Вазектомія: суть і чи можливо “скасувати” вазектомію?

| |

Главная страница » Статті » Для чоловіків » Вазектомія: суть і чи можливо «скасувати» вазектомію?

За даними ВООЗ у світі за останній час число чоловіків зробили собі операцію зі стерилізації (вазектомію) наблизилося до 53 млн. Це становить близько 6% чоловіків досягли репродуктивного віку. У порівнянні з жіночою стерилізацією такий спосіб контролю за народжуваністю вибрали 17% сімей.

Вазектомія – це нескладна хірургічна операція: її суть і чи можливо її “скасувати”.

За даними ВООЗ у світі за останній час число чоловіків зробили собі операцію зі стерилізації (вазектомію) наблизилося до 53 млн. Це становить близько 6% чоловіків досягли репродуктивного віку.

У порівнянні з жіночою стерилізацією такий спосіб контролю за народжуваністю вибрали 17% сімей.

Вазектомія – це нескладна операція, яка робить чоловіка нездатним до зачаття дитини тобто стерильним. В Європі цей спосіб стерилізації чоловіків набув значного поширення, як прийом чоловічої контрацепції протягом усього життя. За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, в США кожен п’ятий громадянин чоловічої статі досяг віку 35 років скористався такою хірургічною процедурою як стерилізація.

У багатьох пострадянських республіках перевага в контрацепції займає тільки доросла жіноча частина населення.

Багато жінок використовують оральні контрацептиви. Такий спосіб контрацепції перевищує за чисельністю всі інші способи. Зробити вазектомію у чоловіка – відносно простий хірургічний прийом, і він не впливає на отримання сексуальної насолоди. Він практично без негативних наслідків і майже на 99,9% ефективний метод, як спосіб запобігти від передчасної вагітності.

Але слід не забувати, що таке запобігання як спосіб запобігання небажаної вагітності, не рятує зараження інфекційними захворюваннями, які поширюються статевим шляхом.

У нашому суспільстві метод вазектомії поки сімейні пари недооцінюють, перевага залишається за жінками. Чоловіче населення боїться хірургічного скальпеля і ускладнень. Та й сам наступний статус придбання стерилізації не приваблює. Існує багато міфів навколо можливостей зворотного процесу.

Щоб розвіяти всі міфи і сумніви, пропонуємо розібратися у всіх деталях чоловічої контрацепції – стерилізації.

Суть процедури

Вазектомія суть процедури

Суть її полягає в наступному. Зупинити потрапляння сперматозоїдів в насінну рідину, яка виділяється під час статевого акту. В яєчниках виробляється сперма, яка містить чоловічі репродуктивні яйцеклітини. Далі сперма переміщається по сім’явиносних канальців в інші залози яєчок. У них вона зливається з насіннєвий рідиною.

Після проведення операції сім’явивідні протоки не дають хід цього процесу. Відповідно сперма вже не перетікає в насінну рідину. Вона залишається в яєчках і розчиняється в самому організмі. Результатом є неможливість зачаття без попадання сперматозоїдів в спермі проток.

Показання і протипоказання

Єдиним показанням до здійснення вазектомії є стверджувальне і добровільне бажання не мати дітей. Воно повинно бути стійким і бажано незворотнім. Інших варіантів перерізання сім’явивідних каналів не існує.

Вазектомія переслідує тільки одну конкретну мету – чоловічу контрацепцію

На думку лікарів гінекологів така стерилізація – це дуже зручний спосіб контрацепції для сімейних пар, які вже мають не одну дитину. І не планують в майбутньому збільшувати своє потомство. Чоловік і дружина можуть займатися сексом без остраху отримати позитивний тест на вагітність.

Є цю операцію і той випадок коли один з членів сім’ї не може стати батьком чи матір’ю в силу наявності важкого спадкового захворювання. Щоб захистити від ризику передачі у спадок генетичного порушення майбутньому потомству.

Показанням для її проведення має віковий ценз. Чоловіча стерилізація може бути не дозволена в Росії особам які не досягли 35-ти років.

У Європейській частині населення земної кулі такий вид стерилізації дозволений з 25 років. У країнах Данії, Голландії, Німеччини, Франції та ін. А ось у Великобританії ця процедура піддала до стерилізації кожного п’ятого жителя острова, за даними організації охорони здоров’я.

