Здача сперми: підготовка

| |

Главная страница » Статті » Для чоловіків » Здача сперми: підготовка

Підготовка до аналізів сперми

Одним з основних вимог, висунутих до майбутнього можливого донору сперми є прагнення до хорошого фізичного і психологічного здоров’я. Підготовка до здачі сперми, полягає у приведенні своїх фізичних якостей до здорового стану. Перед тим як віддати свій генетичний матеріал в лабораторію репробанка, бажано провести повний комплекс медичних обстежень свого організму, включаючи необхідний для цього аналіз крові:

 • з метою визначити свою групу і резус-фактора;
 • з метою виявити можливі генетичні захворювання;
 • щоб виключити сифіліс, ВІЛ, і гепатит всіх видів;
 • на відсутність венеричного захворювання;

Включити в комплексне обстеження відвідування кабінету урології та психіатрії.

Підготовка до спермограми

Забезпеченість достовірним результатом спермограми, є запорукою майбутнього можливого донорства. Для цього необхідно дотримуватися рекомендацій фахівця репродуктолога. І особливим пунктом в них виділити, що не рекомендується проводити в своєму повсякденному житті на підготовчому етапі. Дуже уважно варто підготуватися до проведення обстеження, утримуватися від небажаних обмежувальні заходи в звичній буденності.

 • утриматися від статевого контакту протягом 3-6 діб;
 • повністю припинити вживати будь-які спиртні напої за 6 діб до призначеного дня здачі;
 • зупинити курс прийому будь-якого медикаменту, включно вітамінні комплекси за 6 діб до дня обстежень;
 • виключити можливість відвідування лазні або сауни, а також гарячу ванну (залишити тільки можливість для душових процедур);
 • під час їзди на автомобілі в зимовий період виключити можливість підігріву сидіння за 3 доби до призначеної дати.

Що таке спермограма?

Что такое спермограмма?

Спермограма – це один з об’єктивних методів лабораторного діагностичного оцінювання фертильного властивості у чоловіків. Аналізи для спермограми забирають грунтуючись на підозрілі висновки про безплідність репродуктивної системи чоловіка. А також в період підготовки і проведення процедур ЕКО / ІКСІ, швидкої заморозки і консервації сперматозоїдів. Не виключається і участь у донорській програмі. Готовий спектр результатів виходить на основі комплексного дослідження макро- і мікроскопічних даних генетичного матеріалу чоловіки.

Показання до дослідження

 • неможливість запланувати вагітність;
 • нез’ясований діагноз в обстеженні для ЕКО або штучного запліднення;
 • безплідність з чоловічої сторони;
 • спектр гормональних розладів, спадкова хвороба, травма репродуктивного органу, що сприяє безплідності;
 • виконання вимоги при зарахуванні в донори сперматозоїдів;
 • підготовчі процедури до консервації сперми.

Спермограма: підготовка до аналізу

Спермограмма подготовка к сдаче анализа

Правильно здати свій генетичний матеріал є запорукою 100% достовірності результату обстеження. Підготуватися для лабораторних процедур обстеження спермограми, передбачає суворе виконання деяких призначених фахівцями репродуктологами обмежень:

 • Утримання від статевого контакту не менше трьох днів, і не більше 5 днів. Тривалий період обмеження від статевого життя провокує порушення спермагенеза, і сприяє виявленню в насіннєвих каналах рідина з дегенеративними клітинами. А також зниження якісного і кількісного параметра сперміков.
 • За сім днів до призначеного дня виключається можливість вживати алкогольні напої, палити, а також утриматися від прийому всіх лікарських препаратів. За 60 днів до того обмежити себе від токсичного впливу (якщо Ви працівник хімічного виробництва), наркотичного сп’яніння.
 • Виключити перегріви, теплові процедури мінімум за два тижні до дослідження спермограми: обмежити себе у відвідуванні лазні, соляріїв, сауни, лікувальних процедур УВЧ. Гіпертермальні процедури погано відбиваються на якісний і кількісний показник сперми.
 • Підготуватися до здачі, під цим мається на увазі повний комплекс відпочинку як у фізичному плані, так і моральному.
 • Утриматися від психоемоційних перевантажень, фізичної перевтоми, яке може позначитися на процедурах виділення генетичного матеріалу, і його характеристиках.

Коли потрібно утриматися від здачі спермограми

 • Запальний процес уретральной області не дозволяє чоловікам проводити заходи по здачі аналізів. Це стає можливим не раніше ніж через 14 діб після завершення лікування запального процесу.
 • Бажано утриматися від обстеження, при простудних захворюваннях що супроводжуються з підвищеною температурою. Виключити таку можливість, якщо пройшло менше двох тижнів до відновлення після хвороби.
 • Аналізи не проводяться, якщо проводився масаж простати.

