10 популярних міфів про донорство статевих клітин

| |

Главная страница » Статті » Загальна інформація » 10 популярних міфів про донорство статевих клітин

Тема донорства репродуктивних ресурсів нерідко викликає в розмовах емоційні реакції: бородаті жарти, відверті міфи, замшілі забобони. Донор сперми бачиться кимось між бідним студентом в пошуку швидкого і нехитрого приробітку до стипендії або стурбованим корисливим типом з прагненням до наживи на своїх фізичних резервах.

А бажаючі скористатися послугами банку сперми або розглядають можливість поповнити генофонд людства шляхом донорства статевих клітин, як і раніше мають не ілюзорний шанс зіткнутися з тими ж самими проблемами, що й років 10-20 назад.

Донорство сперми або яйцеклітин – не привід для жартів. І це життєва потреба для людей, готових до батьківства, але позбавлених біологічних можливостей: сім’ї з діагностованим безпліддям або спадковими патологіями, незаміжні жінки, ЛГБТ-персони. Тому пора розвінчати найпоширеніші помилки і висвітлити об’єктивні факти.

Топ 10 міфів донорства статевих клітин з остаточним науковим викриттям.

1. “Фото і анкети донорів Кріобанку-чистої води реклама та маркетингові виверти, немає гарантії, що це реальні люди”.

Усі надані дані-абсолютно реальні і достовірні. Інформація: опису, зображення, записи голосу, зразки почерку і ін., Служить як для залучення потенційних клієнтів, так і для виключення ситуацій «покупки кота в мішку».

Створені всі умови для максимально усвідомленого вибору, а всі кандидати на здачу біологічного матеріалу проходять багатоступеневу перевірку.

2. “Які здають сперму і яйцеклітини навмисно пишуть в анкетах прикрашені дані, щоб” сподобатися “, адже вони зацікавлена ​​сторона”.

Якість донорських сперматозоїдів перевіряється сертифікованими науковими методами в лабораторіях, а самі претенденти неодноразово здають аналізи, щоб точно підтвердити відсутність захворювань і повне здоров’я.

Якщо вказати в анкеті неправдиву інформацію, а аналізи покажуть іншу картину, результатом стає остаточний недопуск до здачі донорського біоматеріалу.

3. “Характер донора не можна перевірити на 100%. А раптом у дитини потім буде схожа особистість, і з ним будуть проблеми?”.

Переважна більшість дітей, народжених після донорської інсемінації, мають дуже багато спільного зі своїми батьками, тими, хто їх виховував, був поруч день за днем ​​і дбав. Є випадки, коли темперамент малюка відрізняється від батьківського, але таке трапляється і в біологічно рідних сім’ях. Навіть близнюки, буває, поводяться по-різному. Але любов здатна подолати будь-які складнощі.

4. “Я не зможу прийняти новонародженого як свого, бо він все одно буде відчуватися нерідною”.

Психологічні проблеми часто переслідують будь-яких батьків, це нормально. Негативні емоції і страхи розсіюються під впливом гормонів вагітності, тілесного досвіду виношування малюка. Жінка може звернутися до грамотного психотерапевта за консультацією.

5. “Гени донора можуть взяти верх, і його біологічний нащадок не буде схожий ні на одного з нас”.

Перед прийняттям остаточного рішення про зачаття дитини й жорстоке поводження в репродуктивну клініку люди дуже уважно і детально вивчають анкети потенційних донорів статевих клітин. Можна підібрати максимально схожі риси, як зовнішності (колір волосся, очей, зріст, статура тощо.), Так і характеру.

Сила спадкових факторів, особливо в області поведінки, які не детермінуюча, а умови життя і виховання «перемагають» генетику.

6. “Ця дитина все одно буде в якійсь мірі чужим, а раптом будуть складнощі з вихованням”.

Успішне подолання безпліддя має настільки велике число плюсів, що вони в підсумку переважують можливі страхи про кризу реалізації себе як хороших батьків. Будь малюк, навіть новонароджений, вже має свій характер, схильності, темперамент. І це не заважає дорослим відчувати материнські і батьківські почуття.

Іноді відповідальність збільшується, але це скоріше психологічний захист від тривожності через наближення довгоочікуваної мети.

7. “Перехідний вік може піднести сюрпризи. А раптом підліток почує” поклик крові “і піде з дому?”.

Пубертат – це вік, коли йде процес відділення від тата з мамою – сепарація, і це нормальний етап соціалізації підростаючого покоління. Так відбувається дорослішання.

Завдання старшого покоління – дати прожити юному бунтарю складнощі перехідного віку, забезпечити кілька важливих речей: свободу, міцний тил і підтримку, дати зрозуміти, що його люблять, розуміють і приймають.

8. “Якщо у донора немає особливих талантів, його нащадок це успадкує, його життя буде позбавлена ​​хороших можливостей”.

Всі батьки хочуть, щоб діти перевершили їх, були-кращий, розумніший, більш вдалим, в кінцевому рахунку – щасливішими. Але не знають точного рецепта. Відомі педагоги сходяться на думці – все діти талановиті, потрібно лише не перешкоджати і дати цьому потенціалу розвинутися.

Так, дитя може не успадкувати батькову любов до шахів або мамину до живопису, але у нього буде свій талант, розвивати який і є завдання батьків. Коли починати? Як можна раніше.

9. “Людина знає свою генетику, а чужа – завжди ризик несподіваних проблем”.

Всі особи, які здають репродуктивний матеріал, проходять докладний скринінг не тільки на ЗПСШ, але і на спадкові патології, тому виключений будь-який шанс генетичної лотереї, яка може стати неприємним сюрпризом.

А особистісні характеристики не так вже надійно визначаються генами, вони більш лежать в площині виховання.

10. “Гени донора можуть« поступатися »генетичного потенціалу батьків”.

А можуть і значно перевершувати. Найбільш оптимальний спосіб – ретельно вивчити інформацію в анкеті донора сперми, вона надає максимум матеріалу для роздумів. А поки жодна лабораторія не вміє програмувати необхідні якості навіть за допомогою новітніх методів генної інженерії.

Відомі прецеденти, коли прийомні діти продовжували професійні династії: вчених, лікарів, музикантів.

Назад

За скільки часу відновлюється сперма?

Фертильність у жінок – що це?

Наступн.

Залишити коментар

*

code