Доля дітей ЕКЗ

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Доля дітей ЕКЗ

Метод ЕКЗ (екстракорпорального запліднення) почав свій розвиток понад 40 років назад.Первий експеримент по зачаття був здійснений в 1978 році. Безплідність сімейних пар це проблема всього людства, і вона постійно переслідує нас.

Завдяки науковим дослідженням і прогресу в цій області вчених генетиків “дітки в пробірках” зароджені за допомогою такого методу, сприймаються нами вже не щось неприродне.

У сучасному світі метод екстракорпорального запліднення – є основним боротьби з безпліддям. Вчені ведуть статистику результатів своїх досліджень.

У перших дітей з пробірок, вже з’явилися вже свої нащадки. Ми можемо щодо ненав’язливо спостерігати за їхніми долями, аналізувати і давати оцінку їх життєвому шляху.

Для більшості бездітних сімейних пар цей метод до сих пір залишається якимось новим і маловивченим експериментом в лабораторіях генетики. Деяких це лякає через релігійні переконання.

Релігія завжди заперечувала втручання людини в промисел Божий.

Релігійно налаштована група дотримується думки, що якщо людині не судилося мати потомство, значить він несе якусь кару небесну.

Інших лякає неможливість зрозуміти суть методу, в силу своєї некомпетентності або непоінформованість. Інших відштовхує фінансова сторона питання. Вона до речі варто чималі гроші, навіть за західними мірками. Витрати за змістом кріобанку, транспортуванні, і наукові дослідження мають чималі фінансові витрати.

Ось деякі причини які призводять до думки про негативні наслідки втручання генетиків в природу людини. Все це породжує вигадані домисли, плітки і міфи. Що це за міфи?

Сформовані міфи про відміну ЕКЗ дітей

Найпоширеніші і лякають домисли склалися у бажаючих мати потомство це:

 • Зачаті цим способом дітки, згодом не зможуть мати своїх дітей.
 • “Діти з пробірки” мають порушення в своєму фізичному чи розумовому розвитку.
 • При зачатті методом екстракорпорального запліднення у жінки може розвинутися два або більше плоду.
 • Народжені на світло діти на генетичному рівні будуть відрізнятися від своїх прабатьків.

Головне надумане упередження в тому, що діти з пробірки все-таки чим то різняться з дітьми зачатими природним шляхом.

Дехто переконаний, що у дітей, що з’явилися штучно, слабкий імунітет, тому існує схильність до простудних захворювань, порушень в роботі органів травлення, дихання та інші відхилення.

Найбільше міфів про розумовий розвиток. Про те що виникають складності в інтелектуальному і психологічному розвитку. Таким дітям властиві аутизм або гіперактивність.

Надумані страхи витають в середовищі звичайних домогосподарок, не мають під собою ніяких наукових підтверджень. Статистика не вказує відхилень в патологічних результатах у розвитку плоду при зачатті штучним методом.

Щоб розвіяти ці страхи, постараємося популярно розповісти про суть цього питання.

Перед підсаджування ембріона в клітину, він (ембріон) отримує строго необхідну кількість хромосом. І це хромосомний набір такий же як і в природному заплідненні. І це ще не все. Перед самим приміщенням його в клітку цей ембріон діагностується. У клітку вводяться тільки добірні ембріони.

Тепер можна зробити висновок, що всі міфи залишилися міфами.

Страшилками перед невідомою процедурою. Всі відхилення в генетичному або психологічному розвитку плода мають під собою тільки спадкову характерність.

Лабораторна медична діагностика руйнує страхи жінки перед невідомістю.

Передімплантаційне обстеження виключає відхилення від норми розвитку ембріона. Тому діти з’явилися за допомогою методу ЕКЗ ніяк не відрізняються в своїх інтелектуальних і психологічному здібностях від своїх соратників.

Процедура ЕКЗ і її суть

Щоб зрозуміло описати що це таке, ми розповімо Вам про суть такого зачаття.

