Підбір донора сперми і яйцеклітин по групі крові

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » Підбір донора сперми і яйцеклітин по групі крові

При підборі генетичного матеріалу в клініках репродуктології у пацієнтів з’являється маса питань. Найголовніший з них, це як зробити правильний вибір донора, щоб майбутнє дитя було схоже на батьків і було здоровим. Вони цікавляться у фахівців, який параметр необхідно враховувати при розгляді якісних характеристик запропонованих яйцеклітин. Нижче ми розповімо про основне з усіх параметрів.

Так, можна сказати що, це дуже важливий параметр при виборі замороженої яйцеклітини. Якщо майбутня мати має негативний резус-фактор, донор повинен також вибиратися з колонки негативних показників. У цьому збігу однополярних резусів виключається в значній мірі ризик конфліктів резус-факторів. Резус – конфлікт представляє велику небезпеку під час протікання вагітності. В інших залишилися поєднаннях резус-факторів пропонованого матеріалу не має особливих побоювань для майбутнього періоду протікання вагітності. Багато пацієнтів клінік помиляються в питанні підбору, і припускають, що донор і реципієнт повинні мати однакові полярності резус-фактора.

На консультації з репродуктологами з’ясовується, що при змішуванні однієї групи у батька з іншого у матері, показники майбутньої дитини визначається за закономірною послідовності. Якщо батьки переживають, що у майбутнього дитя можуть виникнути питання в його правильному зачаття, то можна вибрати по аналізах в певній закономірності зазначеної в цій таблиці. Фахівці в цьому випадку дають зрозуміти пацієнтам клініки, що знижується число претендентів на передбачувану кандидатуру здати свою спрему. Оцінка ймовірності того, що майбутній нащадок поставить делікатне питання про своє походження, дуже мала.

Спадкування групи крові

Наследование группы крови

Дітям від їх тат і мам дістається в спадок закономірно обумовлена ​​група, і її резус-фактор. Відаючи про результати аналізів батька і матері, можливо обчислити показники майбутньої дитини.

У батьків з другим резусом ні в яких випадках не з’явиться нащадок з першим, або четвертим. У малюків, батьки яких має приналежність до другого або третього фактору, є можливість урізноманітнити в межах від перших до четверте факторів.

Один з помітних параметрів – називається резус-фактор (Rh). У природі він існує в негативному і позитивному стані. Ця полярність обумовлена ​​присутністю в крові а також не присутністю білка-антигену D на клітинах еритроцитів. Позитивний – значить є антиген на клітинах еритроцитів. Негативний – відповідно, немає антигену D.

Статистика свідчить про наявність у 75% населення Землі антигену D, який показує позитивний фактор. Спадкування не залежить від успадкування характеристик крові.

Резус-фактор батька і матері

Резус-фактор малюка

Rh мама

Rh тато

(+)

(-)

+

50%

50%

+

50%

50%

+

50%

50%

100%

Навіщо підбирати групу крові донора?

Багато сімейних пар заглядаючи в майбутнє при виборі з’ясовують для себе дуже важливе питання. Яка буде у їх нащадка? Адже якщо дорослий дитина задасть татові чи мамі делікатне питання про своє походження можуть виникнути труднощі при відповіді на нього. Тому такий необхідний питання вибору генетичного матеріалу стає наріжним каменем в сімейних відносинах. В клініку або банк сперми звертаються сімейні пари, які хочуть зберегти цей інтимний і табуйований питання в таємниці. Таким чином відповідність батьківської і донорської, переходить в основну умову при підборі. Генетики дають зрозуміти майбутнім батькам, що варіантів крові майбутньої дитини певну кількість, і безпосередньо залежить від його батьків.

Група крові донора ооцитів

Группа крови донора ооцитов

Ооцити що зберігаються в кріобанку мають повну характеристику про свого господаря. Дані про нього записуються під час оформлення та прийому генетичного матеріалу. Резус-фактор здав в кріобанк генетичний матеріал, зберігається в його особистих даних, і є одним із значущих параметрів, що впливає на успішне застосування гамети в майбутньому процесі штучного зачаття. Від групи господаря яйцеклітини залежить, до якої буде належати майбутнє немовля. Відповідно саме цей вибір клієнтів кріобанку, буде затребуваний при виборі ооцитів.

