Як з віком у чоловіків змінюється якість сперми?

| |

Главная страница » Статті » Для чоловіків » Як з віком у чоловіків змінюється якість сперми?

Тривалість життя і активність чоловічої сперми

На тривалість життєвого циклу сперміїв впливає багато моментів, вони висловлюють сильну чутливість до коливання температурного режиму, вологість і кислотність в середовищі існування відіграють вирішальну роль.

Температурний режим більш 39 ° С згубний для сперматозоїдів, вологий і холодний клімат ідеальним чином сприяє продовженню їхнього життя. Грунтуючись на цих показниках у вчених генетиків сформувалася думка про можливість кріоконсервації насінної рідини в спеціальному контейнері з гранично низькою температурою. Це дає їм можливість повернутися в колишній активний період репродуктивності протягом тривалого терміну 30-40 років.

Тривалість життя сперматозоїдів в спермі

Тривалість їх життя з початку їх формування займає 35-45 діб. Їх активну взаємодію визначають методом тестування на предмет чоловічої фертильності. Фахівці ембріологи вивчають активність руху насіннєвих наповнювачів, аналізуючи дані від отриманих спермограм. Надалі це виражається в діагностиці та заключному поясненні лікарів для подолання безпліддя.

В організмі людини

Сперматозоїди можуть формуватися тільки якщо є сперматогенез в яєчниках, який триває від 2 до 2,5 місяців. У цей період чоловіча статева клітина виробляється в насінники, потім переміщається в придаткових орган. Там вона дозріває і накопичується в порожнині сім’явивідних проток.

Перебуваючи в придатку спермії не виявляють активність, і в сім’явивідні протоки вони можуть потрапити тільки якщо мошонка виробляє м’язову напругу.

Після остаточного дозрівання чоловічих клітин, їх репродуктивна властивість спостерігається протягом 30 днів. Протягом цього періоду спермії знаходяться в придаткових відділах поруч з входом в сім’явивідну протоку. Якщо вона довго не витрачається, застояна насіннєва рідина здатна утилізуватися за допомогою особливого лейкоцита званим сперматофором.

Поза організмом людини

Щоб підтримувати життєздатність сперматозоїдів потрібно вологе і прохолодне місце. Коли насіння потрапляє на простирадло, тканину рушники, або поверхню тіла людини тривалість життєвого циклу сперматозоїдів зменшується від однієї години до двох, все залежить від випаровування вологи з еякуляту. Проміжок часу випаровування може обмежуватися від 1 до 3 годин. Це залежить від температурних параметрів і зволоження повітря в приміщенні.

Щоб попередити небажану вагітність перед повторним статевим актом бажано обмити член, витягує рухами крайньої плоті і ретельно очистити голівку статевого органу від насінної рідини.

Вплив води на сперматозоїди

Вологе середовище допомагає сперматозоїдам зберегти свою активну функціональність у багато разів довше, якби вони знаходилися в сухому середовищі. У вологому середовищі їх життєздатність налічується від двох до трьох годин. Після цього тимчасового інтервалу спермії припиняють свій рух і вмирають. Вода, що має температуру перевищує 41 ° С, робить згубний вплив на життєвий цикл сперматозоїдів. Цей цикл має тривалість 15 хв.

Від чого залежить якість сперми?
От чего зависит качество спермы

Якісний показник спермії – є найважливішим фактором, який визначає здатність чоловіків до репродукції, іншими словами (фертильність). Перш ніж зробити оцінку якості спермії, потрібно проаналізувати її якісні і кількісні характеристики:

Як визначається якісний склад чоловічої сперми?

 • По кількості. Нормальна кількість сперматозоїдів складає – 21 мільйон на 0,99 мілілітра еякуляту.
 • За формою і життєздатності. Живі сперматозоїди повинні становити не менше 57%, і мати нормальну будову (довгий хвіст, овальна голівка).
 • За рухливостю. Цей показник є одним з основних. По ньому враховується рухливі якості сперміїв, а також циклічність пересування, їх швидкісні здібності. Нормальна рухливість визначається за формулою: 45% з мінімальною рухливістю сперміїв, 55% з підвищеною швидкістю і поступально обертальним переміщенням сперміїв.

Для визначення цих характеристик, здається аналіз для спермограми. Піддавати свою сперму таким аналізам необхідно майбутньому батькові, щоб точніше визначити свою здатність до батьківства. Деякі з них навіть не припускають, що у них є низька здатність до зачаття. Справа в тому, що на якісний показник сперми істотно впливає багато причин зі звичайної повсякденної поведінки людини, на яку іноді навіть не звертається жодної уваги.

