Кому потрібен репродуктолог?

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » Кому потрібен репродуктолог?

Хто такий репродуктолог? Це перш за все фахівець. Що спеціалізується на дослідженні, проявів порушення функціональних здібностей репродуктивних органів забезпечують запліднення і продовження роду. Незалежно від статі пацієнта. Як для жінок, так і для чоловіків. Це професія фахівця займається вирішенням питань неможливості настання вагітності. Цим фахівцем виявляється і усувається причина викидня. Він робить можливість настання небажаної, або навпаки, допомагає здійснитися запланованої довгоочікуваної вагітності.

Як стати таким фахівцем? Це професія вимагає таланту і ретельного аналізу даних. Адже в прямому сенсі він вершить долями людей. Як і всім, для цього просто треба освоїти медичний ВУЗ на одному з його лікувальних факультетах. Потім ординатура за спеціальністю акушер-гінеколог, уролог, ендокринолог або. Всі ці напрямки входять в освітній процес пройдений раніше. Далі вдосконалення пройденого на так званому додатковій освіті. Виходить професійна перепідготовка і вдосконалення знань. Після пройденого десятиліття навчання фахівець з репродуктології зобов’язаний бути прекрасно освіченим, знати всі проблемні питання в безплідді і могти сімейному осередку дати можливість завести довгоочікуване щасливе потомство.

За матеріалами ВООЗ (всесвітньої організації охорони здоров’я), планувати сім’ю – це означає пройти комплексні заходи, що допомагають запобігти небажаній вагітності або навпаки, завести довгоочікуваних веселих хлопчиків і дівчаток і радіти періодів їх дорослішання. Іншими словами, робить сімейний дітородний план – як один із способів контролювати народжуваність на земній кулі.

У репродуктологів є такий вислів як безплідний шлюб. Це коли у сімейної пари протягом дванадцяти місяців живучи регулярної сексуальним життям без застосування будь-яких практик контрацепції відсутня можливість зачати дитину.

Репродуктологія – один з вузьких розділів гінекології. В якому фахівці займаються дослідженням, діагностикою, лікуванням (медикаментозними препаратами і допоміжними репродуктивними технологіями). Профілактика причини безпліддя, планування знайти спадкоємців і радіти вихованню здорових нащадків.

Коли консультуватися з репродуктологом?

Когда консультироваться с репродуктологом?

Якщо при регулярному статевому житті без контрацепції вагітність у жінок до 35 років не наступає протягом 12 місяців, то це вагомий привід відвідати клініку і оцінити свої шанси на зачаття. А дівчатам старше 35 років правильно рекомендувати звертатися до таких фахівців після восьмого місяця статевого сімейного способу життя без застосування контрацептивів.

Не виношена вагітність. Якщо у жінки було самовільне переривання вагітності (викидень), завмерла вагітність (або наявність відразу двох симптомів) – це також є приводом записатися на прийом до репродуктолога.

Жінки перенесли операцію на матковій трубі (або інші особливі реконструктивні, пластичну операцію, спрямовану на встановлення прохідності маткової труби) – така консультація обов’язкова на ранніх термінах після перенесеного хірургічного втручання. Ефект від такого втручання дуже низький і тому прийом у лікаря в перші місяці просто необхідний.

Операції на яєчнику: резекція, ліквідація кісти (особливо ендометріальна), зшивання після розриву кісти (апоплексія яєчників) і інше втручання на органи малого тазу – жінці необхідна консультація і оцінка оваріального резерву

Порушення менструального циклу, при діагнозі дисфункції яєчників, синдром полікістозного яєчника (СПКЯ), передчасна недостатність яєчників (ПНЯ), синдром резистентного яєчника (СЯ) – це також привід для консультування у фахівця.

Спадкові генетичні захворювання, які передаються по спадкової сімейної лінії – це теж може бути показником для звернення за консультацією репродуктолога. Якщо в родині є вже спадкоємець з генетичним захворюванням, це не ставить крапку в появі у цих батьків нового дитини.

Останнім часом актуальна тема відстроченого материнства. У сучасному способі життя багато жінок віддають перевагу кар’єрі, і освіті. І як наслідок потенційна мати відкладає народження дитини на майбутній безтурботний відрізок життя. Не випадково такими фахівцями розроблена тема заморозки генетичного матеріалу. Вони ж радять кріоконсервувати свої клітини в віковий період до 35 років.

