Донорство сперми: протипоказання

| |

Главная страница » Статті » Для чоловіків » Донорство сперми: протипоказання

У багатьох випадках безпліддя або інших проблем з фертильністю, що роблять зачаття природним шляхом скрутним або неможливим, інсемінація за допомогою донорського біологічного матеріалу дає шанс на успішне народження бажаної дитини. Але у програм донорства репродуктивного матеріалу є вимоги, які підходять не всім.

Що таке донорство сперми

Донорство сперми: протипоказання

Донорство сперми включає надання здоровим чоловіком власних сперматозоїдів потрібної якості в банк сперми або клініку репродуктивного здоров’я з метою штучного запліднення жінки, яка не є його сексуальним партнером.

Донорство статевих клітин відбувається на умовах анонімності після перевірки стану здоров’я в ході медичного обстеження та укладення юридичного договору з кріобанку (банком донорської сперми) або репродуктивною клінікою.

Донори сперми зобов’язані регулярно здавати зразки в обумовлені контрактом терміни, вести здоровий спосіб життя, виключити наркотики і алкоголь, регулярно проходити аналізи на інфекції і т.д. У тому випадку, якщо вимоги дотримуються і сперматозоїди проходять перевірку на якість і приймаються для заморозки в кріобанк, донори отримують грошову винагороду за здану порцію.

Але для кандидатів на донорство сперми є ряд умов, які їм необхідно дотримати, перш ніж банк сперми або клініка репродуктивної медицини приймуть їх як повноправних донорів статевих клітин.

Донорство сперми – для кого і навіщо потрібно

Репродуктивні програми по зачаття дитини за допомогою запліднення донорськими сперматозоїдами можуть стати вирішенням проблеми для декількох груп людей:

 • Самотні жінки, які не мають партнера чоловіки,
 • Пари, де партнер-чоловік має проблеми в еякуляті з виробництвом, наявністю або рухливістю сперматозоїдів (азооспермія, олігоспермія, некрозооспермія і інші діагнози, які роблять природне зачаття неможливим),
 • Наявність генетичних успадкованих захворювань з високим ризиком передачі їх дитині від батька,
 • Чоловіки, яким можуть знадобитися резервні зразки для складних випадків безпліддя за чоловічим фактору, в зв’язку з лікуванням новоутворень методами хіміотерапії, опромінення і т.д.

Також потенційні батьки, які бажають отримати для інсемінації статеві клітини з кріобанку, повинні бути згодні з умовами анонімності і конфіденційності:

 • Інформація, за якою можна дізнатися донора в реальності для них недоступна. З каталогу донорів можна дізнатися зріст і вагу, колір волосся і очей, національність, освіту або навіть хобі, подивитися на дитячі фото постачальника матеріалу для зачаття. Але не фото в дорослому віці, адреса чи інші особисті відомості.
 • Захист персональних даних клієнтів банку включає анонімність батьків майбутньої дитини для настільки ж анонімного донора. Який не зможе дізнатися їх місце проживання, побачити дитину, впливати на його життя якимось чином або претендувати на законні права, які залишаються за батьками, які виховують дитину.

Згода на дотримання повної анонімності дуже важлива, тому що дає гарантії юридичної безпеки для всіх сторін угоди. Якщо така стратегія з якихось причин не підходить, варто обговорити з консультантами кріобанку всі подробиці договору про покупку донорських статевих клітин.

Донор сперматозоїдів – хто ним може стати

Почему важен приём у андролога?

Стати донором сперми можна стати далеко не всім охочим чоловікам – банк сперми схвалює лише 5-6% поданих заявок. Щоб стати учасником програми по здачі сперми для кріобанку (банку або центру здачі донорської сперми) або клініки репродуктивної медицини, чоловік повинен відповідати багатьом критеріям і вимогам.

Кріобанк розглядає кандидатури чоловіків без обмеження національності і походження в якості донорів.

Кандидат має право подати заявку для початку процесу перевірки на можливість донорства через форму на сайті он-лайн або особисто на консультації, якщо він відповідає наступним початковим критеріям.

 • Повнолітній вік – від 18 до 39, максимум 45 років, зріст не менше 170-175 см.
 • Має час і можливість взяти участь в програмі мінімум на один рік (перебувати в присутності без порушення графіка здачі зразків). Тобто може відвідувати банк здачі донорських сперматозоїдів не рідше одного разу в тиждень в робочий час.
 • Має закінчену середню освіту.
 • Має легальне громадянство і відсутність проблем з законом (немає судимостей).
 • Немає хронічних проблем зі здоров’ям, захворювань в гострій формі, ІПСШ і т.д.
 • Може надати вичерпну медичну інформацію про обох сторонах (з боку батька або матері) біологічної сім’ї на 3 покоління – немає спадкових фізичних і психічних захворювань.
 • Вища освіта або перспектива його отримання буде перевагою для кандидата.

