Чи заморожують ембріони при ЕКЗ?

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Чи заморожують ембріони при ЕКЗ?

ЕКЗ з замороженими ембріонами

Заморожені ембріони і зберігання їх в кріобанку – це окрема методологія, яка застосовуються в практиці екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Головною перевагою цієї методології значиться можливість збільшити шанс знайти вагітність при проведенні протоколу ЕКЗ. Кріоконсервація дає надію в збереженні на якийсь час якісних і життєздатних генетичних продуктів. Це не відноситься до поняття використаних ембріонів. Заморожування і їх збереження протягом шести місяців дозволяє провести повторну спробу ЕКЗ. Зачати дитину протягом наступних 180 днів, якщо попередні інсемінації були безрезультатні. Або поміщений в матку ембріон по якихось параметрах не зіграв свою роль, і зачаття не відбулося. Для наступної спроби, завдяки кріоконсервації, жінці не треба буде робити пункцію яєчника або проведення підготовчих заходів, як стимуляція суперовуляції. Для проведення повторної процедури в наступному циклі жінка приходить на процедуру ЕКЗ з готовим генетичним матеріалом, але збереженим в кріозаморозці в клініці репродуктології. Відповідно і фінансові витрати в лікуванні безпліддя, проведення повторного протоколу ЕКЗ будуть значно менше.

Процедура кріоконсервації ембріонів

Особенности криоконсервации эмбрионов

Фахівці в кріобанку закликають проводити кріоконсервації у випадках коли:

 • жінка є учасником програми сурогатного материнства;
 •  прояв у майбутньої мами будь-яких патологічних відхилень, вірусної захворюваності або майбутнього хірургічного втручання. Яке знизило б шанси на успішне запліднення.

Процедура кріоконсервації ділиться на кілька етапів.

Із залишку зародків після проведення першого протоколу ЕКЗ, їх сортують і вибирають найякісніші і здорові. На певному обраному фахівцями стадії існування. За технологією заморожуються в стадіях зиготи (з 2, 4 або 8 клітинами) або бластоцисти.

На початку заморозки з нього виморожують рідина. Ця вода небезпечна своєю здатністю утворити кристали льоду, здатні пошкодити клітку всередині, і утворювати небажані для ембріона солі. Їх попередньо перед заморожуванням опускають в спеціальний розчин на 5-10 хвилин. Після їх переміщують в проникаючий кріопротектор. Результатом такого хімічного процесу дегідратації є швидке стиснення ембріона, а потім кріопротектор заміщає воду і розширює його знову. Після завершення такого складного технологічного процесу він підлягає кріоконсервації.

Ембріони поміщають в спеціальний полімерний або скляний стаканчик, попередньо охолодивши і його, і після цього їх поміщають в контейнери. У кожному стаканчику налічується від одного до 4 штук. Враховують і відсоток того, яка кількість їх заплановано розконсервувати і підсадити в наступних спробах.

Контейнери занурюють в танки з рідким азотом – під назвою судини Дьюара. Температурний режим в такому сховищі підтримується на позначці -196 ° С.

Терміни заощадження ембріонів технологічно не обмежені. В одному кріобанку відомий випадок вдалої інсемінації та успішного перебігу вагітності через ціле десятиліття кріоконсервації.

Переваги та недоліки кріоконсервації

Вперше кріоконсервація була здійснена в 1984 році. Результатом стало успішне запліднення і вагітність, а згодом і поява довгоочікуваного спадкоємця. Це стало відкриттям в області генетики і дало можливість зберегти приблизно 70% генетичного матеріалу. Даний метод збереження отримав свою роль в історії медицини. На сьогоднішній день він технологічно удосконалився і повсюдно використовується. Але як і все в цьому світі він має свої переваги і недоліки.

Переваги:

 • Підвищує шанси на успішне зачаття, і здорове протікання вагітності. Незадіяний матеріал може бути використаний в нових протоколах ЕКЗ, якщо перші були без результатів;
 • Відсутність скрутних повторних процедур і тестів в процесі підготовки до нової спроби інсемінації (гормональне стимулювання) пацієнтки;
 • Істотно полегшує турботи для сімейних пар, яким важко переносити процедуру гіперстимуляції, із застосуванням сильних медикаментозних препаратів;
 • Законсервований матеріал зберігається довго, що дає можливість парі зробити нову спробу до зачаття протягом призначеного часу, за погодженням з фахівцями клініки репродуктології;
 • Для економії сімейного бюджету цей метод є порятунком, оскільки заморожування, збереження і підсаджування не дешеве задоволення;
 • Кріоконсервація особливо важлива для пацієнтів з онкологічним захворюванням, вона дозволяє зібрати біологічний матеріал до проходження курсів лікування;
 • Дає можливість використовувати заморожений матеріал для процедур ЕКЗ для інших пар. У випадках успішно проведеного протоколу ЕКЗ.

