Скільки можуть зберігатися заморожені ембріони?

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » Скільки можуть зберігатися заморожені ембріони?

Кріоконсервація і зберігання заморожених ембріонів шість місяців – це методологія їх заощадження, які застосовуються в практиці штучного зачаття. Технологія яка дозволяє ембріонам зберігатися на позначці гранично маленькому температурному кордоні, не змінюючи свої якості і властивості, які будуть використані в заплідненні. Заморожують чи ембріони при ЕКЗ? Так, момент настання вагітності після екстракорпорального запліднення, це ті чинники, які являють одна умова, перед зачаттям. Підготовка.

У виконання процедури штучне запліднення застосовують два або три плоди, які мають стійкі здатності до імплантації в жіночий організм. Решта живі клітини передають в подальшу кріоконсервацію. Технікою в основі її лежить принцип швидкого охолодження рідким азотом. Температура якого як відомо -196 градусів за Цельсієм. У цих технологічних межах гальмується природний хід всіх життєвих процесів. Кріоконсервація клітин і подальше їх збереження протягом 180 днів можна робити на різних стадіях: від зиготи до бластоцисти.

Причини для кріоконсервації ембріонів

Причины для криоконсервации эмбрионов

Головним показником для кріоконсервації значиться можливість збільшити шанс знайти вагітність при виконанні методу ЕКЗ. Вона дає надію в збереженні на якийсь час живих генетичних продуктів. Це не відноситься до використання живих живчиків. Консервація і збереження їх протягом шести місяців дозволяє провести повторну спробу зачати дитину, протягом 180 днів, якщо попередні інсемінації були безрезультатні. Або поміщений в матку ембріон з якихось параметрах не зіграв свою роль, і зачаття не відбулося. Для наступної спроби, пацієнтці не треба буде робити пункцію яєчника або проведення підготовчих заходів, як викликати суперовуляцію. Для проведення повторної процедури в новому циклі вона приходить на ЕКЗ з уже готовим матеріалом. Відповідно і ціна проведення повторного протоколу ЕКЗ буде нижче.

До широко відомих причин для кріоконсервації служать:

 • збільшена можливість появи у пацієнтки синдрому гіперстимуляції яєчника, і як наслідок перетікання цієї патології в важку стадію;
 • погана приживлюваність в матковій трубі, зрозуміле поганий слизової, різні пухлини на слизової матки, порушення в кровообігу оболонки труби;
 • вузький канал шийки, сильно ускладнює імплементацію;
 • нерівномірні менструальні цикли (при використанні біоматеріалу донора сперми).

Методики кріоконсервації ембріонів

особенности криоконсервации эмбрионов

Програма ЕКЗ, в протоколі може використовувати попередньо зберігається матеріал в банку сперми. Ці ембріони за своїм якісним складом схожі на нормальні. Методологія консервації ніяк не впливає на їх природний якісний склад.

Спосіб консервації кріо – високоточний і технологічний етап, що дозволяє отримати генетичний продукт в ході переробки спеціальними кріопротекторами . Потім заморожені яйцеклітини виставляють в контейнери. В якому їх налічується не менше трьох шт. Потім їх запечатують, маркують і супроводжують на кріоконсервації.

У репродуктології добре показали себе два способи заморозки:

повільне;

надшвидке;

Відмітна сторона цих способів полягає в застосуванні різного за своїм складом кріопротектор. При заморожуванні 1 шляхом, кріопротектор вибирається сахароза, гліцерин або пропіленгліколь. У разі повільної передбачається плавне зниження градуса заморозки в продовженні заданого тимчасового інтервалу. Технологічна температура виставляється температурним реле, а контроль здійснюється за комп’ютерним інтерфейсом. Для запобігання пошкодження стінок в разі консервації, його попередньо зневоднюють. Після проведення цих дій всередині нього не кристалізуються кристали.

Миттєва заморозка більш технологічний сучасний процес. Його застосовують з кріопротекторами складного складу. І як наслідок цього, швидка заморозка вберігає його від утворення в ньому кристалів, здатних до кріоушкоджень. Миттєва заморозка ембріона починається з приміщення його на 120 секунд у флакон зі складним кріопротектор. Потім їх переміщують в спеціальний контейнер і закривають в камеру для кріозаморозці.

