Як здають донорську сперму?

| |

Главная страница » Статті » Для чоловіків » Як здають донорську сперму?

Донорство репродуктивного матеріалу допомагає реалізувати мрію про дітей тим, хто не може вирішити цю проблему самотужки.

Під донорством сперми мається на увазі процедура з надання здоровим чоловіком власних здорових сперматозоїдів для збереження в спеціальних кріобанках:

банках сперми;

клінік репродуктивного здоров’я.

Мета донорства – подальше штучне запліднення яйцеклітин жінок, які не є сексуальним партнером донора, щоб допомогти іншій парі або жінці без партнера завагітніти і народити дитину.

Підготовка та обстеження

Існує ряд вимог, які необхідно виконати донору, перш ніж здати сперму, а спермобанку або клініка репродуктивної медицини візьмуть його біоматеріал.

Ці установи ретельно перевіряють здоров’я претендентів. Лише 5-10% всіх чоловіків-кандидатів, які подають заявку на донорство сперми, відповідають критеріям і реально можуть стати донором.

Чи не підходять чоловіки:

 • мають в сімейному анамнезі певні захворювання (муковісцидоз, серповидноклітинна анемія, гемофілія, ревматоїдний артрит, гепатит, ЗПСШ і т. Д.);
 • мають психоневрологічні захворювання;
 • вживають алкоголь і наркотики;
 • старше 40 років.

Кандидати, які бажають стати донором сперми, повинні пройти ретельний відбір, перш ніж вони будуть допущені здати біоматеріал.

Скринінг донорів включає:

 • попереднє анкетування зі збором докладних відомостей про спосіб життя, сексуальну поведінку, причини участі в програмі донорів сперми і великий сімейний (що охоплює три покоління) і особистий – медичний і репродуктивний – анамнез, часто просять надати одну дитячу фотографію донора для полегшення вибору потенційними батьками відповідного варіанту зовнішності;
 • фізичне обстеження у лікаря;
 • аналіз крові (загальний клінічний, біохімія, на групи крові і резус-фактор), перевірка на інфекційні захворювання, такі як ВІЛ, гепатит B і C і ін;
 • аналіз зразків еякуляту: на якість насінної рідини, кількість сперматозоїдів (не менше 70 мільйонів / мл), їх рухливість (не менше 70%) і нормальну морфологію, тобто зовнішній вигляд (не менше 60%), спермограмму здають два рази, через 14 днів, повторюючи перед кожною здачею біоматеріалу заново;
 • генетичний аналіз на носійство спадкових патологій.

Якість статевих клітин донорської сперми повинно бути вище середнього, тому що в процесах заморожування і відтавання кілька гамет гине або втрачає рухливість

Вік є важливим критерієм, хоча різні клініки репродуктивного здоров’я мають варіативну політику щодо кваліфікації донорів сперми, майже всі вимагають віковий критерій молодше 35-40 років.

В середньому, після цього рубежу рухливість і кількість сперматозоїдів знижені, що знижує ймовірність зачаття.

Мінімальний вік, щоб здати статеві клітини, зазвичай становить 19 – 20 років.

Також звертається увага на загальний зовнішній вигляд донора, переважні: зростання вище середнього і гармонійна статура і риси обличчя.

Процес перевірки займає від 8 тижнів до 6 місяців в залежності від клініки або банку сперми, в який звертається чоловік.

Безпосередня підготовка, якщо кандидат отримав схвалення на донорство сперми, включає:

 • Утримання від еякуляції як мінімум 3-4 дні, це включає як секс, так і мастурбацію.
 • Щоб уберегти сперматозоїди від гіпертермічного пошкодження (температура, нормальна для їх дозрівання на пару градусів нижче нормальної температури тіла) потрібно уникати відвідування лазні і сауни і не приймати гарячі ванни за три дні до дати здачі матеріалу.
 • Не можна приймати алкоголь і ліки за тиждень до призначеної дати.
 • І варто вести максимально здоровий спосіб життя і бути в хорошій формі.

Процес здачі сперми

Процес складання донорської сперми, досить простий, підготовка до нього набагато складніше. Матеріал отримують за допомогою мастурбації в окремому відокремленому приміщенні, для полегшення процесу там є порнографічні матеріали збудливого характеру.