Природне зачаття, це коли яйцеклітина зливається зі сперматозоїдом батька в матковій трубі, в її найширшій частині. І після цього плодова яйцеклітина поміщається в порожнину матки, це відбувається на сьому або навіть дев’яту добу після запліднення.

Суть процедури ЕКЗ – це обережне втручання в процес зародження нової людини, і воно відбувається поза жіночого організму.

Репродуктологи запліднюють материнську яйцеклітину батьківським сперматозоїдом в лабораторних пробірках.

На першому етапі, лаборант бере пункцію фолікула в жіночому організмі. У ньому розташовується дозріла і готова до запліднення яйцеклітина.

Другим етапом, чоловік донор сперми здає свій матеріал – насінну рідину в банк сперми природним методом, при неможливості хірургічним.

Після цього біоматеріал – з’єднують в одній пробірці.

Спеціальне середовище, попередньо залита в пробірку не дасть загинути сперматозоїдам і яйцеклітин. Ось чому потім кажуть “діти з пробірки”, тому що саме в пробірці запліднюються жіночі клітини і виходять ембріони.

Весь процес займає якийсь, то час, і він майже такий же, як в житті у людей.

Потім отриманий ембріон вміщується в порожнину матки. У таких майже природних умовах підсаджений ембріон, або кілька ембріонів отримують розвиток в жіночому організмі. Майбутній мамі проводять гормональну терапію, щоб плід нормально розвивався.

Жінка після ЕКЗ під наглядом лікарів знаходиться на збереженні. Якщо ембріон прижився, то є надія на природний розвиток вагітності. На перших місяцях вагітності є ризик викидня, тому за вагітною ведеться більш ретельний догляд.

В процесі цього лабораторного з’єднання яйцеклітин і сперматозоїдів, не відбувається жодного втручання на клітинному рівні в генетичний код зародка.

Все протягом процесу запліднення схоже природного зачаття природним шляхом, яке відбувається в фаллопієвих трубах.

На підставі вищесказаного можна зі стовідсотковою гарантією стверджувати, метод екстракорпорального запліднення не впливає на генетику ембріона.

Суть методу – забезпечити зустріч сперматозоїда з яйцеклітиною, яке не відбувається при природному процесі зачаття з якихось причин.

Безплідні діти ЕКЗ ?

Звернемося до статистичних даних. Всі факти задокументовані. Першою людиною, що з’явилися з пробірки стала дівчинка. Це сталося в 1978 році, їй зараз 42 роки і звуть її Ліза Браун.

Ліза Браун

Вона англійка, домоглася відмінної освіти, зробила успішну кар’єру. У неї є свої спадкоємці (народженні природним чином), і вона ніякими відхиленнями не відрізняється від своїх одноплемінників.

У неї все нормально з генетикою, не спостерігається відхилення в здоровому розвитку.

У Радянському союзі в 1986 році з’явилася на світ завдяки лікарям репродуктологів дівчинка.
Її звуть Олена Донцова, і проживає вона в Москві. У неї двоє дітей зачатих нормальним способом.

Олена Донцова

При зверненні до статистики бачимо, що причина безплідності у більшості сімейних пар, придбана. Іншими словами – репродуктивні органи жінки або чоловіки під впливом якихось негативних наслідків втратили свою фертильність. Але народилися то вони з нормальним потенціалом до репродуктивності. Жіночі та чоловічі яйцеклітини і сперматозоїди є носіями генетичної інформації, коду людини. Якщо діти від донора зачаті методом ЕКЗ не матиме своїх дітей, то причина може бути одна – вроджена аномалія на генетичному рівні. Але вона зустрічається дуже рідко. Репродуктологи завжди на підставі аналізів попереджають перед застосуванням методу штучного зачаття, і тоді радять скористатися донорськими яйцеклітинами або спермою.

Однак варто зазначити, що найпоширеніша проблема, через яку сімейні пари не можуть мати дітей і звертаються за допомогою це непрохідність фаллопієвих труб.

Ця патологія називається придбаної і на спадковість не впливає. Малюки, зачаті при такій патології, проблем з фертильністю не мають.