Існує така проблема як «вимушене безпліддя». Це не означає, що здорова жінка не може зачати і народити дитину, у неї просто немає чоловіка для цього. Ця ситуація зустрічається часто останнім часом. Вона може консультуватися з фахівцем і скористатися ДРТ із застосуванням донорських сперматозоїдів.

Онкологічне захворювання у чоловіка або дружини. Лікар лікує і одночасно робить можливість вибору, пропонує подумати про кріоконсервації (заморозки) свого генетичного матеріалу (сперми мулі яйцеклітин). Опромінення, хіміотерапія приносить непоправної шкоди здоров’ю майбутнього батька. Шанс для зачаття і виношування здорового малюка значно падає.

Аналізи для консультації з репродуктологом

Анализы для консультации с репродуктологом?

Лабораторна діагностика:

 • загальний аналіз крові;
 • біохімічний аналіз крові;
 • щитовидної залози;
 • наднирників / яєчників.

Інструментальний комплекс діагностики для жінок:

 • ультразвукової;
 • лапароскопічний;
 • трансвагінальний гідро лапароскопічний;
 • гістероскопія;
 • антитіл в спермі;
 • генетична діагностика;
 • розширена імунограма;
 • біопсія ендометрії / шийки матки.

Інструментальний комплекс діагностики для чоловіків:

 • спермограма(вона проводиться в спеціальних клініках або банках сперми, в яких відбираються донори сперми);
 • антитіла до сперми;
 • генетична діагностика;
 • розширена імунограма.

Деякі пари потребують консультації з генетики. Можливо на статеве життя батьків і як наслідок після цього зачати і народити потомство впливає спосіб життя сім’ї, харчування, культурні традиції і звичаї.

Коли звертаються в клініку репродуктивної медицини обов’язково потрібно мати інформацію від обох батьків зазначену на сайті клініки. Необхідність співробітників клініки допомогти вилікувати пацієнтів будь-якого віку і в будь-якому стані це первинне правило лікарів вищої кваліфікації.

На консультації майбутнім батькам необхідно проявити готовність розкрити всі сторони свого інтимного статевого життя, про всі тонкощі докладно і без приховування чогось. Слід розповісти лікаря все, тому що від правдивого викладу всіх дрібниць залежить вибір виду терапії.

Не можна сказати, що репродуктолог чоловічий лікар, або репродуктолог чоловіків. Проблема відсутності вагітності це як чоловіча так і жіноча. Тому на першу консультацію з лікарем бажано з’явитися з чоловіком. Взяти з собою довідку напрямок, протокол проведеного до цього обстеження.На прийомі ознайомиться з результатом обстеження, аналізами. Це важливо в складанні повної клініки проблеми, а також при виборі оптимальних шляхів виправлення цієї проблеми.

Методи діагностики що застосовуються репродуктологом

Методы диагностики применяемые репродуктологом

Курс терапії який лікує прямий наслідок результату комплексу лабораторних обстежень. Крайній випадок при безплідді це застосування ЕКО штучного запліднення. Цим пропонують скористатися якщо класична схема корекції не дала результатів. При дослідженні і терапії випадку безплідді завжди може знадобитися консультація та іншого медпрацівника, навіть і психолога. Це і зрозуміло, тому що різноманітна і досить напружена сучасна система світу дуже впливає на вироблення гормону, що відповідає за продовження роду людського.

У нашій з Вами реальності багато жінок і чоловіків піддаються гормональним дисфункціям, психологічних порушень. Звідси купуються і серйозні проблеми, які виправляються за допомогою психотренінгу і прийомів гормонального препарату. Більше серйозних питань викликають – спадкові генетичні порушення, аж до мутацій. Такі питання стосуються компетенції генетика.

При появі антитіл до сперми застосовують різні методи терапії:

 • метод з презервативом (бар’єрний), постійно або з перервами;
 • розрідження в’язкості цервікального слизу у жінки;
 • придушення вироблення антитіл у чоловіка і дружини одночасно.