Недостатки :

 • Втрата плода при заморожуванні і розморожуванні.
 • Технологія заморозки не зовсім досконала і призводить до зниження якості генетичного матеріалу.

особенности криоконсервации эмбрионов

Особливості кріоконсервації ембріонів

В процесі кріоконсервації і зберіганні генетичного матеріалу є деякі особливості. Який матеріал краще зберігається в процесі консервації?

Ембріони краще зберігаються, ніж статеві клітини. У нього більше шансів для того щоб вдало пережити процес підготовки до заморожування і розморожування, ніж у яйцеклітини. Тому при прийнятті рішення для відстрочки вагітності подружньою парою з вагомої причини, заморожувати треба тільки ембріони. Зберігаються вони в кріозаморозці досить довго, згідно оплаченого періоду. Практика виявила рекордний період зберігання генетичного матеріалу. Малюк народився з ембріона, з яким було авансово оплачено сховище рідкого азоту протягом 13 років.

Перенесення ембріонів після заморозки

Перенос эмбрионов после заморозки

Чи заморожують ембріони при ЕКЗ? І скільки? Заморожують і переносять їх після заморозки, це дає додатковий шанс для успішного проведення протоколу ЕКЗ. В одній спробі запліднення беруть максимум два – три. Гарантії в 100% успіху саме цієї спроби немає. Буде потрібно ще кілька спроб, щоб досягти потрібного результату. Тому для наступних спроб з допомогою технології швидкого заморожування, повинен бути в наявності генетичний матеріал. І щоб він був і дав можливість провести ще одну інсемінацію, ембріони заморожені перед проведенням першого протоколу рекомендовано зберігати мінімум шість місяців.

Якщо перша спроба дала результат, то вони не знадобляться своїм господарям в найближчі два – три роки. За рішенням родини їх можна залишити на зберігання і скористатися ними в майбутньому, якщо пара планує появу на світ ще одного спадкоємця. Бувають прецеденти, коли окремі сімейні пари сприймають його як своїх повноцінних дітей. Тому знущання над їхніми чадами заморожуванням і кріоконсервації ідентифікується як варварство за своїми ідейним релігійних та етичних міркувань.

Замороження, її вплив на ЕКЗ і на розвиток дитини

У процесі її зберігання генетичного матеріалу в замороженому стані він не втрачає свою життєздатність. Отже результат проведення процедури ЕКЗ може бути такою ж, як від звичайних, не заморожених. Ризик пошкодити зародок можливий тільки на стадії його підготовки до заморожування або розморожування. При моментальному заморожуванні, вітрифікації, виживаність клітин досягає приблизно 97%. У випадках повільної заморозки виживають не більше 50%.

Зберігати заморожені ембріони можна скільки завгодно довго при заданій температурі. Іноді ці терміни варіюються від місяця до цілого десятиліття.

І скористатися своїм же зародком поміщеним на зберігання в рідкий азот що через п’ять років знову, дає переважний шанс, у випадках відкладеної вагітності. Якість генетичного матеріалу від довгого зберігання не погіршується. Репродуктологи радять своїм пацієнтам зберігати заморожену яйцеклітину протягом п’яти або семи років. Скільки це буде коштувати? З питань авансових платежів, і застосування поліса ОМС необхідно звертатися до керівництва клініки.

Розвиток дитини не залежить від замороженого або нормальності генетичного матеріалу, процес запліднення і вагітності проходить під наглядом висококласних фахівців репродуктологів.

Фактори настання вагітності, а також умова супроводу вагітності в умовах клініки забезпечують лікарі вищої категорії, обслуговування пацієнтів з полісами ОМС процесу протікання вагітності фіксується в полісі.

Інформацію про використання поліса обов’язкового медичного страхування (ОМС) можна отримати на сайті клініки репродуктології.

Назад

Американські вчені розробили новий метод розрахунку результативності ЕКЗ

Як зачати від донора без гормонів?

Наступн.

Залишити коментар

*

code