Розглянувши всі можливі і неможливі причини безпліддя? з упевненістю можна сказати, що діти народжені із застосуванням методу, матимуть своїх дітей.

Статистичні факти підтверджують, що на початок 2018 року, в світі народилося більше 5 мільйонів хлопчиків і дівчаток, зароджених в пробірках.

Генетичні відмінності малюків від своїх батьків

Генетичні відмінності малюків від своїх батьків

Відомий вислів – “зри в корінь” підходить для розгляду цієї теми. Якщо Вам зрозумілий сам метод екстракорпорального запліднення і його суть, то Ви повинні розуміти, що на зустрічі присутні рідні представники від тата і мами.

По-науковому це яйцеклітина мами зустрічається зі сперматозоїдами тата, за допомогою лікаря репродуктолога і результатом виходить рідне “дитя в пробірці”. У цьому випадку ніяких генетичних відмінностей бути не повинно в принципі.

Метод ЕКЗ також працює із застосуванням донорського біоматеріалу. Донорські чоловічі сперматозоїди найчастіше фігурують в таких питаннях. Це пов’язано з чоловічим безпліддям, яке найчастіше зустрічається при діагностуванні сімейних пар.

У чоловіка навіть при важких формах безпліддя сперматозоїди зазвичай не залишаються без генетичного набору. Вони можуть втратити рухливість, бути нежиттєздатними, але “живчики” несуть найважливіше – генетичний склад. Він вибирається хірургічним шляхом і вводиться в жіночу яйцеклітину. При такому діагнозі донорська сперма потрібна лише в 1% випадків.

Якщо і це не дає позитивного ефекту, подружжю належить екстракорпоральне запліднення з запозиченням донорського чоловічого сім’я. Що це тягне за собою?

Майбутній син або дочка буде схожий тільки на маму. Цей можливий результат перед плануванням зачаття дуже ретельно обговорюється з майбутніми членами сім’ї. І це зрозуміло т.к схожість на іншого чоловіка – донора, викликають в оточенні сім’ї непристойні плітки.

Якщо сім’я готова до того, що дитя буде рідним по крові тільки матері, і схожий на матір, то приймається рішення до проведення штучного запліднення.

Донор сперми вибирається сімейною парою з банку сперми, за своїми критеріями.

Донором жінці пропонується бути дуже рідко, і тільки в самих крайніх випадках. Причина криється у відсутності яйцеклітин або яєчників. В цьому випадку донорські ооцити зустрічаються зі сперматозоїдами рідного батька. Відповідно спадкоємець на кого схожий?

Бажання мати потомство настільки сильно, що не може зупинити подружжя. Улюблене чадо понад всяких домислів, в кінці кінців ми живемо в цивілізованому світі.

ЕКЗ призводить до многоплодию, це загрожує здоров’ю малюків

ЕКО призводить до многоплодию, це загрожує здоров'ю малюків

Це твердження дійсно має право до обговорення. Факти появи на світ близнюків можна відстежити за статистикою народжуваності дітей в країні.

Це не заперечують і пацієнти клінік, які пройшли таку процедуру, і зараз виховують двійнят або навіть трійнят.

При проведенні лабораторної процедури репродуктологи вибирають з пробірки кілька вдалих ембріонів, і поміщають їх в порожнину матки. Це робиться для 100% результату зачаття за згодою чоловіка і дружини, адже ті очікування майбутнього спадкоємця ні з чим не порівняти.

Сама процедура коштує не маленькі гроші, і негативний результат в цьому випадку “не результат”, а даремно витрачені кошти.

Тому в клініці обов’язково інформують своїх клієнтів про такий можливий результат процедури штучного запліднення. Майбутні батьки, скориставшись новими технологіями генної інженерії повинні бути готовими до появи і турботі відразу декількох спадкоємців. А також бути готовими до важкого перебігу вагітності та пологах. Медичному персоналу клініки потрібно використовувати будь-які можливості полегшення сформованих ситуацій.

Ризик передчасних пологів збільшується на 40% при виношуванні двійні та на 60% при виношуванні трійні.

