Чи можна робити ЕКЗ при ендометріозі?

| |

Главная страница » Статті » Для жінок » Чи можна робити ЕКЗ при ендометріозі?

Проведення ЕКЗ при ендометріозі вимагає нестандартного підходу, для збільшення ймовірного відсотка настання успішного запліднення. У клініці репродуктології при такому діагнозі часто застосовують комбінований метод спільно з ІКСІ. Етап підготовки перед такою процедурою треба проводити особливо ретельно. Результат протоколу має пряму залежність від готовності здоров’я пацієнтки до результативної імплантації ембріона і настання вагітності.

Підготовка відбувається з визначення і призначення індивідуального плану гормональної терапії. Це викликається необхідністю до досягнення стабільності опускання кількості естрогенних утворень в організмі пацієнтки. Це веде до часткового реформування осередку ураження, нормалізації здоров’я жінки.

Бажано перед проведенням провести і медикаментозне терапевтичне лікування, що застосовується перед початком обов’язкової гормональної. В ході такої терапії непомітно можна прибрати спайку, ендометріальних вузол, кісту або поліп.

Наступний етап проведення ЕКЗ включає в себе стимуляцію готових до зачаття яйцеклітин, їх запліднення, культивування, перенесення відібраних ембріонів, не має інших особливостей і відмінностей від звичайних протоколів.

ЭКО при эндометриозе

Вплив ендометріозу на ЕКЗ

Ендометріоз в запущеній стадії піддається операційного впливу, у випадках порушення прохідності маткових проходів, і наявності кістообразних яєчників. А також при виявленні вогнищ ендометріальних проявів на черевній порожнині. Якщо протягом восьми місяців після операційного втручання зачаття не відбувається, то єдиним шляхом залишається тільки штучний.

Перед початком протоколу застосовують консервативний метод – гормональну терапію. На початку етапу поширення цього захворювання гормональні препарати можуть частково зняти симптоматику хвороби, і по можливості поправити здатність організму до репродуктивної функції. На таке лікування, спрямоване на відновлення фертильності, потрібно чимало часу, більше одного року. Якщо після цього дітородна функція не відновлюється, пацієнтку направляють в клініку екстра корпорального запліднення.

Пацієнтам старше 36 років, проводиться операція без попередньої медикаментозної і гормональної терапії. У цьому віці виключається попередня очікувальна тактика.

Під час гормональної терапії органи черевного таза охоплені патологічним процесом, частково припиняють поширення вогнищ захворювання. Після закінчення періоду гормонального впливу, можливий рецидив хвороби.

У гінекологічній клініці пацієнтам з ендометріозом проводиться ЕКЗ за стандартною процедурою. На початковому етапі проведення таких операцій репродуктологи дотримувалися методики роботи використовуючи довгий протокол. Згодом, як показала практика з’ясувалося, що ендометріоз в будь-якому своєму розвитку на вибір протоколу не впливає.

Пацієнту з виявленим діагнозом ендометріоз, після ЕКЗ рекомендується обов’язкова підтримка лютеїнової фази, щоб знизити ризик викидня.

Влияние эндометриоза на ЭКО

Чи застосовують ЕКЗ при ендометріозі?

Пацієнтам з поставленим діагнозом безпліддя не всім проводиться екстракорпоральне запліднення при ендометріозі. До причин для його проведення відзначають:

Віковий ценз пацієнта, понад 37 років, при діагностованому другого ступеня ураження, але з позитивною динамікою на гормональну терапію. Пацієнтам цього віку потрібно якнайшвидше початок вступу в підготовчий етап, через природного виснаження оваріального резерву. І навіть використовуючи методичний лікувальний підхід можна не отримати потрібного закінчення процесу.

Виявлений аденоміоз, перитонеальний і ретро-цервікальний діагноз у високій стадії прогресування. При такому діагнозі треба обережно чекати ефективного результату від запропонованого консервативного лікування. Можливостей на відновлення організму до природного запліднення у таких пацієнтів дуже малий.

Применяют ли ЭКО при эндометриозе?

Безрезультатність застосовуваного протягом двох років комплексу інтенсивної терапії. Постійне діагностування у жінок безплідного стану, при поліпшеному стані матки і іншого ураженого органу – є підставою для застосування штучного запліднення.

Доводиться завжди враховувати, що позитивна динаміка при проведеній гормональної терапії не гарантує відновлення фертильного процесу. Тому пацієнтки з такою патологією вивчають ЕКЗ як запасний шанс стати матір’ю.

Чи ефективно ЕКЗ при ендометріозі?

Гінекологи вказують на різну ступінь ефективності його застосування. Шансів на гарантоване отримання результату, і стати матір’ю використовуючи цей метод у жінок з таким захворюванням фіксують від 38% до 68%.

Эффективно ли ЭКО при эндометриозе?

