Ендометріоз і планування вагітності

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Ендометріоз і планування вагітності

Лікарі гінекологи все частіше діагностують поширення такої гінекологічної проблеми як захворювання ендометриозом. Дана патологія характеризується розростанням тканин шару ендометрію, на внутрішньоматкових поверхнях. Небезпечне захворювання в плані репродуктивності для жінки. Якщо це поширення має свою патологію і рецидивний характер, значить у пацієнта можливі великі порушення в гормональному фоні. Зростаючий шар ендометрійної тканини здатний впровадитися в порожнину матки, а в процесі менструальної кровотечі утворитися і на самій матці, утворивши на ній оперізувальний тип патології.

Статистика стверджує, що ендометріоїдна патологія в більшій чи меншій мірі свого розвитку спостерігається у третини жінок репродуктивних вікових груп. Загадка появи цього захворювання є нез’ясованою до сих пір, і представляє для сьогоднішніх фахівців гінекологів та ендокринологів велику проблему. Вчені представили 10 теоретичних версій про можливе його появі і причини його розвитку. З представлених десяти теорій жодна з них не розкриває причину широкого спектра різноманітне і можливих місць появи в організмі жінки цієї патології №1.

Беручи до уваги розвиток цієї хвороби, треба констатувати такий висновок лікарів: жодна з жінок не може застрахуватися від цього захворювання. Ендометріоз в будь-якій формі в значній мірі впливає на процес зачаття, піддає вагітність ризику, а його занедбаний стан призводить до повної безплідності.

Чи можливо завагітніти при ендометріозі?

Возможно ли забеременеть при эндометриозе

Ендометріоз і вагітність, такі словосполучення часто виникають в дайджесті медичного огляду. Це означає, що можливе ендометріальне захворювання теж часто стає перешкодою до довгоочікуваного запліднення. Які ж це перешкоди для настання вагітності?

В першу чергу це поширені:

  1. криза в процесі дозрівання ооцита, що утруднює вихід із фолікули ембріона через гормональні зміни;
  2. присутність в фаллопієвій трубі малого таза передаються статевим шляхом, тягне за собою слабке просування ембріона;
  3. мимовільний акт переривання вагітного терміну;
  4. хворобливі прояви під час статевого акту і т.д.

Якщо при діагнозі ендометріоз настало зачаття, в медичній практиці фіксують певний розмір ендометріального шару, який необхідний для імплантації в нього ембріона.

Нормальний розмір ендометріального шару на першому тижневому терміні у вагітної жінки становить 10 -16 мм. А вже на першому плановому ультразвуковому обстеженні він потовщується до в 22 мм. Генетики відзначають наступний факт, якщо вагітність наступила, вона може бути проблематичною, якщо розмір товщини внутрішніх стінок матки менше 8 мм.

Відмінності в розмірах від стандартного показника товщини ендометріального шару фахівці репродуктологи виділили в дві категорії. Категорію гіпоплазії і гіперплазії. Ендометріальний шар в першій категорії діагностується як абсолютно тонким, а в другій категорії діагностується як дуже товстим. Обумовлені патологічні діагнози дозволяють передбачити про вплив на можливий результат невиношування зародка. Ось чому так істотно і своєчасно розкрити і попередити виявлену дисфункцію. Протягом всього терміну у вагітної перебуває під медичним наглядом і контролюється ним товщина

Ендометріального шару, якщо спостерігаються відхилення, фахівець гінеколог призначає необхідні терапевтичні препарати.

Ендометріоз під час вагітності

Эндометриоз во время беременности

У варіантах з внутрішнім ендометріозом, що перешкоджає природного зачаття, у фахівців гінекологів спостерігаються приклади, коли вони розвиваються одночасно, на ендометріальних шарі цієї патології. Ендометріоз діагностується в початковій стадії в легкій формі не перешкоджає переносити вагітність, поки хвороба не виявляє себе в повній мірі.

Не можна зовсім виключити настання вагітності при такому діагностуванні, але якщо воно все-таки відбулося, жінці треба бути готовою до підвищеного ризику переривання вагітності. Дільничний лікар гінеколог, спостерігаючи пацієнта з шансами на викидень на весь термін вагітності може виписати курс гормональної терапії, що знижує відсоток ймовірності передчасного виходу плода.

Вагітній пацієнтці необхідно дочекатися коли утворюється плацентарний шар. Він істотно знижує ймовірне утворення припинення вагітності, і чим шар товщі тим, в значній мірі може знизитися шанс викидня. Для здорового народження свого довгоочікуваного малюка, вагітна мати повинна брати все поради свого лікуючого фахівця гінеколога.

Правильний підхід в лікуванні ендометріозу може не надати негативного впливу на розвитку плоду, в такому випадку вагітність виявиться успішною.

