Що таке відкладене материнство, і кому воно підходить

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Що таке відкладене материнство, і кому воно підходить

Відстрочка дітонародження – явище, коли жінки відкладають народження дітей на більш пізній вік. У цій тенденції є як соціальні, так і медичні аспекти.

Причини відкладання материнства у різних жінок розрізняються:

 • підвищення рівня освіти та зайнятості;
 • акцент на розвитку кар’єри;
 • отримання фінансової незалежності;
 • раціональне застосування протизаплідних засобів;
 • зміни в сімейній політиці.

Також відстрочене материнство може бути наслідком участі жінки в медичних програмах, несумісних з вагітністю та народженням малюка, таких як променева і хіміотерапія при лікуванні онкологічних захворювань і т.д.

Жіноча фертильність має «термін придатності». Яйцеклітини не завжди можуть чекати, поки їх господиня буде готова мати дітей. Жінки старше 35 років частіше стикаються з віковим безпліддям, а ризик неможливості зачати і ризик спонтанного викидня в після 40 років і вище збільшується в прогресії.

Способу зупинити процес старіння організму не існує. Але є метод зупинити процес старіння окремих репродуктивних клітин – кріоконсервація або планове заморожування яйцеклітин в банку сперми.

Заморожені в 20 – 30 років, вони збережуть свій «молодий» статус, навіть якщо їх розморозити і використовувати 10-20 років.

Репродуктивний період життя жінки

Кожна жінка народжується з усіма яйцеклітинами, які будуть поступово дозрівати і мати можливість бути заплідненими – її оваріальний резерв. І він природним чином зменшується з віком. Також останній знижує якість і генетичну стабільність ооцитів.

Тому після 35 років важче завагітніти.

Під час кожного репродуктивного (менструального) циклу в зовнішньому шарі яєчника починають розвиватися кілька фолікулів.

Усередині кожного з них ооцит -незріла яйцеклітина, яка розвиваються, стає зрілою і виходить з фолікула, готова до запліднення (процес овуляції).

Кожна яйцеклітина що вже була овакульована може бути запліднена сперматозоїдом і стати ембріоном (а, в кінцевому підсумку, якщо все піде добре, немовлям).

В кожному природному циклі дозріває один ооцит.

У програмі підготовки до вилучення яйцеклітин для кріоконсервації використовуються препарати, що стимулюють яєчники до вивільнення не однієї, а кількох яйцеклітин за один цикл.

Стимуляція яєчників може застосовуватися:

 • для виробництва декількох ооцитів;
 • для овуляції вже дозрілих яйцеклітин.

Надалі дозрілі жіночі статеві клітини витягують за допомогою пункції і піддають сучасної високотехнологічної процедури консервації наднизьких температур (технологія вітрифікації), при якій заморожування відбувається за мілісекунди, що ефективно допомагає запобігти деградації клітин в процесі подальших відтавання, запліднення та імплантації в матку при проведенні процедури ЕКЗ в умовах клініки репродуктивної медицини.

У якому віці найкраще вступати в програму відстроченого материнства?

Кріоконсервація жіночих статевих клітин

Медики вважають, що найкращі шанси на вдале запліднення і здорову вагітність мають яйцеклітини жінки віку 20 до 25, максимум, до 30 років.

Число репродуктивних клітин більше і їх генетичні характеристики якісніше.

Кріоконсервація Не рівняється природної вагітності до відповідних молоді роки, але ці заморожені здорові клітини будуть набагато більш високої якості, ніж будь-які, запліднені через роки.

Збереження репродуктивного запасу до 30 років дозволяє збалансувати переваги народження дітей в більш зрілому і свідомому віці і труднощі зачаття в ньому ж. Це чудова стратегія щоб планувати і продовжити час для дітонародження.

Відкладене материнство іноді називають «страховкою фертильності».

Показання до проведення програми відкладеного за часом материнства

Для деяких жінок кріоконсервация – не тільки надія на відстрочку дітонародження, але і єдиний шанс стати матір’ю. Заморожування і зберігання яйцеклітин може використовуватися, якщо у неї є медичні проблеми або захворювання, негативно впливають на здатність до зачаття і виношування плоду:

 • ризик настання ранньої менопаузи;
 • первинна недостатність яєчників (вона ж передчасна недостатність яєчників);
 • синдром полікістозних яєчників (СПКЯ);
 • діагностовані ракові новоутворення, лікування яких з високою ймовірністю зашкодить яєчники і ооцити.

У таких випадках лікарі радять розглядати процедуру кріоконсервації як спосіб досить зберегти свою фертильність або мати можливість використовувати гестаційного донора (сурогатну матір), щоб в майбутньому жінка мала потенційну можливість зачати дитину зі своїм власним генетичним матеріалом в той рік, коли це буде можливо.

Також це можливість продовжити дітородні роки і уникнути вікового безпліддя з причин соціального, а не медичного характеру: не всі професії в стадії активної побудови кар’єри сумісні з народженням дитини, економічні причини.

Також серед причин відстрочки материнства можуть бути названі тимчасові труднощі в досягненні успішної вагітності і підвищений рівень тривожності, психологічні проблеми.

Сучасні дослідження репродуктивної медицини кажуть, що потенційні переваги переважують ризики цієї успішної технології.

Як проводиться програма віддаленого на більш пізній вік материнства

Час, що витрачається на всі етапи процедури по підготовці і кріоконсервації репродуктивної клітини, від 14 до 18 днів.

У нього входять наступні кроки:

 • Контрольована стимуляція овуляції в яєчніках- лікар проводить періодичне ультразвукове дослідження, щоб контролювати зростання фолікулів.
 • Трансвагінальна пункція під контролем УЗД для вилучення дозрілих яйцеклітин з яєчників.
 • Кріоконсервація отриманих яйцеклітин.
 • Зберігання кріоконсервованого біоматеріалу для використання в подальшій процедурі зачаття дитини за допомогою ЕКЗ.

А чи не небезпечно це для майбутнього малюка?

А чи не небезпечно це для майбутнього малюка

Питання, який часто турбує потенційних матерів, і через якого вони відкладають можливість стати реальними. Але небезпека для здоров’я дитини, народженої з замороженого репродуктивного матеріалу і методом ЕКЗ, сильно перебільшена.

Численні дослідження показують, що заморожування не збільшує ризик вроджених захворювань і генетичних аномалій у дітей: вона аналогічна загальному популяційному ризику.

А плюсів в такому сценарії більше:

Народження дітей в більш старшому віці означає більш пильну увагу до сім’ї і, найкраще виховання дітей.

Оскільки жінки з віком часто досягають багатьох особистих і кар’єрних цілей, вони фінансово і соціально незалежні і зазвичай більше зосереджені на своїх сім’ях. А зрілість і впевненість, які часто приходять з віком, призводять до більш позитивному і терплячому вихованню.

Матері старшого віку -жінки-фахівці в своїх областях -зазвичай мають більше фінансових можливостей.

Відкладання материнства може для мами означати більш довге життя і більш розвинений мозок. Значне зниження ризику розвитку деменції і вікових змін – існує позитивний зв’язок між відкладеним материнством і довголіттям.

А ще світ постійно розвивається. Тому більш пізній рік народження має для малюка свої переваги – він побачить і дізнається ще більше дивного і цікавого.

Назад

Вазектомія: суть і чи можливо “скасувати” вазектомію?

Що таке МАР-тест

Наступн.

Залишити коментар

*

code