На відсутність настання вагітності впливають такі чинники:

  • вік жінки;
  • період безплідного стану;
  • межі розповсюдження вогнища ураження;
  • ступінь тяжкості патологічного процесу;
  • стан яєчника;

Питання, чи можливо знайти вагітність при ендометріозі? Відповідь – так. Ендометріоз – не вирок. Метод ЕКЗ в клініках репродуктології допомагає всім пацієнткам з таким діагнозом домогтися успіху в терапії і знайти довгоочікувану вагітність. Клініка репродуктології надає консультації своїм пацієнтам, після того як, натискаючи на кнопку Ви даєте згоду на обробку своїх персональних даних. Це є нормою, при нинішніх соціальних умовах. Прийом по телефону в умовах анонімності не проводиться. Найчастіше така проблема який є ендометріоз виявляється за допомогою медикаментозної терапії статевих гормонів, якщо тканини органів не порушені ендометріальних вогнищами. Якщо межі поширення вогнищ великі, єдиний шлях народити дитину залишається тільки методом штучним заплідненням.

Терапія ендометріозу перед ЕКЗ

Терапія цього захворювання включає в себе багато способів:

  • Тимчасове вирівнювання гормонального фону жінки, застосовуючи гормональні препарати. Використання комбінованих оральних контрацептивів, спіралі Мігро, похідних андрогенонов. Таке лікування триває від двох до шести місяців, а прояв позитивної динаміки можна очікувати тільки після третього місяця.
  • Хірургія. На даний момент вважають за краще органозбережні і малоінвазивні операції. Гістероскопія дозволяє швидко отримати ендометрій для біопсії, при потребі видалити поліп, велике вогнище вражаючого фактора розвитку. Така маніпуляція є щадить, вона запобігає появі рубців.
  • Фізіотерапевтичні заходи.
  • Протибольова терапія, застосовувана для зменшення больових відчуттів. Для цього використовують комплекс спазмолітиків.
  • Допоміжна репродуктивна технологія.

Лікування призначається фахівцем клініки і враховує вікову групу жінки, поширеність і вираженість вогнища захворювання. А також можливу присутність ускладнень і необхідних здібностей організму до відновлення фертильності.

Ендометріоз і підготовка до ЕКЗ.

При такому діагнозі, протокол проведення несуттєво відрізняється від його проведення в стандартному порядку. Щоб підвищити ймовірність отримання позитивного результату застосовують комбінований метод спільно з ІКСІ. З огляду на складний діагноз підготовку проводять особливо ретельно. Результативність запліднення тут залежить від готовності пацієнтки до успішної імплантації ембріона.

Початковий етап підготовчих заходів організовується призначенням індивідуального підібраного комплексу гормональної терапії. Це необхідно для стабілізації і контролю зниження рівня естрогену в крові пацієнтки, яке може привести до рецидиву вогнища ендометріозу.

При необхідності перед початком протоколу робиться комплекс малоінвазивних хірургічний заходів. Лікарі хірурги намагаються обережно ліквідувати осередки поширення захворювання, що перешкоджають очікуваного результату настання вагітності.

Подальший протокол проведення включає в себе стимуляцію суперовуляції, перенесення підготовлених до запліднення клітин, культивацію, не відрізняється від стандартного проведення методу.

Эндометриоз и подготовка к ЭКО

Як проводиться ЕКЗ ?

Осередок патології може поширюватися не тільки на матці, маткових трубах, а й на інших близько розташованих органах. Патологія є складною в разі настання вагітності, при захворюванні яєчника.

Спермії оновлюються у чоловіків в яєчниках впродовж всієї здорової репродуктивної життя. Клітини жінки, закладаються і зберігається в її яєчнику з народження. Вони дозрівають для запліднення під час овуляції. Іншими словами, жінка має запас яйцеклітин, які зберігаються в її яєчнику, і при важкій формі захворювання вона може його весь втратити або частково. Причина в розростанні ендометріози кісти в тілі яєчника. Проведене хірургічне втручання з ліквідації уражених сторін яєчника, може привести до його часткової втрати. У випадках, великого і глибокого проникнення вогнища захворювання в яєчник, лікар може вирішити видалити яєчник повністю.

Для успішного проведення процедури, необхідно дві або три підготовлені, відібрані яйцеклітини, ооцити. При виявленому діагнозі, робити ЕКЗ правильно, якщо перед застосуванням методу штучного запліднення провести гормональну стимуляцію суперовуляції, щоб “розбудити” дрімаючі клітини ооцитів.

Підготовчі заходи до самого протоколу, при такому захворюванні включають тривале консервативне медикаментозне лікування пацієнтки в стаціонарі клініки. Фахівцями банку сперми протокол проведення займає від шести тижнів до трьох місяців. На його тривалість впливає тяжкість ускладнення, локація поширення на слизової оболонки, вікова група пацієнтки, а також ступінь гормональних відхилень.

Назад

Як вибрати донора яйцеклітини для ЕКЗ?

Підбір донора сперми і яйцеклітин по групі крові

Наступн.

Залишити коментар

*

code