10 популярних міфів про донорство сперми

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » 10 популярних міфів про донорство сперми

Останнім часом спостерігається досить багато сімейних пар з проблемами в репродуктивної функції. А так же пари, які мають соціальні показники ризику не мати потомство.

Причини можуть бути різні:

  • спадкова схильність, або патології, що призводять до безпліддя;
  • майбутнє лікування онкології методом хіміотерапії, або курсом променевого опромінення;
  • участь жінки в програмі ЕКЗ;
  • зайнятість в радіоактивному або хімічному виробництві;
  • професія з ризиком для життя;
  • планування пізнього батьківства (після 40 років знижується якість статевих клітин);

Тому у них виникає потреба у зверненні до донорам в банк сперми.

Попит на заморожені сперму і яйцеклітину зростає з кожним роком.

Здача і зберігання яйцеклітин, або ооцитів – це вже давно вивчений сучасний метод лікування безпліддя. У чому суть цього методу? Суть в отриманні та швидкої заморозки взятого матеріалу, і зберіганні його в рідкому азоті при температурі -196 ° С.

При такому способі заморозки і зберіганні зупиняються всі біологічні процеси всередині клітин. Репродуктивний матеріал зберігається десятиліттями без зміни своїх біологічних якостей.

Одночасно зростає і кількість пліток навколо цього.

Пропонуємо ознайомитися з найпоширенішими міфами навколо донорства сперми і яйцеклітин, і спростувати їх:

1. “Можуть переплутати яйцеклітини донора або самого донора, і очікуване чадо буде не таким, як я хотіла. У мережі подібні випадки виникали ……”

Перш за все, виключаємо можливість технічної помилки. Зберігання біологічного складу відбувається за багатоступеневою системою захисту. Ступінь захисту залежить від трьох компонентів, які включають в себе: кодовий номер комірки і пробірки, а так же колір пробірки.

Насправді майбутній нащадок має тільки частина вашого генетичного складу. Жіноча клітина об’єднується зі сперматозоїдом батька. Вважати, що син або дочка буде схожа на Вас, не зовсім правильно.

2. “Донорський біоматеріал псується, якщо його довго зберігати”.

Донорський репродуктивний склад піддаються швидкому заморожуванні. Сучасні методи кріоконсервації дозволяють настільки швидко «заморозити» клітини, що в них відбувається зупинка всіх біохімічних процесів. Час для неї просто зупиняється.

Якість від цього не страждає. Доведено часом.

3. “Нащадки донорів близьких родичів при створенні сім’ї можуть отримати генетичні порушення і як результат – питання зі здоров’ям”.

У багатьох країнах цей факт поширення біоматеріалу передбачений законодавством. І обмежується числом 30. Таким чином, донорський матеріал одного індивідуума можуть потрапити до тридцяти різних парах. При повторному бажанні завести ще одного спадкоємця, пара отримає зародковий вміст від іншого індивідуума. Таким чином, братики і сестрички будуть від різних батьків. Не у всіх країнах прописаний цей пунктик в законотворчості.

4. “Учасник програми може потребувати майбутнє дитя собі, попередньо дізнавшись про нього всі подробиці”.

У цьому випадку закон на стороні батьків, які зважилися на це. І про це знають фахівці більшості клінік. Справжній власник не зможе дізнатися про пацієнтів скористалися його репродуктивним матеріалом. Забір сперматозоїдів і їх передача відбувається анонімно.

5. “Часто донорами стають люди вимушено, з занепалих верств населення”.

І знову закон на стороні споживачів. Донор сперми – це люди віком від 18 до 35 років. Здати біоматеріал зможе тільки психічно здорова людина, підтвердивши це довідкою про здоров’я з психоневрологічного диспансеру. В анкетах вказується вік, освіта, професія.

Тому пара при виборі донора може ознайомитися з його службовими характеристиками, виключаючи особисті дані.

6. “У чоловіка немає свого потомства, значить, від його біоматеріалу не вийде завагітніти”.

Відсутність або наявність власних дітей не позначається на результатах зачаття. Коли здається біоматеріал чоловік перевіряється кілька разів на предмет репродуктивності. Буває так, що у сімейної пари є один спадкоємець, а другого народити не виходить.

Репродуктивне здоров’я залежить від наступних факторів: способу життя, спадковості, перенесених захворювань. Забраний матеріал ретельно перевіряється, що б не було холостих статевих зачать.

7. “Донор з корисливих мотивів може приховати свої хвороби, і відправити на аналізи свого подільника”.

Закон на боці споживача. Сперма для аналізу здається тільки за паспортом. Тому обійти закон, не вийде.

8. “У здає біоматеріал не виявляються генетичні хвороби відразу, в майбутньому вони проявляються”.

Теоретично це можливо. Генетичний аналіз не входить до переліку обов’язкових аналізів. В майбутньому це може відбитися на потомстві.

9. “Сперма може бути інфікована, і вірус може проявитися”.

Згідно з вимогами забору та зберігання репродуктивного матеріалу, сперма відразу надходить на карантин. І знаходиться там шість місяців. Після чоловік повторно здає аналізи, на наявність вірусних інфекцій що передаються статевим шляхом: сифіліс, гепатит, ВІЛ. У разі відсутності інфекції, оброблений матеріал передається споживачеві.

10. “Заморожені яйцеклітини і сперматозоїди можуть вплинути на здоров’я потомства”.

Як вже було описано вище, заморозка насінної рідини відбувається стрімко швидко, і лід не може пошкодити яйцеклітини і сперматозоїди. Метод кріоконсервації зупиняє всі біологічні процеси в клітинах. При розморожуванні вони відновлюються, тим самим зберігаючи свої якості репродуктивності. Тому здоров’я потомства від цього не залежить.

Отже ми розвіяли всі міфи про донорство.

Підсумок. Чи відрізняються діти з пробірки від звичайних дітей?

Метод кріоконсервації почав розроблятися майже 50 років тому. За допомогою допоміжної репродуктивної технології (ДРТ) він став набагато досконаліше. А значить безпечніше. За цей час народилося більше трьох мільйонів дітей. І час оцінити їх здоров’я досить. З’ясувалося що діти з пробірки зачаті за допомогою ЕКЗ, не відрізняються від інших дітей.

Ще одним доказом є наступний факт. Діти, народжені за допомогою методу ЕКЗ, вже стали батьками своїх здорових дітей.

Назад

Чи платять за здачу сім’яної рідини?

Доля дітей ЕКЗ

Наступн.

Залишити коментар

*

code