Протипоказань до операції існує мало. Головна з них – це відсутність у чоловіка твердої впевненості в тому що йому дійсно необхідна ця операція. На прийомі у лікаря при попередньому співбесіді гінеколог вивчає рівень інформованості і освіченість пацієнта в цьому питанні.

За статистикою близько 7% сімейних пар після проведення стерилізації, після закінчення якого проміжку життя виявляють бажання обзавестися потомством. Але це не завжди можливо.

Протипоказання до операції існують, але їх дуже мало. Все зводиться до загального стану здоров’я чоловіка. Таку операцію не зроблять пацієнту, який має порушення серцево – судинного характеру. Або патології пов’язані з пульмонологічними органами. Чи не зроблять подібну операцію чоловікові у має тільки одне яєчко (монорхизм), і з наявністю цукрового діабету, або серйозні хронічні патології нирок і печінки.

Переваги та недоліки

Процедура вазектомії як варіант чоловічої стерилізації містить свої переваги і недоліки. Основні плюси переваги:

  • Проведене хірургічне втручання не погіршує якісну сторону статевого життя. Простота виконання цієї операції, мінімізує можливість здійснення помилки оперують хірургом;
  • Здоров’я чоловіка, якщо сам організм здоровий і не страждає ніякими захворюваннями. Його лібідо, ерекція і еякуляція не зазнають жодних змін;
  • Висока результативність. Прохідність сім’яних канальців може мимоволі відновитися виключно в 1% від можливих випадків.

Недоліки. Кількість побічних випадків мінімально.

Головний недолік цієї нескладної операції – відсутність можливості зачати потомство природним чином. Якщо сімейна пара раптом несподівано захоче обзавестися улюбленим чадом, то доведеться пройти не дешеву процедуру, зворотну вазектомії.

Недолік в тому що результативність цього зворотного процедури не гарантує можливість стати батьком дитини.

Як проводиться вазектомія

Як проводиться вазектомія

Головне не плутати операцію по вазектомії з кастрацією. Недолік інформації з цього питання лякає чоловіче населення. В процесі проведення операції у чоловіка нічого не вирізається, і дітородна функція нікуди не дівається.

Час витрачений на операцію не перевищує 20 – 30 хвилин. Функції яєчок зберігаються, триває вироблення тестостеррона.

Сперма виробляється в звичайному обсязі і сексуальну насолоду не пропадає. Технічна сторона полягає в блокуванні русі сперми в сім’явивіднупротоку.

Як і перед усіма хірургічними операціями перед цією теж беруть аналізи на згортання крові. Іноді виявляють реакцію організму пацієнта на знеболюючі препарати.

Після підготовчих процедур, перебуваючи вже в клініці пацієнту під наглядом анестезіологів вколюють наркоз місцевої дії. І вже після цього хірург робить надріз на мошонці. Через нього він отримує відкритий проріз до семявиносящіх канальців – трубочок через які живчики перетікають в насінні бульбашки. Ці трубочки потрібно перерізати скальпелем а краю обтиснути титановими зажимами кліпсами.

Можна провести таку операцію і без скальпеля. Тоді сім’явивідні трубочки обробляють із застосуванням пункції. У цьому варіанті суттєво знижується можливість розвитку будь-яких ускладнень.

Додому пацієнт може відправиться через кілька годин, після огляду лікарів. Шви накладені на розріз під мошонкою не знімає, вони з часом розсмоктуються самі.

Єдині рекомендації лікарів, це уникати фізичних вправ і відновити статеве життя не раніше тижні.

Перший час чоловікові доведеться користуватися презервативом, щоб уникнути небажаної вагітності. Тому що сперматозоїди виводяться з еякуляту після 10-15 еякуляцій.

Тому після семиденного терміну необхідно провести спермограму(вона проводиться в спеціальних клініках або банках сперми, в яких відбираються донори сперми), щоб підтвердити стерильність насінної рідини.

Після підтвердження стерильності страх перед небажаною вагітністю пропадає назавжди. Але необхідно пам’ятати, що процедура стерилізації не захищає чоловіка від інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом.