 1. Шкідливі звички. Тютюнопаління, як в активній так і в пасивній формі. Хронічне вживання алкогольних напоїв або наркотичних препаратів знижує активну діяльність спрямовує, а також знижує їх кількість в спермі. Крім цього тютюнопаління та алкогольна залежність – викликає деформацію сперматозоїда, що приводить до пошкодження генетичного ланцюжка будови хромосом. Це призводить до безпліддя.
 2. Захворювання. Венеричне захворювання, хронічне запалення сечостатевого органу, уретрит, проблеми з простатою, перенесене в дитячому віці інфекційне захворювання (коклюш), ознаки цукрового діабету другого ступеня – всі ці причини вносять негативний слід на якість і кількість еякуляту.
 3. Неправильне харчування. Для виключення негативного впливу на якість сперми бажано виключити з раціону напівфабрикати і продукти містять консервант, барвник і глютамат натрію. У свій раціон обов’язково включити їжу містить необхідну кількість вітамінів групи Е, В, С. А також природний елемент селену і цинку. Перераховані біологічно активні речовини благотворно впливають на якість спермії.
 4. Медпрепарати, анаболіки, стероїди. Негативно впливають на якісний склад сперми лікарські засоби, з розряду протизапальних, антибіотиків і антидепресантів. Захоплення сучасним анаболічними стероїдами, застосовуваним для нарощування м’язів тіла, сильно пригнічує формування і розвиток сперміїв
 5. Перегріви. Піддавати нагріванню статеві органи до температурних відміток в 40С значить буквальним чином погубити сперматозоїди. Однак, при великій любові до лазні, обмежуйтеся одним або двома походами в місячний термін. Бажано не піддаватися небажаного побутового обігріву. Прикладом може служити, носіння занадто теплого одягу.
 6. Носіння надто щільної або вузької білизни. І така непомітна побутова дрібниця, як розташування гаджета на стегнових частинах тіла.
 7. Фізична активність. В процесі тривалих виснажливих занять спортом показник рівня тестостерон в помітно зменшується. Припинити займатися спортом не вихід з положення, що створилося, бажано просто зменшити навантаження і частоту тренувань. Помірність у спортивному навантаженні цілюще впливає на якість і кількість формування нових сперміїв.
 8. Стрес. Стрес створює ситуацію «б’є» не тільки по нервовій системі, а й по генетичного матеріалу. Можливість запобігати конфліктам, перевтоми, нервові зриви збереже Ваш геном.
 9. Зайва вага. Надлишкова маса пов’язана з активністю і взаємодією таких гормонів як тестостерон і естроген, які виробляються в жировому прошарку організму людини. Наслідком цього є, уповільнена працездатність чоловічого репродуктивного організму. Гормональний дисбаланс в тілі чоловіка сприяє зниженню концентрації та функціонування сперміков. Повним чоловікам планують батьківство, бажано провести підготовчі заходи, знизити вагу.

Як поліпшити якість сперми?
Как улучшить качество спермы?

Період дозрівання сперматозоїдів складає 70 днів. Для поліпшення їх якості, необхідно під час їх дозрівання забезпечити правильне харчування чоловіки, а також вести здоровий спосіб життя. Дотримуючись рекомендацій лікарів репродуктологів буде забезпечена висока частка ймовірного поліпшення якості сперматозоїдів.

Збільшення тривалості життя сперміїв

Для збільшення тривалості треба дотримуватися деяких порад:

 • Контролювати свій ваговій баланс.
 • вживати харчові продукти з великим вмістом вітамінів групи Е, В, С.
 • відмовитися від тютюнопаління та алкогольних напоїв.
 • приймати вітамінні комплекси, андрологического властивості.
 • виключити високі температури.
 • не розміщувати гаджети на тазостегнової області.

Головні показники сперми для зачаття

Спермограма це виписка даних з ключових показників, на яких орієнтується фахівець репродуктолог в свій діагноз:

 1. Показник обсягу: він в нормі становить 1,5 мл.
 2. Показник рН: нейтральність, більше лужна 7,3.
 3. Концентрованість на 1 мл: 16 млн / мл.
 4. Загальною кількісний склад: понад 40 млн.
 5. Показник рухливості: 45% здатних до прогресу рухливості сперміїв.
 6. Морфологічний показник: 4% сперміїв повинні мати нормальну форму і конфігурацію.

Визначення якості сперми “на око”

Молода жінка спираючись на свій природний інстинкт з оцінкою підходить до вибору майбутнього батька своєї дитини, його фертильних характеристик. Природа все продумала за нас. Чоловічі особини насилу відривають очі від грудей жінки, її молочної залози, і з оцінкою розглядають ширину її стегна. Природа і для жінок придумала маркер оцінки фертильної сили чоловіки.

Треба зауважити, і оцінити складний вибір жінки. Спираючись на сучасні реалії поточної побутової різноманітності жінка добре справляється з оцінюванням чоловічих особин. Більшою мірою жіночою увагою обділені істеричні, хронічно п’яні, скиглії, меланхоліки, ревнивці і чоловіки в літньому віці. Наукові та статистичні показники підтверджують, що наведені типи чоловіків мають гірші показники якісного і кількісного складу сперми.

Назад

Здача сперми: підготовка

Чому відбувається зупинка розвитку ембріонів?

Наступн.

Залишити коментар

*

code