Метод чоловічий з бар’єром націлений на неможливість попадання еякуляту в тіло жінки. Це позитивно впливає на вироблення антитіла: імунна система зупиняє їх вироблення. У постійному режимі – це статевий контакт з презервативом протягом шести місяців. Режим з перервами – статеве життя з презервативом тільки в небажані для вагітності моменти. При безпорадності зазначених вище прикладів, можна частково коригувати проблему. Якщо це не допомагає зовсім вдаються до процедури ІКСІ.

Репродуктолог чоловіків підтверджує наявність патологічних вад, призначає аналіз сперми – її якості і кількості сперматозоїдів в насіннєвому матеріалі. Швидкість, частота рухів і будова живчиків.

Щоб отримати по максимуму повну картину анамнезу виробляють лабораторну розширену діагностику, яка включає:

 • Оцінку лікарем геніталій пацієнта;
 • Лабораторний аналіз – досліджень уретральних мазків, аналізу секреторною вироблення простатою, бактеріологічна інсемінація, гормональний тест, імунологічна (MAR-тест) і генетичний скринінг (фрагментація ДНК сперматозоїдів)
 • УЗД мошонки, простати.

За результатами показань можливо додатково буде призначено і інше обстеження – доплерографія, МРТ і т.д. Отримані результати лікар внесе в лікувальну карту пацієнта. Вибираючи шляху терапії він враховує особливості і характер виявленого відхилення.

Чим займаються репродуктологи?

Чем занимаются репродуктологи?

Кому потрібен репродуктолог, і чим вони займаються? Вони займаються сім’ями, охочими завести потомство і які планують вагітність, однак з якоїсь причини не у них не виходить це. Він розглядає і лікує проблеми репродуктивної системи, з урахуванням їх кореляції в полісі ОМС.

Дні проведені в клініці також розраховуються за страховим полісом ОМС.

І не фіксуються в ньому, навіть якщо пацієнтка ходила весь підготовчий етап, або ходила один день на процедуру. Чому такий розрахунок днів? Це залежить від регіональних квот, приватного життя сім’ї, хвороби батьків, і їх батьків.

Після призначеного певного для цієї пари, діагностичного дослідження, він може підібрати правильний курс терапії.

У компетенції таких медичних працівників закладено діагностичні та лікувальні плани майбутніх батьків, адже вони разом приймають участь в зачатті малюка. Причина неможливості зачати дитину криється як у дружини, так і можливо чоловічого безпліддя. Кількість можливих порушень дітородної функції в їх організмі,

може йти до безплідності сім’ї, і вони різнопланові по своїй властивості і тому вони звертаються в спеціалізовані клініки.

Якими захворюваннями займаються репродуктологи?

Що змушує жінку йти і звернутися за допомогою лікаря репродуктолога?

Репродуктолог хто це і що лікує. Вони є тими самими фахівцями, які повинні допомагати чоловікам і жінкам досягати довгоочікуваного моменту – зачати дитину.

Причина, по якій неможливо зачати більше року без допомоги можливого гінекологічного лікування з’ясовується гінекологами.

Благо, що поліс ОМС дозволяє покрити витрати в клініці гінекології.

У більшості випадків, це патологічні проблеми, спадкові захворювання, і посттравматичні каліцтва.

До них може йти: Ановуляторний цикл, порушення менструальних циклів; спайковий процес в матковій трубі; онкогенний фактор вірусної папіломи; патологічний процес в матковій трубі (інфекційний, запальний, онкогенний і ін.); венеричне захворювання, що викликає безплідність; результати абортів, вискоблювання; вроджена аномалія в розвитку статевого органу, яке впливає на процес запліднення; генітальний та екстрагенітальний ендометріоз; деформація маткових труб; цитомегалия, синдром полікістозних яєчників, бактеріальний вагіноз.

А також випадки, коли причинність в порушенні фертильності не з’ясовувати. Прикладом може служити особливості у функціонуванні ендокринної системи. Тоді гінеколог може направити хворого до ендокринолога.

Назад

Канадські вчені знайшли метод боротьби зі старінням яйцеклітин

Австралійські вчені рекомендують переносити один плід при ЕКЗ

Наступн.

Залишити коментар

*

code