Підбір донора сперми або ооцитів по резус-фактору

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » Підбір донора сперми або ооцитів по резус-фактору

Дітям від батьків дістається в спадок закономірно визначається число групи крові, її резус-фактор. Відаючи про групу крові батька і матері, можливо обчислити групу крові майбутньої дитини.

У батьків з другою групою ні в яких випадках не з’явиться нащадок з першою групою крові, або четвертої. У малюків батьків у яких кров має приналежність до другого або третього, є можливість урізноманітнити в межах від перших до четвертих факторів.

Один з помітних параметрів крові – називається резус-фактор (Rh). У природі він існує в негативному і позитивному стані. Ця полярність обумовлена ​​присутністю в крові а також не присутністю білка-антигену D на клітинах еритроцитів. Позитивний – значить є антиген на клітинах еритроцитів людської крові. Негативний – відповідно, немає антигену D.

Статистика свідчить про наявність в крові у 75% населення Землі антигену D, який показує плюсовій знак фактора. Перехід від батьків до дитини не залежить від з групи

Резус-фактори батька і матері Можливі варіанти у спадкоємця
Rh мама Rh тато (+) (-)

 

+ 50% 50%
+ 50% 50%
+ + 50% 50%
100% ————–

Резус-фактор донора і реципієнта

Резус-фактор донора и реципиента

Правильний підбір донорських яйцеклітин починають з визначення резусу в майбутньої матері. Якщо він негативний у мами то бажаний вибір донора теж з негативним, в іншому випадку майбутня вагітність може зіткнутися з такою неприємністю як резус-конфлікт. Якщо немовля зароджується в тілі матері буде з позитивним резус-фактором, материнський організм почне виробляти антитіла руйнують еритроцити. Що в свою чергу призведе до непередбачуваних наслідків у розвитку плоду. Можливо навіть до переривання вагітності і народження мертву дитину. У пацієнток з Rh + необмежений підбір донора яйцеклітини по резус фактору, навіть у сімейної пари з позитивним резус фактором є всі шанси появи на світло з негативним. Донорство в будь-якому варіанті є рятівним шансом на зачаття. За інформацією на сайтах клінік репродуктології, підбирати донора можна від вісімнадцяти років.

Фахівці клініки надають повний відбір донорів сперми. Лідирує в списку клінік місто Москва. Де Вам підберуть і можливу стать майбутньої дитини.

жінка Rh-

При підборі донорських сперматозоїдів, для уникнення конфлікту резус-фактора, лікарі рекомендують вибирати донорські клітини, з таким же мінусом.

Підбір донорських ооцитів для матері з негативним резусом, а майбутній батько з позитивним – ризик для розвитку вагітності і дитини існує. Знизити ймовірність резус-конфлікту, можна вибравши донорський матеріал з Rh-

Жінка Rh +

У матері з плюсовим фактором вибір донорів по Rh безмежний: відсутня ймовірність резус-конфлікту. У сімейної пари з позитивними резусами є всі шанси народити малюка з резус мінусами. Питання чи буде схожий колір очей спадкоємця на своїх родичів не суттєвий в цьому випадку.

Спадкування резус-фактора

Наследование резус-фактора

Поява на світ немовляти з негативними показниками резусу у подружжя з позитивними резусами завжди справляє крайнє здивування, в найгірших випадках – сумніви у вірності обох батьків. Які б дива не викидала природа, нічого надприродного в цьому випадку немає. Є науково доведене пояснення такої життєвої делікатної теми.

Що таке резус-фактор? Це ліпопротеїд розташований на поверхні мембран еритроцитів у 75% населення, званими позитивними носіями резусу. У решти населення без наявності ліпопротеїду визначається резус – фактор негативний. Ці визначення стали позначати латинськими літерами Rh зі знаком «+» або «-» відповідно. При дослідженні, правильно, розглядати відразу пару генів.

Плюсовий резус-фактор обзивається як DD або Dd і вибирається домінантним, а мінусовій – dd, рецесивним. У сімейної пари з гетерозиготних резусів (Dd) можлива поява немовляти з позитивним резусом в 75% варіантів і з негативним залишаються 25%.

Пари з: Dd x Dd. Діти: DD, Dd, dd. Гетерозиготність з’являється в процесі зародження конфліктує плода у резус-негативної мами, переходить і зберігається в генах на наступні покоління.

Важливо при плануванні вагітності

Для захисту від потенційних шкідливих впливів, в нашому організмі є алгоритм реагує на такі виклики – імунна відповідь. Якщо шкідливий вплив на нас визначається нашої імунним захистом, і розпізнається як “чужий”, то захист спрацьовує і організм виробляє антитіла, які знешкоджують небезпечний шкідливий чинник.

Якщо жіночий організм має Rh-, а майбутнє немовля Rh +, можливе виникнення клітинної несумісності. В цьому випадку включиться імунітет і дасть відсіч небезпечному вторгненню: тіло жінки почне виробляти антитіла в помсту впровадження білка плода в материнську кров. Результат захисту виражається в анемії плоду.

Підбір донора сперми по резус-фактору

Коли жіноче безпліддя є хронічним діагнозом, і завагітніти природним способом неможливо, і навіть безпорадні сучасні методи репродуктивних технологій, як ЕКЗ і ІКСІ, лікарі – репродуктологи пропонують спосіб застосування донорської яйцеклітини (ооцита).

Це вирішальний етап вибору. У майбутньої матері, яка зважилася на застосування донорських яйцеклітин, завжди з’являється безліч побоювань, страхів. Сумніви в правильному виборі донора, боязнь отримати в спадок букет патологій призводить до методичного підбору донорських яйцеклітин. І починають це з визначення резусу в майбутньої матері. Якщо він негативний у мами то бажаний вибір донора теж з негативним резусом, в іншому випадку майбутня вагітність може зіткнутися з такою неприємністю як резус-конфлікт. Всі батьки хочуть, бачити свого малюка здоровим і життєрадісним, щоб у нього не було “поганих” генів.

Випадки коли жінці може знадобитися донорська яйцеклітина.

Бажання стати матір’ю велике. Мати потомство нормальне бажання кожної щасливої ​​сімейної пари. Деяким пацієнткам для втілення своїх бажань доводиться звертатися в банк сперми щоб вибрати донора. І здійснити підбір донора сперми по резус фактору. Це буває в таких випадках:

  • важких генетичних захворюваннях, що передаються по материнській лінії;
  • дальтонізм, м’язова дистрофія Дюшенна, спадкові Іхтіоз і ін .;
  • багаторазові і невдалі спроби ЕКЗ;
  • Мало реакція яєчника на застосування гормональних стимуляторів;
  • невиділення організмом яйцеклітин: синдром виснаженого яєчника, вроджена аномалія в розвитку, менопаузи, віддалений яєчник;
  • наслідки лікувань онкологічного захворювання.
Назад

Підбір донора сперми і яйцеклітин по групі крові

Аналіз фрагментації ДНК сперматозоїдів

Наступн.

Залишити коментар

*

code