Чому відбувається зупинка розвитку ембріонів?

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Чому відбувається зупинка розвитку ембріонів?

У чому причина зупинки розвитку ембріонів?

Існують кілька причин по яким жінка не отримує довгоочікуване перенесення ембріонів під час проведення протоколу ЕКЗ, тому що припиняється процес їх розподілу. Статистика стверджує що 15-20% запліднених яйцеклітин зупиняються в своєму розподілі в процесі розмноження на стадіях 3-4 клітини на другу добу. Зупиняється розподіл яйцеклітин – через природного процесу. Природний відбір, що дозволяє запобігти зародженню плода з генетичним відхиленням.

причина остановки развития эмбрионов

Сучасна ембріологічна лабораторія в якій культивуються оснащена спеціальним обладнанням, яке дозволяє здійснювати процес ділення яйцеклітини з відпрацьованою до найдрібніших подробиць технологічними тонкощами.

  • прийом і формування в планшетному інкубаторі;
  • постійне багаторівневе спостереження за умовами їх формування;
  • запланована зміна живильного середовища, якщо процес культивування проводиться в двоступеневому середовищі.

Спираючись на прогресивні технології і високотехнологічне устаткування, що забезпечує стабільні умови культивування та розвиток ембріона після перенесення, причину зупинки в розвитку і їх розподілі слід розглядати виключно в площині життєстійкості самого генетичного матеріалу.

Розвиток ембріона при ЕКЗ поетапно днях:

Развитие эмбриона при ЭКО поэтапно дням

Дата коли проводиться пункція яєчників і проводиться забір сперматозоїда називається нульовою датою дня. Початок терміну формування плоду починається від моменту змішування сперматозоїдів і ооцитів в спеціальній підготовленої фахівцями середовищі. Результат зачаття можливо побачити після 17 годин, з моменту змішувань чоловічої і жіночої гамети. Після 18 годин можливо розглянути в стадії зиготи – ембріон з жіночими або чоловічими ядрами. Новий сформований плід має диплоїдний набір хромосоми і отриманий від батька індивідуальний генотип.

На 2 добу перебування плода в зиготі починається його поділ, його клітинний склад називають бластомер, цих клітин в нормі спостерігають за 2-4.

На 3 день він повинен виділити шість або вісім бластомерів. Це вирішальний етап створення зародків: при виявленні генетичних дефектів, хід подальшого процесу зупиняється, і він перестає існувати. Пов’язують це з тим, що в первинні години після запліднення ембріон живиться живильною речовиною і енергією материнської клітини, в наступні години у нього повинен включитися власний механізм життєзабезпечення. Якщо він має генетичний дефект, значить механізм не включається і він гине.

На 4 добу розвитку ембріона при ЕКЗ у нього сформіровивается 10-16 бластомерів, процес переходить в етап морула. У природі, перебуваючи в організмі жінки в цей період характеризується потраплянням ембріона з маточного проходу в прохід порожнини в матки. За четверту добу утворення морула формується порожнинний обсяг, в якому клітина розділяється на одну і другу групу. Коли простір заповнює більшу половину клітини, процес перетворення морули перетікає в стадію бластоцисти.

На 5-6 день розвитку ембріона при ЕКЗ вони абсолютно сформовані, саме в цей період лікарі репродуктологи культивують плід в порожнину матки. Фізіологія штучного складу середовища не дозволяє їм виживати до 6 діб. Обсяг бластоцист поступово розширюється, отже стоншується її оболонка. Можливий її розрив і очікуваний вихід плода, повністю сформованого для впровадження в шар ендометрія. Лікарі це називають Хетчинг. У варіанті коли товщина оболонки надмірно товста і плід не має можливості прорвати її сам, йому допомагають це зробити. Ця процедура називається допоміжний хетчінг.Прі допомогою допоміжного хетчинг можна витягти плоди з найвищою якістю, і навіть продіагностувати їх генотип перед проведенням імплантації.

На 7 день після проведення протоколу ЕКЗ він поміщається в шар ендометрії знаходиться в порожнинному просторі маткової труби. Зовнішні клітини перебудовуються в плаценту, а внутрішні в тіло майбутньої дитини.

На 8 день зовнішні поверхневі тканини клітини формують безліч трубчастих ворсинок званих трофобластомою. За допомогою них забезпечується живильне середовище плода і починає надходити кисень. В цьому періоді формування плід називають гаструлою.

На 9 добу він все далі переміщається в шар ендометрії. Починається процес перенесення плода – імплантації. Можливо кровотеча з пошкоджених ооцитів.

На 10 день закінчується етап імплантації і починається формування плаценти. На 11 день плацентарні макрофаги вже синтезують ХОЧ.

На 13-14 день ХОЧ потрапляючи в кров і концентруючись в ній до достатнього рівня щоб визначити факт довгоочікуваного зачаття.

Зупинка ембріогенезу при ЕКЗ, причини:

  • Невідповідність середовища для культивування;
  • Спадкова генетична аномалія;
  • Проблема з активацією хромосомного набору;
  • Дефект на клітинному рівні і т.д.

Вище перераховані множинні причини зупинки або неправильного формування ембріона після проведення ЕКЗ. основним пунктом на думку вчених генетиків все ж є проблема генетичною аномалією. Вона проявляється на стадіях зиготи, на 3 день, після перенесення плода в шар ендометрії.

Остановка эмбриогенеза при ЭКО, причины.

Завмерла вагітність. Причина зупинки розвитку вагітності

Спостерігаються випадки невиношування вагітними свого плоду. Зупиняється розвиток плода в перші дні триместру. Це говорить про абсолютне фізіологічний характер зупинки. Причина криється в штучному відборі, пов’язаному з рішенням материнського організму. Іншими словами, біологічний фактор жінки аналізує подію запліднення, і якщо плід має дефект, то організм перестає підживлювати таку вагітність. Він приймає рішення про перенесення і припинення процесу розвитку плода і його відторгнення, щоб не витрачати сили свого біологічного ресурсу. Цим пояснюється зупинка розвитку ембріонів.

У процесі запліднення може брати участь чимала кількість плідних яйцеклітин які можуть мати вади в хромосомній будові з самого початку свого формування. Ці можливі ембріональні дефекти важко перенести і виявити на початковому етапі формування ембріонів, а тим більше їх підкоригувати в процесі. Все це називається розплатою за надлишок біологічного різноманіття.

Репродуктологи спостерігають випадки коли зупинка вагітності відбувається до імплантаційного моменту: інтелект жіночого організму не приймає дані сигнальних посилів про настання вагітності. У житті жінки настає звичайний місячний цикл, починається менструація. Вагітність не наступає.

Назад

Як з віком у чоловіків змінюється якість сперми?

Ендометріоз і планування вагітності

Наступн.

Залишити коментар

*

code