умов кріозберігання свіжим зразкам. Шанси на успішне зачаття при правильній розморожуванні повністю еквівалентні.

Чи можливо знайти донора сперми, схожого на чоловіка?

Саме таку мету ставлять авторитетні банки сперми – підбір кандидата-донора під вимоги замовників з 100% результатом. Можна здійснити вибір за окремими критеріями – зріст, колір волосся і очей, група крові тощо. А можна скористатися комплексним підбором по комп’ютерній базі даних з максимально точною відповідністю.

Назад

Хто такий донор сперми?

Що таке ЕКЗ?

Наступн.

Залишити коментар

*

code