Для контролю якості одержуваного біоматеріалу потрібно дотримуватися правил:

 • не можна використовувати при мастурбації мастила або слину, це погіршує властивості сперми і її придатність;
 • збирати насінну рідину потрібно на самоті без допомоги кого-небудь – не можна зібрати еякулят, займаючись сексом з партнеркою, так як слизові виділення піхви пошкоджують сперматозоїди і роблять їх непридатними для кріоконсервації;
 • збирати еякулят потрібно строго тільки в наданому приміщенні клініки (банку клітин) і в виданий стерильний контейнер, не можна принести зібраний будинку матеріал, тому що тільки співробітники медустанови можуть проконтролювати, що матеріал був зданий саме перевіреним донором і так як треба.

Також донор не може запобігти загибелі сперматозоїдів під час транспортування в кріобанк (поза жіночих статевих шляхів термін їх життя недовгий)

Зібраний в стерильний контейнер зразок після здачі промивають, відділяють сперматозоїди, змішують з розчином кріоконсервацій, поділяють на порції, запечатують в спеціальні ємності і заморожують рідким азотом.

Заморожену сперму зберігають при -196 ° С. При необхідності зразок розморожують і використовують для штучного запліднення.

Навіщо сперму відправляють на карантин?

Після початкового скринінгу на ЗПСШ зразки насіннєвого матеріалу поміщаються в карантин і зазвичай заморожуються на 6 місяців.

Потім заморожений зразок сперми перед використанням розморожують і знову тестують, щоб гарантувати безпеку від патогенів. Безпека понад усе, тому потрібно переконатися, що немає шансів передати захворювання, що не було виявлено при перших тестах.

Як часто можна здавати сперму?

Як часто можна здавати сперму?

Одиничне донорство не береться, клініки лікування безпліддя і репродуктивні банки зацікавлені в відповідальних обов’язкових клієнтів, яким клініки надають безкоштовне обстеження стану здоров’я перед донорством.

Тому, щоб стати донором, укладається договір мінімум на 1 рік. При середній частоті відвідувань від 2 разів на тиждень або щотижня до 1 раз в два тижні.

Обов’язково слід дотримуватися вищеописані умови і правила підготовки до здачі репродуктивного матеріалу, проходити обстеження. Якщо у донора виникають питання, їх потрібно ставити лікарям.

Дотримання графіка означає можливість відстежувати і порівнювати зразки сперми на предмет якості та відсіювання невідповідних

Як використовують донорську сперму?

Більшість одержувачів чоловічих статевих клітин від донорів в репродуктивних банках або клініках – пари, які страждають від чоловічого безпліддя або самотні жінки.

Після того, як було визначено відповідний за всіма критеріями донорський зразок, він витягується з кріобанку і розморожується в лабораторії з використанням спеціальних розчинів для підвищення життєздатності.

Використовувати донорську сперму можна для:

 • внутрішньопіхвенної інсемінації ЗДІ – сперма вводиться в піхву за допомогою спеціального шприца (ця процедура не вимагає умов клініки, жінка може зробити це вдома самостійно);
 • внутрішньоматкової інсемінації ВМІ – сперма вводиться в порожнину матки за допомогою катетера. Проводиться виключно в клінічних умовах, має більшу ефективність, ніж ЗДІ;
 • екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ або ІКСІ інтрацитоплазматична ін’єкція обраного сперматозоїда в яйцеклітину) – з яєчника жінки витягується дозріла яйцеклітина, яка запліднюється в умовах лабораторії донорським сперматозоїдом. На 3-5 день ембріон може бути поміщений в матку або консервованими.

Коли показано використання донорських статевих клітин?

Неможливість пари мати дитини може бути обумовлена ​​різними причинами, донорська сперма найчастіше використовується, коли:

 • генетичне захворювання чоловіка, яке може бути передано потомству;
 • чоловіче безпліддя;
 • імунологічні порушення у чоловіка;
 • азооспермія або олигоспермія;
 • повторні спроби ЕКЗ спермою партнера були безуспішними при репродуктивному благополуччя жінки;
 • самотня жінка хоче зачати дитину;
 • одностатева жіноча пара хоче зачати дитину.
Назад

Оваріальний резерв. Його зниження (ЗОР), фактори, симптоми, лікування, проблеми з вагітністю

Як роблять біопсію яєчок у чоловіків

Наступн.

Залишити коментар

*

code