Дослідження сперми

Исследования спермы

Еякулят збирається і переноситься в спеціальному стерильному контейнері. Забороняється використання презерватива під час зборів насінної рідини (хімічний склад речовин, що використовується у виробничих лініях виробів №1, робить негативний вплив на якісний показник сперміїв) .Перед обстеженням необхідне суворе дотримання целібату, виключити статеві контакти, утримуватися від 3 до 8 діб (рекомендується 4-5 днів). Протягом цього періоду потрібно виключити прийом алкоголю, лікарських препаратів, відвідування лазні або сауни. Обмежитися або повністю відмовитися від УВІ терапії, а також від переохолоджень. У разі повторних призначень дати здачі біоматеріалу для обстеження рекомендується витримувати однакові періоди дотримання від статевих контактів для правильного оцінювання отриманого результату в статиці. Ранкові процедури підготовки в день здачі біоматеріалу зобов’язують помочитися, і ретельно провести очищення всієї поверхні статевого органу, а також виходу сечового отвору в мильному розчины.Збір генетичного матеріалу проводиться методом мастурбації, що не торкаючись до внутрішніх поверхонь стін стерильної судини в контейнері. Для проведення обстеження потрібно помістити в контейнер всю виділену рідину еякулята.Процедура збору біоматеріалу для обстеження здійснюється в спеціально обладнаному приміщенні в лабораторному відділенні.

Збір генетичного матеріалу для спермограми і аналізи на секреторні функції простати забороняється проводити протягом однієї доби. Період між проведеним дослідженням повинен витримуватися в межах не менше 2 діб (в цей часовий інтервал виключити всі статеві контакти).

Посів сперми (з визначенням чутливості до антибіотиків)

Генетичний матеріал здається до призначеного курсу прийому антибіотиків або через 21- 28 днів після завершення курсу прийому антибіотиків. Еякулят збирається в лабораторії клініки репродуктології, попередньо витримавши всі вимоги, одним з яких є виключення статевих контактів не менше 2-ух днів, і не більше 6-ти днів. Здача аналізів також має на увазі необхідність утримання від алкогольних напоїв. Генетичний матеріал обов’язково збирається методом мастурбації в ємність стерильного контейнера. Сперма доставляється в лабораторію клініки для визначення спермограми.

Спермограма, MAR-тест

MAR-тест

Суворе дотримання за всіма правилами обмежень підготовчого етапу і підготовка до здачі сперми, аналогічно посіву спермії. Прийом матеріалу для спермограми і MAR-тесту проводиться в обладнаному приміщенні в лабораторії клініки репродуктології. Підготовка до здачі передбачає утримання від прийому алкогольних напоїв, лікарських препаратів, виключення теплових і холодних процедур. В день здавання сперми для донорства небажано використання підігріву сидінь в салоні автомобіля. У діагностуванні чоловічих причин безплідності, при отриманому результаті, відмінному від очікуваних параметрів, потрібно через 14 днів повторне складання еякулята для спермограми.

Тест на ретроградну еякуляцію

Процедура складається з декількох етапів. На самому початку процедури перед тим як здавати свій еякулят необхідно не до повного спорожнення звільнити сечовий міхур, потім методом мастурбації зробити еякулят в спеціальну ємність контейнера. Після цього постаратися спорожнити сечовий міхур, і забезпечити доставку генетичного матеріалу в лабораторію репродуктивної клініки. Транспортування і здача біоматеріалу в банк сперми проводиться при температурному режимі від 24 -36 С

Що робити з аналізами

Після з ознайомлення з результатами обстежень фахівцями репродуктологами робляться відповідні висновки про можливе использованияи Вашого біоматеріалу для донорських цілей. Якщо після досліджень протипоказання не встановлені, спермия підлягає консервації в кріобанку. Там вона перебуває на карантині протягом шести місяців, для повного звільнення від можливих інфекційних збудників, які можуть мати тривалий шлях інкубаційного періоду. Через 183 днів Вам слід повторити процедуру донорства, і підготуватися до повторного проходження підготовчого етапу до здачі проб на наявність інфекційних збудників. При наявності хороших результатів – Ви зможете стати повноправним членом донорського колективу в клініці в Москві. Це означає Ви зможете отримати раніше обумовлену суму грошової винагороди за Ваш неоціненний внесок у донорство.

Назад

Чи небезпечний герпес при використанні донорської сперми і яйцеклітин?

Як з віком у чоловіків змінюється якість сперми?

Наступн.

Залишити коментар

*

code