Якщо розглядати цю процедуру підбору очима донора, то виглядає це не складно. Резус фактор взагалі не має ніякого значення. Донором в роботі з ооцитами є жінка. Після прийому яйцеклітин ооцитів вони заморожуються і зберігаються в пробірках кріобанку, при низьких температурах і заздалегідь закладений відрізок часу. Особисті дані про жінку співпрацювала з кріобанку фіксуються у відповідній базі даних клініки репродуктології або кріобанку. Ці дані про особу публікуються на сторінках сайту кріобанку і пропонуються потенційним батькам для ознайомлення і вибору. Фінансова винагорода цього донора не залежить від його резус-фактора, а безпосередньо залежить від кількості і якості зданого генетичного матеріалу.

Якщо бачити цю ситуацію з боку клієнтів, то тут є про що подумати. Фахівці клініки інформують про можливе успадкування дитиною конкретного резус фактора. Якщо у батьків, вона належить до першої або другої, а нащадок зароджується з третьої, то вже у дорослої дитини можуть з’явитися сумніви про своє походження. Багато сімейних пар не табуюють цей факт зачаття з пробірки, і не роблять з цього проблему. Вони заздалегідь готують малюка до сприйняття теми про його походження. Бувають окремі випадки коли така делікатна ситуація постає причиною сімейного конфлікту.

Підбір донора яйцеклітини по групі крові

Резус фактор є одним з важливих аспектів при підборі яйцеклітини. Наприклад, безплідна пацієнтка має негативний показник, відповідно вибір бажано робити теж такий же. Знижується можливість отримання резус-конфлікту, що впливає негативно на розвиток плода. Якщо жінка пацієнтка клініки має позитивний резус-фактор, то вибір можна робити з усіх наявних пропозицій. При позитивному резус фактор вибір не має принципового значення в процесі зачаття і перебігу вагітності.

У генетиці сформована спеціальна таблиця, яка чітко показує можливі комбінації крові майбутніх тат і мам, і можливі похідні результати резус – фактора майбутньої дитини.

Підбір донора по групі крові для подружніх пар

При виборі донора сперми не обов’язково дотримуватися жорстких обмежень в параметрах групи крові. Можна не обмежуватися виключно резус-фактором чоловіка.

Можна врахувати комбінації поєднання груп матері і батька майбутньої дитини і зробити вибір з аналогічними можливими результатами. Наприклад, якщо у матері четверта, а у батька друга, то розумно буде вибрати з другої, третьої і четвертої.

Якщо у двох подружжя третя, бажано доглядати кандидатів з першої і третьої.

При виборі донорів яйцеклітин також не обов’язково обмежуватися резус фактором крові донора жінки. При підборі ооцитів робиться вибір на всіх можливих варіантів обох подружжя.

Подбор донора по группе крови для женщин без партнера

Якщо у Вас немає партнера, то підбір донора сперми по групі крові не є для Вас пріоритетним. У цьому прикладі параметр не важливий. На процес зачаття і протягом вагітності характеристика крові не несе ніякого впливу.

Вибирати донора, або його генетичний матеріал можливо звертаючи увагу на інші критерії вибору: його національну приналежність, фізіогноміку, соціальний стан чи психологічний типаж людини.

Малюки, що з’явилися на світ за допомогою ЕКЗ із застосуванням донорської яйцеклітини або сперматозоїдів, зовсім не відрізняються від своїх однолітків, зачатих природним чином.

Підібрати колір очей, волосся і шкіри в результаті донорства, має шанс.

Україна може стати лідером за кількістю клінік репродуктивної технології. Ви можете зробити відбір фахівців в таких установах, на їхню класифікації, багатьох років досвіду роботи в них. Будь-яка інформація і статті публікуються на сторінках сайту цих клінік.

Назад

Чи можна робити ЕКЗ при ендометріозі?

Підбір донора сперми або ооцитів по резус-фактору

Наступн.

Залишити коментар

*

code