Що таке ІКСІ (ICSI)?

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » Що таке ІКСІ (ICSI)?

ІКСІ (ICSI) – це інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда. Суть такої процедури полягає в приміщенні відібраного генетичного субстрату прямо в цитоплазму яйцеклітини. Результатом цього є отримання життєздатних ембріонів. Таким чином долається безпліддя. Вперше цей метод був відкритий в 1992 році, в Бельгії. У Україні він випробуваний в 1994 році. З того часу операція запліднення широко стала включатися в процедури ЕКО. Успішність процедури безпосередньо залежить від якісних сторін генетичного матеріалу, майстерності і класу кваліфікації спеціаліста, який веде дану операцію.

Що таке ICSI. Цей захід проводиться в поле проведення екстракорпорального запліднення. Запліднення при такому методі відбувається поза тілом жінки.

Безпліддя у жінок виправляється застосуванням ЕКО, яке доведено дає непогане досягнення. Проблемні питання чоловічого сім’я (недостатньо живчиків, або вони не дуже рухливі, а також травми насіннєвих канальців придбані або вроджені). Тоді в рамках проведення ЕКО проводять ІКСІ. Для продовження роду відбираються найшвидші спермії і в колбі з’єднують їх з жіночими ооцитами. Потім вже запліднена жіноча яйцеклітина переноситься дозрівати далі в матку. Там же відбувається і подальший розвиток плода.

Що таке процедура ІКСІ (ICSI). Перш за все вона в рамках проведення ЕКО тягне за собою застосування нових технологій і спеціального устаткування. Ці умови пов’язані один з одним за своєю важливістю. Високо технологічне обладнання та хімічні реактиви дозволяють ембріологові ввести в ооцит сперматозоїд примусовим чином. Цей спосіб забезпечує більшу ймовірність завагітніти, і рекомендується для клієнтів чоловіків з низькою рухливістю їх живчиків.

Показання до проведення ІКСІ

Показания к проведению ИКСИ

Діагноз чоловіче безпліддя тепер не вирок. Навіть при самих невиправних патологіях в сім’явивідних каналах вагітність можлива. Інтрацитоплазматичні ін’єкції насінної рідини вирішують проблему безпліддя у чоловіків.

Лабораторні показники для звернення до методу ІКСІ наступні:

 • не велика кількість живчиків – не більше 11х105 / мл., що практично не забезпечує процес зачаття плоду природним способом. Олігоспермія.
 • мала активність чоловічого насіннєвого запасу, і як зазвичай це відбувається спільно з олігоспермією. Астенозооспермія.
 • повна недостатність сперматозоїдів в еякуляті. Вирішується ця проблема тільки хірургічним втручанням. Для їх забору у чоловіка роблять пункцію яєчок. Азооспермія.
 • присутність виявлених антитіл, які блокують сперматозоїди. Імунний фактор чоловічого безпліддя.
 • невдало проведені протоколи ЕКО. Більше двох.
 • при генетичному дослідженні, якщо існує вірогідність зачаття дитини з патологіями.
 • товста оболонка яйцеклітини жінки у віковій групі від 40 років. Запліднити ооцит не представляється можливим навіть сильним живчикам. Проведення ІКСІ єдиний рятівний варіант.

Підготовка до ІКСІ

Для жінки важливо отримати якомога більше зрілих ооцитів, для їх подальшого запліднення. Тому на підготовчому етапі майбутньої породіллі прописують гормональні стимулятори, що викликають природну овуляцію в організмі жінки.

Але варто відзначити, що в самостійному менструального циклу жінки проведення процедури теж можливо.

Для чоловіка пропонується коригування рівня життя до більш здорового. Якщо існують хронічні захворювання впливають на зачаття майбутнього дитини , вони усуваються медикаментозно. Проводиться оздоровча терапія. Здачу генетичного матеріалу майбутній батько виробляє самостійно природним чином. У тих випадках коли це неможливо, проводиться пункція яєчок.

Особливості процедури ІКСІ

Особенности процедуры ИКСИ

Класичний протокол ЕКЗ так само як і природне зачаття передбачає подолання трьох бар’єрів. Сперматозоїди за своєю суттю повинні проникнути в яйцеклітину зруйнувавши три перешкоди:

клітинний бар’єр, званий фолікулярним, іншими словами “променистий вінець” блискучу оболонку складається з глюкопротеїдів. Вони виробляються самою яйцеклітиною. “Променистий вінець” підтримує дві основні функції: перешкоджає проникненню в клітину більш одного спермія і утримує саму клітинну стінку ооцита.

Форсування блискучої оболонки найскладніший і найважчий етап. Її товщина вимірюється як 4-11 мікрон. При проникненні в через цю товщину сперматозоїд виділяє гіалуронову кислоту. Ця кислота розплавляє глікопротеїни блискучої оболонки. Спільними зусиллями рухливих сперматозоїдів можливо зруйнувати стінку яйцеклітини. І якщо це вдається одному Живчик та він проникає всередину клітини, інші живчики гинуть в процесі запуску зворотних реакцій клітини. Блискуча оболонка реагує на проникнення, швидко модифікується і виключає можливість проникнення і запліднення іншими сперматозоїдами.

Проведення процедури робить можливим, за допомогою спеціальної техніки та реактивів подолати оболонку і запліднити клітку одним заздалегідь приготованим чоловічим генетичним матеріалом.

Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів проводиться в один день або в крайньому випадку на наступний день. Спеціальні реактиви дозволяють очистити жіночу яйцеклітину від променистого вінця, що перешкоджає зачаттю. Одночасно з цими діями проводять пошук найбільш живого сперматозоїда. Потім ембріологи відсортований матеріал заливають в мікроголку для подальшого проколу яйцеклітини.

Потім проводиться укол клітини. Після виведення голки яйцеклітина закупорюється самостійно, аналогічно штучного запліднення.

Процедура проводиться під електронним мікроскопом в клініці з застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.

Етапи проведення ІКСІ

Этапы проведения ИКСИ

Перший етап – передбачає підготовку генетичного матеріалу. Сімейним парам пропонується пройти клінічне медичне обстеження, після якого з’ясовується причинність безпліддя. Якщо необхідно, призначається гормональна терапія або інший спосіб лікування. Після обстеження і досягнення організмом необхідних меж оздоровлення у жінки береться певна кількість яйцеклітин. Потім вони занурюються в живильний розчин для майбутнього наступу вагітності.

Необхідно враховувати – для проведення роботи описуваних методом обираються тільки абсолютно дозрілі статеві клітини, після аналізу їх на якість та інших параметрів до сперми.

Другий етап – підготовка потенційного донора сперми для здачі сперматозоїдів в банк сперми. Природним шляхом відбувається забір генетичного матеріалу у чоловіка після семиденного утримання. Здача матеріалу повинна бути в один день з забором яйцеклітин. Якщо у чоловіка немає основних проблем з репродуктивними органами, то спосіб отримання еякуляту можливий в процесі мастурбації. В інших застосовується пункція яєчок або придатка.

Після забору генетичного матеріалу еякулят очищають і далі його готують спеціальним запропонованим способом:

 • фільтрація;
 • флотація;
 • центрифугування;
 • проточна цитометрія.

Для уколу жіночої клітини ембріолог вибирає найзріліший живчик. Вибір відбувається візуально визначаючи його швидкість пульсації. Під сильним мікроскопом спостерігають, як швидко він виконує поступальні обертання. Вивчають його морфологічну структуру. Якщо після досліджень не вдалося вибрати найбільш енергійні живчики, використовують інші техніки підготовки.

Третій цикл – саме зачаття. За допомогою мікроголки проколюється яйцеклітина. Перед цим проводять серію маніпуляцій:

готують відібраний живчик. Проводиться його знерухомлення відсікаючи його хвостову частину голкою по мікроскопом. Така екзекуція не приносить йому шкоди, і одночасно перешкоджає пошкодженню клітини;

 • обрізаний сперматозоїд без руху переміщують в скляну мікро голку;
 • яйцеклітина закріплюється спеціальним присоском зі зручною фіксацією, лаборанти цю фіксацію називають «на 9 годину»;
 • потім скляною мікроголкою з наповненими чоловічими клітинами протикають стінку оболонки ооцита, під час цього вміст голки аспирируется;
 • сперматозоїд повільно вводять в цитоплазму яйцеклітини;
 • запліднений ооцит відмивають і занурюють у спеціальні середовища.

Ризик пошкодження яйцеклітини в результаті такого уколу менш ніж 1%. Її оболонка має високу еластичність і мимовільно закривається.

Четвертий етап – перенесення ембріонів. Успішне проведення третього етапу і його позитивний результат дає можливість отримані зародки помістити для вирощування в інкубатор. Після деякого часу, фахівці ембріологи далі їх вводять в матку пацієнтки. Збільшити шанси на позитивний результат можливо якщо в матку помістити два ембріона, що залишилися відправляються в кріо заморозку і їх подальше використання, в разі невдалих спроб.

Складові успіху проведення ІКСІ

Біоматеріал батьків грає головну роль в успіху такої процедури Генетичний матеріал повинен бути в змозі норми. Без генетичних патологій. Клітини для майбутнього покоління досліджуються в лабораторних умовах досвідченими лаборантами .Якщо в отриманих аналізах виявляються найменші відхилення лікарі ембріологи враховують це при прийнятті рішення про майбутню операцію.

Успішна результативність проведення складається з:

 • можливих генетичних змін;
 • вікової групи майбутніх батьків;
 • стрибків гормональних хвилювань;
 • спадкових хвороб пацієнта;
 • отримані травми репродуктивних органів.

Якщо у пацієнтки виявлена ​​патологія форми матки, то виносити майбутній плід буде неможливо. Пізня репродуктивна вікова група представляє свої побоювання, адже успіх зачаття прямо пропорційно складається з присутності тільки великої кількості швидких живчиків і присутності життєздатних жіночих яйцеклітин.

Підсумком вищевикладеного можна охарактеризувати наступне: застосовуючи описуваний метод виходить зробити успішних запліднень 50% спроб, нормальний розвиток заплідненого ембріона – в 70% проб. Важливо підкреслити, про те що цей метод дає деякий відсоток вроджених патологій у розвитку плоду. Але якщо порівняти ці показники з ймовірністю отримання таких же патологій у розвитку природного способу запліднення, вони виявляться майже співставні.

Назад

Мексиканські вчені з’ясували, як насправді рухаються сперматозоїди

Чоловіче безпліддя може бути пов’язане з хламідіозом в яєчках

Наступн.

Залишити коментар

*

code