Безпліддя неясного генезу

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » Безпліддя неясного генезу

Цей діагноз ще трактують як нез’ясовне безпліддя неясного генезу (ідіопатичне), і він встановлюється в разі неможливості визначення причинно наслідкової залежності його походження сучасними методами медицини.

Більше тридцяти років тому лікарі діагностували таку безплідність у половини сімейних пар. Нинішні прогресивні технології та методи діагностики в медицині допомогли зменшити кількість таких діагнозів до двадцяти відсотків від загальних випадків.

Подібні діагнози ставляться лікарями гінекологами, при проведенні вторинної комплексної діагностики, якщо так і не змогли виявити ясно виражені фактори безплідності. З впровадженням в діагностичну лабораторію ефективного сучасного обладнання для лапароскопії або гістероскопії, і застосування його при обстеженні пацієнтів, дозволило на сьогоднішньому етапі виявити патології, які були не виявляються ще якихось десять років тому. Одним з таких способів є гістероскопія – інструментальне обстеження порожнини матки. Іншим прогресивним методом оцінки стану здоров’я жінки є лапароскопія, діагностика безпліддя неясного генезу лапароскопією – це малоінвазивне хірургічне втручання. Визначення діагнозу такого безпліддя сьогодні встановлюється не часто. Перед тим як вибрати клініку для проведення лапароскопічної операції, на сайті клініки ознайомтеся з вторинною інформацією, для прийняття більш ясних рішень зі спостереження вторинної вагітності.

Бесплодность невыясненного происхождения определяется, у пациентки

Безплідність нез’ясованого походження визначається, у пацієнтки з:

 • регулярним менструальним циклом, з нормальним проходженням овуляції і виходом яйцеклітини з фолікул;
 • стабільним гормональним фоном;
 • відсутністю антиспермальних тіл;
 • відсутністю патологій в матці, маткових трубах.

У пацієнта:

 • з нормальними результатами аналізу сперми;
 • з негативними аналізами на присутність антиспермальних тіл;

Причины вторичного бесплодия

Якщо комплексне детальне обстеження з проведеної процедурою діагностики лапароскопом (для пацієнток) не дало ніякого відхилення, і подружжя займається сексом без участі будь-яких контрацептивів протягом дванадцяти місяців і більше, а зачаття не здійснюється, така подія визначається і класифікується як безплідність нез’ясованого генезу.

Фактори діагнозу безпліддя неясного генезу у жінок

На прийомі у гінеколога перш, ніж з’ясувати фактори, які впливають на безпліддя неясного генезу чоловіка або дружини, вони удвох відвідують лабораторію для повного обстеження репродуктивних органів.

Після отримання даних обстеження з лабораторії можна діагностувати нез’ясований діагноз пацієнткам, в разі наявності у жінки:

 • нормального гормонального фону;
 • регулярного походження овуляції;
 • відсутність проблем з матковими трубами;
 • відсутності ендометріоїдних процесів;
 • відсутності антиспермальних речовини;
 • відсутність захворювання маткових проходів.

Пацієнтці неможливо діагностувати нез’ясованих патологію з безплідністю до того, як вона не відвідає захід лапароскопії. Тому що причиною може бути приховане захворювання, яке виявляється виключно під час проходження обстеження способом гістероскопії або лапароскопічних досліджень, таким є ендометріоз.

Фактори діагнозу безпліддя неясного генезу у чоловіків

Факторы диагноза бесплодия неясного генеза у мужчин

Діагностування жінок питання тривалий, витратний і емоційний. Тому правильно починати з обстеження її партнера, а раптом причина в ньому. Тоді діагностування та пошук проблеми у жінки можна відкласти.

Здатності до запліднення у чоловіка виражаються в нормальному здоровому процесі життєдіяльності органів репродуктології включаючи гіпоталамус, гіпофіз і яєчка. Розглядаються причини і поточні умови, які можливо привели до безплідності. Оцінюючи чоловіче безпліддя можна назвати основну причину, і зосередитися на його лікуванні. Чоловік відвідує звичайний медичний огляд, на якому вимірюється його зріст і вагу, оцінюється жировий прошарок і м’язова маса, а після проводиться візуальне обстеження статевих органів і грудної клітини.

Особливе вивчення приділяється дефіциту тестостерону, яке проявляється в зменшенні волосяного покриву голови і розміру яєчка.