Такий метод консервації характеризується невеликою кількістю пошкоджень в самому зародку. З таким методом консервації при проведенні цієї досить складної процедури гине близько 13% біологічного матеріалу. При застосуванні повільної заморозки гине до 63% клітин. Ембріони, після проходження такої процедури зберігаються протягом шести місяців. Далі технологічно цей період зберігання можна продовжити за рішенням власників генетичного матеріалу.

Зберігання ембріонів, яйцеклітин і сперми

Хранение эмбрионов, яйцеклеток и спермы

Зберігання кріоконсервованих ембріонів для повторного Протоколу процедури ЕКЗ на увазі отримання додаткової кількості запліднених клітин. Використовують в одній спробі запліднення максимум два. Гарантії в 100% успіху саме цієї спроби немає. Буде потрібно ще кілька спроб, щоб досягти потрібного результату. Тому для наступних спроб повинен бути генетичний матеріал. І щоб він був і дав можливість провести ще одну інсемінацію, ембріони взяті з першим протоколом рекомендовано заморожувати і зберігати мінімум шість місяців.

Якщо перша спроба дала результат, то вони не знадобляться своїм господарям в найближчі два – три роки. За рішенням родини їх можна залишити на зберігання і скористатися ними в майбутньому, якщо пара планує появу на світ ще одного спадкоємця. Бувають прецеденти, коли окремі сімейні пари сприймають ембріони як своїх дітей. Тому знущання над їхніми чадами кріоконсервації ідентифікується як варварство, за своїми ідейним міркуваннями.

Генетики і фахівці репродуктологи в кріобанку закликають проводити заморозку:

 • пацієнтка є учасником теми сурогатної матері;
 • прояв у майбутньої мами генетичних відхилень, інший захворюваності, майбутнього хірургічного втручання. Яке знизило б шанси на успішне запліднення.

Процедура кріоконсервації ділиться на кілька кроків.

З решти ембріонів після проведення першого протоколу ЕКЗ, їх сортують і вибирають самі здорові. На певному обраному фахівцями термін існування. За технологією вони заморожуються в стадіях зиготи (з 2, 4 або 8 клітинами) або бластоцисти.

На початку заморозки з нього виморожують рідину. Ця вода небезпечна своєю здатністю утворити кристали, які можуть зашкодити плоду всередині, і сформувати небажані для плоду солі. Їх попередньо перед заморожуванням опускають в хімічний склад на 6-11 хвилин. Після їх переміщують в проникаючий кріопротектор. Кінцем такого хімічного процесу дегідратації є стиснення ембріона, а потім кріопротектор заміщає рідина і розширює його знову. Після завершення такого складного технологічного процесу він підлягає кріоконсервації.

Ембріони поміщають в полімерний або скляний стаканчик, охолодивши і його, і після цього їх перекладають в контейнери. У стаканчику налічується до 4 штук. Враховують і те, яка кількість їх заплановано розконсервувати застосувати в нових спробах.

Контейнери занурюють в танки з рідким азотом – під назвою судини Дьюара. Температурний режим в такому сховищі підтримується на позначці -196С.

Терміни заощадження ембріонів технологічно не обмежені. В одному кріобанку відомий випадок вдалої інсемінації та успішного перебігу вагітності через ціле десятиліття кріоконсервації.

Кріоконсервація яйцеклітин

Зберегти фертильність жінки допоможе кріоконсервація яйцеклітин (ооцитів). Приводом для її застосування є причини як медичного, так соціального характеру. Розглянемо їх:

 • Процедура заощадження життєздатного ооцита у онкохворої жінки вимагає правильної оцінки в перспективі на майбутнє. Адже хіміотерапія або променева програма опромінення організму, може кардинально змінити майбутнє життя матері і її здатності до запліднення.
 • Захворювання жінки ендометріоз, який може привести до дисфункції яєчника.
 • Можливість скористатися своїми яйцеклітинами при проведенні процедури ЕКЗ.
 • Відкладена вагітність.
 • Досяжність зачати і народити дитину із застосуванням донорської сперми. Це для незаміжніх жінок вирішальних стати матір’ю.