Передчасні пологи призводять до появи недоношених діток. Малюки народжуються слабенькі і з маленькою вагою.

Діти ЕКО

В цьому випадку хвилюватися не варто, в пологових будинках з такими проблемами стикаються постійно, і дітки “дозрівають” в спеціальних інкубаторах.

<blockquoteвилюватися доводиться коли, з’являється ризик ускладнення в розвитку ембріона.

Якщо один ембріон розвивається за рахунок іншого, з’являється небезпека ускладнень специфічного характеру, що призводять до загибелі ембріонів. Всі перераховані вище ризики супроводжують ЕКЗ вагітну двійнею, а іноді трійнею притаманні вагітної без застосування методу.

Таким чином підведемо підсумок. Ускладнення при багатоплідній вагітності викликаної із застосуванням процедури, такі ж як і при багатоплідній вагітності викликаної природним шляхом.

Щоб уникати таких неприємних моментів лікарям репродуктологам на законодавчому рівні заборонено вводити більше трьох ембріонів.

Наслідки в долі дітей ЕКЗ

Наслідки в долі дітей ЕКО

У світі понад п’ять мільйонів народжених дітей із застосуванням такого методу.
Давайте запитаємо у їхніх тат і мам. Які у Вас діти? Давайте почитаємо відгуки батьків виховують “дітей з пробірки” зараз.

Відгуки такі:

 • Малюки з’явилися на світ з застосування штучного методу випереджають своїх однолітків у своєму зростанні по всім календарним показниками розвитку своїх одногрупників в дитячому садку;
 • ЕКЗ малюки осягають ази говорити швидше, роблять свій перший крок раніше звичайних;
 • ЕКЗ малюки трішки допитливіші і жвавіші.  У своєму дитинстві їх дитяча безпосередність зовсім схожа на інших карапузиків. Вони хочуть багатьох перемог. Вони як всі радіють і переживають, а й частенько вередують. Їх вимоги до життя високі. Правда отримують гарне виховання.

Але одне питання завжди хвилює батьків. І вони не можуть знайти відповідь на нього – чи повідомляти улюбленому чаду про його походження? Це питання виховання, і він дуже індивідуальний.

Останнім часом засобами масової інформації широко висвітлюються факти появи спадкоємців у знаменитостей.

пугачева галкин і діти

Пропонуємо ознайомитися з деякими з них:

 • Актриса — Джулія Робертс;
 • Актриса і співачка Крістіна Орбакайте (Шлюб з Михайлом Земцовим);
 • Примадонна Алла Пугачова – (Шлюб з Максимом Галкіним;
 • Співачка Жанна Фріске – (Шлюб з Дмитром Шепелєвим);
 • Актриса Юлія Джербінова – (Шлюб з Євгеном Дятловим);
 • Провідна Олена Борщева;
 • Співак – Філіп Кіркоров.

Свого часу ці знаменитості для себе зробили вибір, прийняли рішення полюбити улюблене дитя не дивлячись на те що воно з пробірки. Вони публічні люди. І все в їхньому оточенні знають про цей факт, і діти виховуються у них на очах у всіх.

Діти після ЕКЗ здорові, щасливі, успішні.

У висновку хочеться сказати. Якщо чоловік і жінка не дивлячись ні на які упередження, готові до народження довгоочікуваного спадкоємця із застосуванням відомого методу, честь цього і хвала. А якщо такі дітки вже знаходяться в утробі матері, або вчаться ходити, або плавати, давайте не будемо судити їх і обчислювати відмінності їх від їхніх однолітків.

Прийміть і полюбіть їх такими якими вони народилися. Зафіксуйте в своїй пам’яті кожен момент, кожен день проведений спільно, і думайте про те, що життя не нескінченне, дитячий період дорослішання зовсім короткий.

Як і яким стане в майбутньому Ваш нащадок, залежить тільки від Вас, а не від методу його зародження
Подаруйте йому свою любов і терпіння

Назад

10 популярних міфів про донорство сперми

Що таке кріоконсервація?

Наступн.

Залишити коментар

*

code