Вплив куріння на фертильність жінки

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Вплив куріння на фертильність жінки

Для багатьох пар шлях до вагітності сповнений труднощів і розчарувань, місяці і роки йдуть на роботу з лікарями, на спроби подолати безпліддя медичними та немедицинскими способами.

Хоча багато факторів здоров’я, негативно впливають на фертильність, можуть бути поза контролем, але є ті, що точно залежать від самої людини, в них входять: спосіб життя, включаючи харчові звички, фізична активність, вживання алкоголю і куріння.

Останнє шкодить здоров’ю, підвищуючи ризики розвитку багатьох видів раку, емфіземи, хвороб серця, судин і інших органів. Вміщені в сигаретах токсини впливають на весь організм, включаючи і репродуктивну систему.

Тому не дивно, що звичка палити негативно впливає на фертильність – у 13% пар причиною проблем із зачаттям є регулярне куріння. Відмова від нього – один з кращих природних способів підвищити репродуктивне здоров’я.

Жінки, що кинули палити, кожен місяць подвоюють шанси завагітніти.

Як куріння чоловіка впливає на зачаття дитини

Вплив куріння на репродуктивний потенціал обох учасників зачаття суто негативне, причому, проблеми з-за нього бувають і чоловічі, і жіночі: збільшується частота випадків еректильної дисфункції і ускладнень вагітності.
У курців-чоловіків якість сперми нижча:

 • менше число сперматозоїдів на одиницю об’єму насінної рідини;
 • знижена рухливість сперматозоїдів;
 • збільшення кількості статевих клітин неправильної форми;
 • низькою здатність їх до запліднення яйцеклітини.

Показники безпліддя вдвічі вище у курців чоловіків і жінок, ніж у людей що не палять. Ризики проблем з фертильністю збільшуються зі збільшенням кількості викурених сигарет за добу.

Оскільки ця шкідлива залежність ушкоджує генетичний матеріал і яйцеклітин, і сперматозоїдів, частота мимовільних викиднів і вроджених порушень у потомства серед пацієнтів, що палять вище.

Навіть методи лікування безпліддя (ЕКЗ), не можуть на 100% подолати поганий вплив куріння на фертильність.

Жінки, що палять потребують більшої кількості стимулюючих яєчники ліків під час ЕКЗ, у них як і раніше залишається менше яйцеклітин для вилучення, і частота настання вагітності на 30% нижче, порівнюючи з пацієнтами що не палять.

У димі при згорянні тютюну містяться токсичні рівні шкідливих речовин:

 • нікотин;
 • важкі метали, такі як кадмій і свинець;
 • ціанід;
 • окис вуглецю;
 • смоли і т.д.

Вони діють як канцерогени і мутагени – основні агенти пошкодження сперматозоїдів і прискорюють втрату яйцеклітин. І якщо чоловічі статеві клітини постійно періодично оновлюються, то кількість жіночих лімітовано, вони закладаються ще до народження дівчинки і лише по черзі дозрівають, не можуть відновитися або бути заміненими.

Це означає, що у жінок, що палять менопауза настає на 1-4 роки раніше, ніж у некурящих.

Організм вагітних жінок приймає найбільше навантаження при виношуванні плоду і підвищені ризики:

 • передчасні пологи;
 • позаматкова (трубна) вагітність;
 • збільшення кількості викиднів;
 • викликати вроджені дефекти (синдром Дауна та ін. Патології).

Рішення кинути палити допомагає відновити фертильність, збільшує шанси на зачаття і здорову вагітність, хоча зменшення кількості яйцеклітин є незворотнім.

Вплив на здоров’я майбутніх дітей

Вплив на здоров'я майбутніх дітей

Хімічні речовини, що містяться в сигаретах, можуть пошкодити, як яйцеклітини, так і сперматозоїди, це негативно позначається на успішності спроб завагітніти і на здоров’я майбутнього малюка.

Палити під час вагітності – підвищити ризик затримки росту дитини до народження.

Діти, що народилися зі зниженою масою тіла при народженні, піддаються підвищеному ризику виникнення:

 • діабету;
 • серцево судинних захворювань;
 • порушення обміну речовин;
 • астми.

Діти батьків, які палять піддаються підвищеному ризику синдрому раптової дитячої смерті (СРДС).

Випалювання батьками більше 20 сигарет в день в період планування зачаття дитини збільшує ризик дитячої лейкемії у дитини. А у чоловіків, чиї матері викурювали половину пачки сигарет (або більше) в день, кількість сперматозоїдів в спермі нижче.