Ускладнення після чоловічої стерилізації

В операції обох типів, як із застосуванням скальпеля або “бесскальпельная” можуть з’явитися невеликі ускладнення. Складні побічні неприємності не проявляються. В більшості своїй ці ускладнення пов’язані з гігієною проведення хірургічної операції.

Можна інфікуватися під час порізу мошонки, розрізу трубочки або пункції. Свідченням цього може бути поява температури, кровотеча або поява больових відчуттів або гнійних проявів в області порізу.

Опис можливих проблем:

  1. Кров’яні прояви з розрізу (згодом вони проходять). Іноді з’являється гематома. З таким ускладненням потрібне медичне спостереження в умовах клініки.
  2. У 12% випадків після вазектомії з сім’явивідних канальців витікає невелика кількість насіння. В результаті під мошонкою поруч з надрізом може з’явиться припухлість (гранульома). Як правило вона розсмоктується сама, в рідкісних випадках потрібне хірургічне втручання.
  3. Ще рідше виникає гнійний нарив. Він віддаляється відсмоктування гною через новий розріз в області мошонки. Іноді зникає сам після курсу лікування антибіотиками.

Вкрай рідко кінці сім’явивідних проток знову зростаються (реканализация). Таке можливо через 4 місяці після операції. Реканалізація уможливлює настання вагітності, в цьому випадку слід негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Зворотня вазектомія: процес втручання

и можлива зворотна операція? Так, вазектомія оборотна і процес звернемо. Це називається реверсивна вазектомія. Це хірургічне втручання по відновленню сім’явивідних трубочок. Ця операція дорога за своїми витратами.

Адже возз’єднати канальці в яєчках це не те що їх просто розсікти скальпелем. За вартістю вона оцінюється в 10 – 15 тисяч доларів США, і за часом займає більше двох годин. Вона вимагає спеціального обладнання для ведення мікрохірургії судин, і її виконує фахівець вищого рівня – мікрохірург.

Відновити свої дітородні здібності, зшити свої трубочки хочуть зробити небагато бажаючих.

Їх кількість становить близько 5% від стерилізованих пацієнтів. Причини бувають різні. Завести дитину знову хочуть сімейні пари з різних причин. У зв’язку з підвищеним добробутом, або смерті дитини. Але найпоширеніша це бажання чоловіка знайти нову родину.

Реверсивна вазектомія – це хірургічна операція по поверненню назад наслідків вазектомії.

Перед хірургом стоїть завдання відновити назад і повернути в норму розсічений або передавлена насіннєва протока. Реканалізація канальця, це відновлення насіннєвиї протоки щоб через нього знову могли протікати сперматозоїди.

Варіанти зворотного вазектомії

Існують два способи виконання даної операції:

  1. Вазовазостомія;
  2. Епідідімовазостомія.

Способом вазовазостоміі повертається, то що змінювалося методом вазектомії, обрізані і затиснуті кліпсами кінці сім’явивідних проток зрощуються між собою.

Епідідімовазостомія – трудомістка хірургічна операція, із залученням вузьких фахівців і професійного судинного мікрохірургії. До неї вдаються в разі, якщо сперма не потрапляє в сім’явивідні протоки через запалення придатка яєчка. Самого канальця, що знаходиться за сім’яником. В ході операції сім’явивідні протоки прикріплюються прямо до придатку яєчка.

Зворотна операція і її ефективність

Ефективність повернення наслідків стерилізації згідно зі статистикою наступна:

  • 90% результатів відновлення, коли знову утворюється сперма при еякуляції.
  • 50% тобто половина пацієнтів зважилися на зворотну операцію – вазовазостомію, відновлюють свої репродуктивні здібності. І дружині вдається зачати дитя. Оборотність вазектомії залежить від часу знаходження чоловіка в стані стерилізації.

Ускладнюється вона тим, що хірургічне втручання за своїм характером дій призводить до рубцювання тканин проток, і як слідство не прохідність сперматозоїдів. На щастя такі випадки зустрічаються рідко – приблизно 2% операцій. Такі випадки враховуються, і про них інформують пацієнтів так як це серйозна перешкода до зачаття. Іноді хірургічне втручання не приносить результату і його доводиться повторювати.

Назад

Чоловіче безпліддя може бути пов’язане з хламідіозом в яєчках

Що таке відкладене материнство, і кому воно підходить

Наступн.

Залишити коментар

*

code