У процесі її зберігання, заморожений ембріон не втрачають свою життєздатність. Ризик пошкодити ооцит можливий тільки на стадії підготовки до заморожування або розморожування. При моментальної заморожування, вітрифікації, виживаність ооцитів досягає 97%. У випадках повільної заморозки виживають не більше 50% ооцитів.

Зберігати заморожені ембріони, генетичний біоматеріал , можна скільки завгодно довго при заданій температурі. Іноді ці терміни варіюються від місяця до цілого десятиліття. Якість матеріалу від довгого зберігання не погіршується. Репродуктологи радять своїм пацієнтам зберігати заморожену яйцеклітину протягом п’яти або семи років.

Кріоконсервація сперми

Законсервувати сперму можна в банку кріоконсервації, або в клініці репродуктології. Показанням для проведення такої процедури може бути наступне:

 • Проведення ЕКЗ, у випадках запліднення яйцеклітин спермою свого партнера або донорським матеріалом з банку кріоконсервації.
 • При олігоспермії (недостатня кількість сперматозоїдів) і астенозооспермії (їх малої рухливості). Недостатність сперматозоїдів коригується здачею сперми не один раз, для накопичення потрібної кількості активних сперматозоїдів.
 • Майбутня хіміотерапія або радіотерапія виявленої онкологічної патології. Як показали лабораторні дослідження, цей вид впливу на організм дуже сильно знижує процес вироблення сперматозоїдів і сильно занижує їх якісні показники. Двадцять відсотків пацієнтів після застосування хіміотерапії отримують тимчасову або постійною безплідність.
 • Заняття спортом на професійному рівні або заняття видом діяльності, що призводить до можливого травмування. Якщо відбувається пошкодження яєчок, то це призводить до безпліддя.
 • Майбутнє хірургічне втручання на статевих органах чоловіка.
 • Травма спинного мозку, що призводить до нерухомості, здатна знизити вироблення еякуляту у 90% пацієнтів.

Важливо!

Технологія швидкої заморозки сперматозоїдів проявила себе як надійний захист від можливих патологій у їх непроявленої стадії.

Технологія заморожування сперми будується на наступних процесах: обстеженні, підготовки і самої кріоконсервації:

В процесі обстежень сперми проводять:

 • мазок на інфекції;
 • аналіз на ВІЛ, сифіліс та вірусний гепатит;
 • спермограма;
 • кріотест;
 • тест на здатність до запліднення і на наявність антитіл до вірусу герпесу.

У процесі підготовки матеріалу роблять наступне:

 • поміщають проби в розчин для розрідження на 30-35 хвилин;
 • центрифугируют матеріал для відбору найбільш живих сперматозоїдів;
 • вимивають і витримують в кріопротектор при температурі в 19-20 градусів за Цельсієм, на протязі 10 хвилин;
 • поміщають підготовлені відбіркові сперматозоїди в колбочки і запечатують.

Ембріони зберігаються краще, ніж яйцеклітини

У зберіганні генетичного матеріалу є деякі особливості. Який матеріал краще зберігається в процесі консервації?

Ембріони краще зберігаються, ніж статеві клітини. У нього більше шансів для того щоб вдало пережити процес підготовки до заморожування і розморожування, ніж у яйцеклітини. Тому при прийнятті рішення для відстрочки вагітності подружньою парою з вагомої причини, заморожувати треба тільки ембріони. Зберігаються вони в кріозаморозці досить довго, згідно оплаченого періоду. Практика виявила рекордний період зберігання генетичного матеріалу. Малюк народився з ембріона, з яким було авансово оплачено сховище рідкого азоту протягом 13 років.

Скільки можуть зберігатися консервовані ембріони?

Зберігати генетичний матеріал – досить дорого, і емоційно непросто. Звичайно все врахувати в житті не можна, але такі тонкощі юридичної законотворчості як то, що буде, якщо чоловік і дружина розірваний шлюб. А їх спільна спадщина зберігається в кріобанку. Кому воно після розлучення потрібно? І хто буде платити за зберігання?