Пасивне куріння (вдихання чужого диму) негативно впливає на успішний шанс зачаття і здоров’я дітей.

Пасивне куріння під час планування вагітності майже так само шкідлива для здоров’я майбутньої дитини, як і активне.

Жінкам, що піддаються впливу тютюнового диму від сигарет інших людей, потрібно більше часу, щоб зачати дитину, у них вищий ризик викидня, ніж, вдихають чисте повітря без летючих продуктів згоряння.

Вплив куріння на потенцію

Виключно згубний, адже потурання цієї шкідливої ​​звички сприяє:

 • еректильної дисфункції;
 • зниження лібідо і притуплення відчуттів;
 • передчасної еякуляції;
 • аноргазмії;
 • погіршує якість сперми. Якість сперми визначається спермограмою. Вона проводиться в спеціальних клініках або банках сперми, в яких відбираються донори сперми.

У чоловіків, які палять можуть бути проблеми з виникненням і збереженням ерекції. Це пояснюється комплексним негативним впливом тютюнових токсинів на нервову і судинну систему – порушується іннервація і кровопостачання пеніса.

Як впливає тютюн на чоловіче репродуктивне здоров’я?

Вплив нікотину на фертильність, як у вигляді диму (сигаретного або трубкового тютюну), так і в бездимних формах, тобто без горіння (жувальний тютюн, нікотинові пластирі, вейпінг і електронні сигарети) також негативно, але менше, оскільки відсутні продукти згоряння.

Як впливає куріння марихуани на здатність до зачаття у чоловіків?

Вживання канабісу, незважаючи на релаксаційний ефект, може стати одним з винуватців труднощів із зачаттям, тому що негативно впливає на фертильність, хоча наслідки її впливу не так добре досліджені, як вплив тютюну:

 • знижує лібідо;
 • викликає сексуальні дисфункції;
 • зменшує кількість і рухливість сперматозоїдів;
 • підвищує ризик викидня (никнуть через плаценту).

Її вплив накопичується з часом, хронічні курці марихуани відчувають труднощі із зачаттям.

Куріння тютюну і марихуани сприяє зниженню фертильності

Дослідження, результати яких наведені в безлічі статей, показують, що курці частіше схильні до безпліддя, ніж люди що не палять.

Вживання курильних сумішей (тютюновий дим сигарет і кальяну, вейпінг, марихуана) може привести до до чоловічого і жіночого безпліддя, тому що впливає на всі стадії репродуктивного процесу:

 • ДНК яйцеклітин і сперматозоїдів;
 • вироблення чоловічих і жіночих гормонів;
 • здатність заплідненої яйцеклітини досягати матки;
 • внутрішньоматковий розвиток.

Що робити, щоб поліпшити репродуктивне здоров’я?

Здорова дитина починається зі здорової сперми і здорових яйцеклітин. Гарна новина полягає в тому, що вплив куріння на яйцеклітини, сперму і фертильність оборотно.

Негативний вплив куріння можна знизити відмовою від цієї шкідливої ​​звички.

Будь то чоловік або жінка (або обидва), прибравши її, вони збільшать вірогідність зачаття і народження здорової дитини. Чим довше період утримання від нікотину, тим нижча ймовірність ускладнень вагітності.

Чоловіки.

Не дуже важливо, як довго чоловік курив. Як тільки він кине, його сперма стане здоровішою вже через три місяці.

Саме за цей проміжок часу оновлюється її складу, і дозрівають нові здорові сперматозоїди. Тому варто кинути палити, мінімум за три місяці до спроби зачаття, що значимо збільшує шанси запліднити яйцеклітину і народити здорового малюка.

Жінки.

«Ні – палінню» збільшує шанс завагітніти – покращує природну фертильність, а деякі наслідки куріння можна повернути назад протягом року після відмови. Жінки, що кинули палити до третього триместру, можуть уникнути багатьох негативних для плода наслідків куріння.

Жінки, що кинули палити до зачаття або протягом першого триместру вагітності, знижують ризик передчасного народження недоношеної дитини до такого ж рівня ризику для жінок що не палять.

А що кинули палити на ранніх термінах вагітності, народжують дітей з таким же вагою при народженні, як і у малюків, що народжені матерями що не палять.

Дані медичних досліджень доводять, що куріння небезпечне на всіх етапах вагітності.

Для цієї залежності не існує безпечних обмежень, єдиний спосіб захистити себе і своєї майбутньої дитини від шкоди – це кинути курити.

Назад

Як роблять біопсію яєчок у чоловіків

Ендокринне безпліддя сьогодні

Наступн.

Залишити коментар

*

code