Терапія ендометріозу вагітністю

Вагітність у своїй нормі відбувається з природною зміною гормонального фону, якої в свою чергу «виліковує» ендометріоз. Жіночий організм сильно знижує вироблення яєчником естрогену. Функція жовтого тіла, яке сформувалось в результаті процесу овуляції перед зачаттям, активним чином починає виробляти гормон прогестерону. Всі ці запущені вагітністю процеси в організмі жінки допомагають нейтралізувати осередок поширення ендометріозу.

Годування жінкою грудьми свого малюка, сприяє стримуванню вироблення гормону естрогену. Тому під час лактації відбувається природна терапія ендометріозу. Ці благодійні причини відбуваються в процесі вагітності майже повністю позбавляють жінку від цієї патології. Або під час вагітності забезпечується тривала ремісія переважна активність патологічного вогнища.

Перераховані вище причини з медичної точки зору не означають, що ендометріальні прояви можливо вилікувати таким способом. Існують великі ризики для здоров’я жінки від всіляких загострень під час вагітності. Не слід забувати про те, що саме вогнище поширення даного захворювання є перешкодою для настання запліднення. Лікарі гінекологи настійно рекомендують в таких випадках не думати про те, як зачати дитину при ендометріальних проявах в матковій трубі, а приступити негайному до лікування такої патології, а вже після планувати вагітність.

Вагітність після лікування ендометріозу

Професійний, а головне своєчасний підхід в лікуванні вогнища ендометріозу істотно знижує шанс на його подальше поширення, і одночасно збільшує шанс майбутньої матері на успішний результат вагітності. Сучасний метод діагностування та лікування показують великі здібності в усуненні вогнища захворювання. Їм так само є прибрати спайкові процеси в фаллопієвій трубі, які можуть заважати успішному зачаття. Можливе відновлення шару ендометрію після терапії і купірування вогнища ендометріозу спостерігається в 50% випадків від загального числа пацієнтів з цим діагнозом.

Якщо Ви запланували завагітніти – бажано пройти курс лікувальних процедур, а вже після цього планувати вагітність консультуючись зі своїм лікарем гінекологом.

Терапія ендометріозу

Терапия эндометриоза

Лікувати ендометріоз складно, методи лікування будуть визначатися в залежності від отриманих даних лабораторних досліджень, проведених по ходу діагностичних процедур. Дуже важлива причина на яку фахівці звертають увагу при діагностуванні цієї захворюваності це форма поширення, місце поширення, ступінь поширення, стадія вагітності або тільки початок планування.

Вчені генетики знайшли зв’язок, як ендометріоз і вагітність діють один на одного, і яким впливом на нього буде зміна гормонального фону майбутньої породіллі. Тому лікуючі фахівці гінекологи в своїх лікувальних практиках застосовують курс гормональної терапії. В цей гормональний курс включаються такі лікарські препарати: медикаменти групи гептагонів, антигонадотропінов і комбінованих гормональних комплексів. Частенько він лікується за допомогою призначення полівітамінних комплексів.

У випадках середнього і важкого розростання вогнища захворювання найдієвіший порятунок буде тільки з хірургічним втручанням. Під час операції найбільш проблематичні форми поширення будуть видалятися. У лабораторіях сучасних клінік обладнаних технологічним інструментом воно лікується, застосовується лікування таким методом як лапароскопія. Вона впливає на проблему кардинальним способом. Сьогодні це один з найбільш сприятливих видів хірургічного втручання.

Профілактичні заходи, грають важливу роль для молодих жінок планують обзавестися дитиною, вона впливає на майбутнє сім’ї. Основними питаннями в рекомендаціях лікарів є регулярне проходження гінекологічного огляду, при якому лікарі гінекологи завжди зможуть повідомити про самих ранніх етапах розвитку ендометріозу, яке впливає на його рецидив, або настає хронічний характер захворювання. Запобігання початку розвитку такого захворювання на сьогоднішній день не є можливим. Насамперед завжди є рання і точна діагностика можливого початку захворювання. Якщо це вагітність при ендометріозі матки, то запущені проблеми самої матки спричинить за собою особливо якісне спостереження і лікування. Ендометріоз є однією з причин позаматкової вагітності, яка наступила завдяки втраченим спостереженнями лікарів. Але треба розуміти, що він лікується. Симптоми настання позаматкової вагітності внаслідок чинників поширення вогнища захворювання можна передбачити по виділенням менструації. Наступ позаматкової вагітності можливо також під впливом поширення ендометріозу на шийку матки і поверхню яєчника. Якщо ендометріоз яєчника і вагітність вже присутні, в цьому випадку запустити лікування яєчника може обернутися безпліддям, і тоді вплинути на процес лікування яєчників затягнеться на багато років.

Назад

Чому відбувається зупинка розвитку ембріонів?

Хто такий донор сперми?

Наступн.

Залишити коментар

*

code