Перед проведенням підготовчої процедури: забраний генетичний матеріал поміщають в спеціальний контейнер – скляний або пластиковий, маркований нанесеною інформацією. У кожному контейнері міститься близько п’яти готових трубочок, потім заповнений контейнер закладають в кріобанк, і починається запуск процедури заморозки (повільна або надшвидка). Підготовлений за всіма правилами і заморожений матеріал в кріобанку зберігається стільки часу, скільки за це внесена оплата. Зберігання зібраних зразків починається від шести місяців і до максимально можливого терміну часу, і залежить від бажання замовника. Оплачується таке заощадження за системою авансових платежів. Максимальний термін зберігання – п’ятдесят п’ять років. Після завершення оплаченого часу зберігання замовника інформують про це. І рішення про продовження співпраці з кріобанку приймає тільки він. У разі припинення внесення авансу за зберігання вони утилізуються, або використовуються для запліднення інших потенційних замовників, або використовуються в наукових цілях. Але тільки з дозволу на їх використання в якості кріоконсервованих клітин донорського матеріалу для інших пар.

Для розморожування контейнерів із зразками їх виймають з камер з рідким азотом. Потім вони розморожують при температурі двадцять градусів, і вже потім ці розморожені ембріони переносять в сприятливе середовище. Використовувати їх далі по протоколу ЕКЗ можна в періоди, коли вони знаходяться в стадії бластоцисти. Перенесення розмороженого генетичного матеріалу проводиться в природному циклі, в будь-якому стимульованому циклі або в циклі зі спеціальною гормональною терапією.

Підсумок: плюси і мінуси кріоконсервації

Вперше кріоконсервація була здійснена в 1984 році. Результатом стало успішне запліднення і вагітність, а згодом і поява довгоочікуваного спадкоємця. Це стало відкриттям в області генетики і дало можливість зберегти приблизно 70% генетичного матеріалу. Даний метод збереження отримав свою роль в історії медицини. На сьогоднішній день він технологічно удосконалився і повсюдно використовується. Але як і все в цьому світі він має свої переваги і недоліки.

Переваги:

 • Підвищує шанси на успішне зачаття, і здорове протікання вагітності. Незадіяний матеріал може бути використаний в нових протоколах ЕКО, якщо перші були без результатів;
 • Відсутність скрутних повторних процедур і тестів в процесі підготовки до нової спроби інсемінації (гормональне стимулювання) пацієнтки для перенесення ембріона;
 • Істотно полегшує турботи для сімейних пар, яким важко переносити процедуру гіперстимуляції, із застосуванням сильних медикаментозних препаратів;
 • Законсервований матеріал зберігається довго, що дає можливість парі зробити нову спробу до зачаття протягом призначеного часу, за погодженням з фахівцями клініки репродуктології;
 • Для економії сімейного бюджету цей метод є порятунком, оскільки заморозка, збереження і підсадка не дешеве задоволення;
 • Поліс обов’язкового медичного страхування (ОМС) теж покриває витрати сім’ї, але не всі клініки репродуктології приймають поліс (ОМС)
 • Кріоконсервація особливо важлива для пацієнтів з онкологічним захворюванням, вона дозволяє зібрати біологічний матеріал до проходження курсів лікування;
 • Дає можливість використовувати заморожений ембріон для процедур ЕКЗ для інших пар. У випадках успішно проведеного протоколу ЕКЗ.

Недоліки:

 • Втрата ембріонів при заморожуванні і розморожуванні.
 • Технологія заморозки не зовсім досконала і призводить до зниження якості генетичного матеріалу.
 • У деяких клініках витрати по цій процедурі не покриваються полісом ОМС.
 • Основне відкриття заморозки в тому, що за допомогою кріоконсервованих клітин, лікарі можуть застосовувати метод ЕКЗ без повторної підготовки до нього.
 • Про це варто поцікавитися на сайті клініки, яка надає послугу кріоконсервації. Момент появи плода, зародків із заморожених клітин підтверджує досить високі технології такого прориву в розвитку генетики. Питанням не знайшли відповідей у корекції проблем яєчників цей метод поклав край.
Назад

Лікування безпліддя: все про методи сучасного лікування жіночого безпліддя

Протипоказання ЕКЗ у жінок

Наступн.

Залишити коментар

*

code