Наступні умови стосуються подробиць належного стану здоров’я і виявляються лікарем на обстеженні (оплачує банк сперми або клініка, з якою планується укладати контракт про донорство).

Які вимоги існують до донора сперми

донор-спермы

Потенційний донор репродуктивного матеріалу зобов’язаний пройти повне медичне обстеження, включаючи консультацію лікаря – фахівця: уролога-андролога, репродуктолога. Огляд також включає перевірку колірного зору. А також скласти діагностичні тести, що підтверджують критерії повного здоров’я.

Дуже важливо хороший стан здоров’я донора сперми – умова, яке аналізи підтверджують. Для схвалення кандидатури і включення в каталог донорів банку необхідно здавати:

 • Дослідження крові на інфекції, особливо ІПСШ, ВІЛ, гепатити, герпес, інфекційний мононуклеоз та ін.
 • Спермограма, що підтверджує високу якість насінної рідини, тест визначає необхідну кількість сперматозоїдів, їх життєздатність, рухливість і морфологію, Перший зразок – тестовий, він береться тільки для аналізу, його не використовують для осіменіння. Навіть якщо кандидат буде прийнятий, початковий тестовий зразок насінної рідини не оплачується.
 • Кріотест, який показує, наскільки добре статеві клітини переносять кріозаморозку і чи не відбулися втрачу життєздатності після розморожування,
 • Генетичні тести для виявлення потенційно успадкованих патологій, які можуть передатися дитині.

Кандидат схвалюється лише після успішного проходження всього переліку тестів, коли аналізи донора сперми прийняті. Витрати на обстеження бере на себе кріобанк (банк сперми і репродуктивного матеріалу) або клініка, для обстеження, щоб здати сперму, діагностика безкоштовна.

Початкові зразки донорської сперми заморожуються на шість місяців. Якщо після розморожування не відбувається виявлення прихованих інфекцій і життєздатність клітин висока, донор схвалений для включення в каталог і довгострокового співробітництва – здавати сперму не рідше 1 разу на тиждень, в ідеалі від 6 до 10 зразків на місяць. Щоб якість біоматеріалу було максимально хорошим, потрібно утримуватися від статевих контактів протягом 2-3 днів до здачі.

Фактичний процес донорства сперми відбувається в приміщенні кріобанку або репродуктивної клініки (не вдома). Чоловікові надається окрема кімната, де він після мастурбації збирає зразок в стерильний контейнер. Потім заморожують за допомогою рідкого азоту. При необхідності розморожують і використовують для штучного запліднення.

Кому не вийде стати донором сперматозоїдів

Противопоказания к ЭКО у женщин

Процес здачі статевих клітин для чоловіків абсолютно безпечний. Але певні протипоказання до нього є. Банк не може приймати кандидатів на донорство, які:

 • були хоча б колись інфіковані ВІЛ, гепатитом B або C, сифіліс, генітальний герпес, загостреними кондиломами і деякими іншими захворюваннями,
 • мають спадкові, що передаються дітям, патології (серповидна клітинна анемія, діабет, ревматоїдний артрит)
 • знаходження на обліку у психіатра, нарколога або випадки прийому внутрішньовенних наркотиків, навіть епізодичні.
 • мали проблеми з законом (судимість).

Що змінюється в житті донора сперми

Якщо чоловік розглядає для себе можливість донорства сперми, то він повинен бути готовий до певної відповідальності і довгострокових наслідків цього рішення морально і фізично і обдумати всі аспекти, перш ніж подавати заявку в кріобанк (банк здачі донорських сперматозоїдів і зберігання їх в заморожуванні).

Донор повинен підтримувати своє здоров’я, обмежити деякі речі, відмовитися від алкоголю і наркотиків, виключити можливість зараження ІПСШ, дотримуватися режиму здачі зразків. Потрібно мати можливість регулярно з’являтися в банк сперми для рутинних аналізів і здачі порції біоматеріалу.

Здаючи репродуктивні клітини, чоловік біологічно стає батьком одного або декількох дітей, які будуть зачаті від них. Донор в залежності від умов свого контракту може або ніколи не зустріти цих дітей в життя або тільки після їх повноліття, але не раніше, якщо ця дитина виявить бажання зустрітися якось зі своїм біологічним предком.

Все це слід добре продумати, перш ніж приступити до процесу вступу в донорство сперми. Важливо повністю усвідомлювати можливі юридичні питання, їх потрібно детально обговорити з представниками банку донорської сперми перед підписанням контракту.

Назад

Які існують донорські програми?

Чи можна завагітніти під час клімаксу?

Наступн.

Залишити коментар

*

code