Проведене обстеження включає:

 • спермограму;
 • дослідження на предмет варикоцеле;
 • дослідження тестостерону, лютеїнізуючого гормону, фолікулостимулюючого гормону і пролактину;
 • аналізи на ЗПП.

Спермограма – один з найпростіших способів визначення здоров’я чоловіка. Вона видає кількісну і якісну складову про сперматозоїди, їх енергійності і формуванні. Вона проводиться в спеціальних клініках або банках сперми, в яких відбираються донори сперми. Наступним етапом обстеження є ультразвукове дослідження органів репродуктології. Якщо це не виявляє будь-яких порушень, то для більшої впевненості в відмінному здоров’я чоловіка проводиться генетичне тестування.

Причини безпліддя неясного генезу

Пацієнти з таким діагностованим генезу можуть володіти хорошим здоров’ям і здатністю до репродуктивного процесу, але завагітніти не виходить і щасливий момент стати матір’ю або батьком не настає. Таких чоловіків і дружин небагато; більшу кількість тих, хто володіє будь-якими проблемами, але їх досліджувати і визначити відразу не виходить. Зачаття, запліднення, вагітність є складними природними процесами життєдіяльності людини, що здаються на вигляд простими і приємними. Але насправді їх успішність призводить до приємного події “завагітніла”, народження нової людини залежить від багатьох факторів.

Які ж обставини гальмують процес зачаття:

 • низький оваріальний резерв;
 • неповне дозрівання ооцита;
 • генетичні патології;
 • дефіцит гормону, необхідного для визрівання ембріона;
 • невиходу яйцеклітини (через неможливість відкритися фолікулу);
 • загибель сперматозоїдів у піхву;
 • неможливість зустрічі сперматозоїда з яйцеклітиною в трубному проході;
 • проблеми з ембріонами (припинення ділення);

Методи подолання ідіопатичного безпліддя

Методы преодоления идиопатического бесплодия

Ідіопатичне або – безпліддя неясного генезу визначається і ставиться лікарями гінекологами у випадках, якщо діагностика пацієнта не змогла визначити фактори не настання вагітності.

Сімейна пара, яка отримала такий діагноз як безпліддя неясного генезу, готова виключити всі методи і способи лікування і зробити нові спроби самостійного вирішення питання. У таких випадках велика увага приділяється вікової категорії. Для молодих сімейних пар, така тактика можливо буде правильною і виявиться навіть дуже результативною. Але необхідно пам’ятати, що кожен рік, що минає знижує ймовірне отримання позитивного результату природних випадків зачаття. Для жінок тридцяти шести років і більше такий варіант вирішення неприємний зовсім, так як з часом у них знижується здатність оваріального резерву і стає слабкішим здатність до репродуктивної функції. Тому перш ніж прийняти тверде рішення і сказати “завагітніла”, знайти материнство, бажано прояснити всю інформацію і отримати показники про запас яйці клітинного вмісту в яєчниках, їх якісний і кількісний склад.

Чим старший вік, дізнатися що Ви вагітні пов’язано з ризиком зачаття дитини з вродженими патологіями в його майбутній розвиток. Тому обрана форма тривалої терапії не актуальна для використання жінкою після 36 років життя.

У лікуванні ідіопатичного безпліддя застосовується:

 • Внутрішньоматкова інсемінація – насіннєвою рідиною безпосередньо в порожнину матки лабораторним способом. Залучення більшої кількості життєздатних сперміков, що збільшують шанс в кілька разів успішне зачаття;
 • Стимуляція суперовуляції – в природному процесі при овуляції з’являється енну кількість яйцеклітин. Застосовуючи стимулюючі гормональні засоби можемо вдруге досягти появи більшої кількості яйцеклітин, збільшивши шанс на позитивний результат без операції;
 • ЕКЗ при безплідді неясного генезу – один з найефективніших способів подолання ідіопатичного безплідного стану. Використовуючи дану методику можна однозначно збільшити ймовірність позитивного результату, так як це дозволяє в лабораторії фахівцями провести відбір і оцінку якості біологічного матеріалу, відібрати найбільш життєздатні ембріони для їх інсемінації під час проведення ЕКЗ, а що залишилися піддати кріоконсервації для інших спроб ЕКЗ.
Назад

Вагітність після тривалого безпліддя

Як вибрати донора яйцеклітини для ЕКЗ?

Наступн.

Залишити коментар

*

code